szczepionka na COVID-19
fot. https://pixabay.com/ ckstockphoto
Autor Natalia Niewczas - 9 Września 2020

Testy szczepionki na koronawirusa przerwane. U pacjenta wykryto groźne skutki uboczne

Szczepionka na koronawirusa to coś, nad czym naukowe umysły pochylają się od miesięcy. Wybuch pandemii zaprzągł uczonych do wytężonej pracy, na skuteczne remedium czeka cały świat. Niestety, ostatnio testy jednej ze szczepionek zostały wstrzymane.

Szczepionka, która była w fazie testów na ludziach, spowodowała u jednego z ochotników groźne dla zdrowia skutki uboczne. Pracę nad specyfikiem natychmiast przerwano. Niepokojące doniesienia potwierdza odpowiedzialny za przedsięwzięcie farmaceutyczny koncern.

Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje znany polski dziennikarz, prowadził kultowy program w TVPMedia obiegła smutna wiadomość. Nie żyje znany polski dziennikarz, prowadził kultowy program w TVPCzytaj dalej

Skuteczna szczepionka to wciąż jedynie marzenie

Choć związane z pandemią kwestie podzieliły naukowców z całego świata, wielu z nich zgadza się co do jednego - szczepionka na koronawirusa to dla ludzkości realna szansa na wyeliminowanie związanego z epidemią zagrożenia. Próbę stworzenia skutecznego remedium podjął między innymi brytyjsko-szwedzki koncern farmaceutyczny AstraZeneca.

AstraZeneca, koncern z siedzibą w Londynie, powstał w wyniku fuzji dwóch firm: Zeneca Ltd oraz Astra AB. Zajmuje się między innymi produkcją leków znajdujących swe zastosowanie w kardiologii czy neurologii.

W założeniu efektem międzynarodowej współpracy ma być wynalezienie skutecznej szczepionki na COVID-19. Cel widać na horyzoncie, ale droga do niego pozostaje wyboista i kręta. U biorącej udział w testach osoby stwierdzono wystąpienie niepożądanych skutków ubocznych. Dalsze badania nad specyfikiem zostały wstrzymane.

Jak podaje portal fakty.interia.pl, jeszcze do niedawna opracowana przez AstraZeneca szczepionka była testowana w kilku krajach na świecie, w tym w Wielkiej Brytanii. To właśnie na Wyspach Brytyjskich u ochotnika wystąpił potencjalnie niebezpieczny dla zdrowia efekt uboczny. Nieprzewidziany incydent znacznie opóźni prace koncernu nad szczepionką.

Dzisiaj grzeje: 1. Poważne zmiany już od 15 września. Lekarze są przerażeni
2. Szefowa ZUS z tragiczną informacją. Uścińska ostrzega, choć dla wielu już za późno na ostrzeżenie

Szczegółowe informacje w tej sprawie pozostają nieznane. Nie wiadomo też, jakich dokładnie skutków ubocznych zastosowania szczepionki doświadczył wspomniany ochotnik. Internetowy serwis medyczny Stat News donosi jedynie, że pacjent powinien wkrótce odzyskać zdrowie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mąż Dagmary Kaźmierskiej nie żyje? Zatrważające informacje o ”królowej życia” na ”Pudelku”
  2. Wielka ewakuacja w dużym polskim mieście. Życie mieszkańców zagrożone. Straszne
  3. Smutne informacje. Jerzy Stuhr przerwał milczenie
  4. Użyła sprężyny jako spirali antykoncepcyjnej. Lekarze przecierali oczy ze zdumienia
  5. Najczęściej powtarzane mity dotyczące maseczek. Wiele osób wciąż w nie wierzy
  6. 5 tricków, których nie zdradzą ci szefowie kuchni, będziesz gotować lepiej od nich. Najlepsza porada dotyczy ziemniaków, palce lizać

Następny artykuł