Trump o szczepionce na COVID-19
pixabay_geralt
Autor Natalia Niewczas - 7 Sierpnia 2020

Ważna zapowiedź Donalda Trumpa. Zdradził, kiedy będzie gotowa szczepionka na koronawirusa, eksperci są jednak innego zdania

Szczepionka, jak wierzą zmęczeni sytuacją epidemiologiczną ludzie ze wszystkich zakątków świata, uwolni ludzkość od koszmaru pandemii. Podobne nadzieje budzą się nie bez przyczyny. Dzięki rozmaitym szczepieniom udało się zażegnać niebezpieczeństwo związane z chorobami odbierającymi niegdyś setki istnień takimi jak tężec czy odra.

Szczepionka byłaby spełnieniem związanych z przyszłością pandemii marzeń. Od miesięcy trwamy bowiem w niepewności i z niepokojem przyglądamy się zmaganiom walczących na pierwszej linii frontu medyków. Odpowiedzią na chaos byłoby wynalezienie skutecznego leku. Jak twierdzi Donald Trump, modlitwy zostaną wysłuchane szybciej, niż możnaby się spodziewać.

Myślała, że jej objawy są wynikiem stresu. Nie wiedziała, że jej życie wisi na włoskuMyślała, że jej objawy są wynikiem stresu. Nie wiedziała, że jej życie wisi na włoskuCzytaj dalej


Szczepionka na COVID-19 według Trumpa jeszcze w tym roku


Szczepionka na koronawirusa to dla wielu drażliwy temat - chociaż nieustannie czekamy na przełomowy moment jej wynalezienia, jednocześnie obawiamy się, że nadejdzie on po prostu o wiele za późno. Tymczasem prezydent Stanów Zjednoczonych zakłada wyjątkowo optymistyczny scenariusz. Według Donalda Trumpa skuteczna szczepionka pojawi się jeszcze w tym roku.


Jak podaje portal polsatnews.pl, zapytany o szczepionkę na COVID-19 prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump odpowiedział, że pojawi się ona jeszcze przed końcem tego roku. Co więcej, podany przez Trumpa termin listopad 2020 zbiega się w czasie z datą mających odbyć się w tym kraju wyborów prezydenckich.

Dzisiaj grzeje: 1. W Polsce padł kolejny rekord zakażeń. Ekspert ostrzega przed tragedią, która może nadejść
2. Jakie emerytury dostaną największe polskie gwiazdy? Ciężko uwierzyć w takie kwoty


Przewidywania Donalda Trumpa niestety nie pokrywają się z szacunkami ekspertów. Specjaliści sądzą, że skuteczna szczepionka na koronawirusa pojawi się dopiero wraz z nadejściem 2021 roku lub, w bardziej optymistycznym scenariuszu, pod sam koniec 2020 roku.


Sytuacja epidemiologiczna na świecie wciąż nie daje nam odetchnąć. W Polsce padają niechlubne rekordy, w ciągu zaledwie kilku ostatnich dni liczba chorych na koronawirusa pacjentów drastycznie wzrosła. Łącznie w naszym kraju zachorowało ponad 50 tysięcy pacjentów. Walkę z COVID-19 przegrało 1787 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Młoda kobieta zginęła w wypadku. Na jaw wychodzą nowe fakty
  2. Śmierć w "Na Wspólnej". Tragiczne okoliczności rozstania z jedną z bohaterek
  3. Objawy nowotworów widoczne gołym okiem. Gdy je zauważysz, nie ma czasu do stracenia
  4. Dobre wieści. Jerzy Stuhr po raz pierwszy pojawił się na wizji po przebytym udarze
  5. Co może powstrzymać drugą falę epidemii? Naukowcy podali odpowiedź
  6. Bezdomny wszedł do restauracji i poprosił o jedzenie za 2 zł. Odpowiedź kasjera zaskoczyła wszystkich świadków

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł