szczepienia przeciw grypie
unsplash.com/ThisisEngineering RAEng
Autor Natalia Niewczas - 27 Września 2020

Szczepicie się przeciw grypie? Według specjalistów w tym roku szczepienia są szczególnie ważne

Szczepienia od lat uniemożliwiają wielu śmiercionośnym chorobom dalsze zbieranie swego okrutnego żniwa. W tym roku zdecydowanie największą popularnością cieszy się szczepionka przeciw grypie, co niewątpliwie ma związek ze społecznym niepokojem dotyczącym pandemii koronawirusa. Lekarze są zgodni - to niezwykle dobra tendencja.

Szczepienia przeciw grypie jeszcze nigdy nie były tak rozchwytywane, jak obecnie. W aptekach brakuje specyfików, nie kończy się lista chętnych na jego przyjęcie. Polacy masowo wykupują szczepionki z obawy przed jednoczesnym zakażeniem grypą i koronawirusem. Choć lekarze nie przewidują, by mogło dochodzić do tak zwanych infekcji “hybrydowych” (łączenia się dwóch wirusów w ciele pacjenta), profilaktyka podejmowana celem uniknięcia jednoczesnego zakażenia grypą i COVID-19 jest jak najbardziej wskazana. Do przyjęcia remedium zachęca między innymi szef GIS.

Lekarze byli przekonani, że wyleczyli 10-latka. Rodzice proszą o pomocLekarze byli przekonani, że wyleczyli 10-latka. Rodzice proszą o pomocCzytaj dalej

Szczepienia na grypę stanowią część strategii na walkę z koronawirusem

O wartości szczepień przeciw grypie wypowiadał się między innymi Główny Inspektor Sanitarny. W tym roku podjęcie tego działania profilaktycznego ma szczególne znaczenie. Przyjęcie szczepienia zapobiega bowiem kumulacji dwóch niebezpiecznych patogenów w organizmie, a co za tym idzie, może zmniejszyć ryzyko występowania potencjalnie niebezpiecznych dla zdrowia i życia powikłań.

Jarosław Pinkas apelował, by przyjmowały je szczególnie osoby z grup podwyższonego ryzyka, w tym pacjenci cierpiący na choroby przewlekłe, na przykład te atakujące układ krwionośny. Z uwagi na lokalizację ognisk COVID-19, szef GIS zaleca szczepienia również tym, którzy przebywają w ośrodkach opiekuńczo-leczniczych.

Jak podaje portal medonet.pl, szef GIS zwracał się również do polskich medyków. Wyraził nadzieję na to, że pracownicy służby zdrowia będą stanowili dobry przykład dla rodaków.

Dzisiaj grzeje: 1. Za brak maseczki została potraktowana paralizatorem. Bulwersujące nagranie obiegło internet [video]
2.Kaloryfery nie będą tylko grzać? Grzejniki Polaków będą inaczej działać
3.Violetta Villas zdążyła wyjawić wielką tajemnicę zanim odeszła. Smutne wyznanie sprawia, że łzy same napływają do oczu

- Mam nadzieję, że ten rok to będzie taki rok szczególny, kiedy zmasowane działania edukacyjne spowodują to, że wyszczepialność na grypę będzie istotnie wyższa niż te 4 proc. Że zaszczepią się wszyscy pracownicy służby zdrowia, którzy będą najlepszym przykładem, że szczepić się nie tylko warto, ale po prostu trzeba i że w tej sytuacji będziemy rekordzistami europejskimi - mówił Jarosław Pinkas.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo potwierdziło, od środy się zacznie. Chodzi o zakaz lotów
  2. NASA zdradziła szczegóły legendarnej misji. Na naszych oczach tworzy się historia
  3. Kobieta zarażona niebezpieczną chorobą tropikalną. Do zakażenia miało dojść w czasie wakacji
  4. Awantura na pokładzie samolotu. Polak został ukarany mandatem za nieprzestrzeganie nakazu
  5. Wczesne objawy białaczki. Bardzo łatwo je przegapić, co może okazać się fatalne w skutkach
  6. Jedna z najpopularniejszych polskich surówek. Polacy kochają ją za uniwersalność i prostotę wykonania

<>

Następny artykuł