Szczepionka przeciw koronawirusowi wciąż jest opracowywana
unsplash_ThisisEngineering RAEng
Autor Aneta Młodawska - 10 Marca 2020

Ponad 17 tysięcy złotych za celowe zarażenie się koronawirusem. Prace nad szczepionką trwają

Szczepionka przeciw koronawirusowi wciąż jest poszukiwana. Naukowcy robią, co mogą, aby wynaleźć ją jak najszybciej. By pomóc w jak najszybszym opracowaniu szczepionki, naukowcy zachęcają ochotników do celowego zakażenia się koronawirusem.

Szczepionka przeciw koronawirusowi od kilku miesięcy jest celem pracy wielu naukowców z całego świata. Liczba ofiar koronawirusa SARS-CoV-2 przekroczyła już 4 tys. Zakażonych jest prawie 115 tys. ludzi na świecie, a 64 tys. z nich udało się wyleczyć.

Epidemia zaczęła się prawdopodobnie pod koniec 2019 roku w mieście Wuhan. Śmiertelna choroba pojawiła się na ulicznym bazarze, gdzie sprzedawano mięso zwierząt. Do pierwszych objawów choroby należą gorączka i suchy kaszel. Następnie pojawiają się zaburzenia układu oddechowego i często zapalenie płuc.

Z ostatniej chwili: z powodu epidemii premier odwołał wszystkie imprezy masoweZ ostatniej chwili: z powodu epidemii premier odwołał wszystkie imprezy masoweCzytaj dalej

Szczepionka przeciw koronawirusowi wciąż jest opracowywana. Naukowcy proponują 17,5 tys. zł za celowe zakażenie

Wprowadzenie szczepionki może się okazać najskuteczniejszym sposobem zahamowania epidemii koronawirusa. Naukowcy intensywnie pracują, aby wynaleźć ją jak najszybciej. Jedna z firm zaproponowała ludziom, by celowo poddali się zakażeniu. Ochotnicy mieliby otrzymać za to wynagrodzenie.

Jak podaje portal Gazeta.pl, pacjenci zostaliby zakażeni mniej groźnymi szczepami koronawirusa (0C43 i 229E), a następnie poddani obserwacji w Queen Mary BioEnterprises Innovation Centre w Whitechapel w Londynie. Działanie miałoby pomóc ekspertom w opracowaniu szczepionki przeciw koronawirusowi.

24 ochotników za swoje poświęcenie otrzymałoby po 3,5 tys. funtów. W przeliczeniu na polską walutę jest to ok. 17,5 tys. zł. Naukowcy zapewniają, że szczepy koronawirusa, którymi ochotnicy zostaną zakażeni, są mniej groźne. Choroba będzie zatem mniej uciążliwa niż w przypadku zwykłego zakażenia. Badania firmy Hvivo mają się rozpocząć po zatwierdzeniu ich przez brytyjską agencję Medicines and Healthcare Products Regulatory Agency.

Dzisiaj grzeje: 1. 11-latek stoczył walkę z nowotworem. Odszedł w dniu rocznicy śmierci swojej mamy

2. Każdy może zrobić środek do dezynfekcji wg domowego przepisu. Prosty i szybki, lista składników zaskakuje

Epidemia koronawirusa z dnia na dzień dotyka coraz więcej osób. Obecnie zakażonych osób jest ponad 110 tys. na całym świecie. Dotychczas odnotowano ponad 4 tys. ofiar śmiertelnych. Choć liczba zachorowań w Korei Płd. oraz Chinach maleje, wciąż nie można mówić opanowaniu epidemii.

Przykładem są Włochy, gdzie wzrost zakażeń wciąż gwałtownie wzrasta. Choć naukowcy szybko rozpoczęli prace nad szczepionkami, pojawi się ona najwcześniej za około rok po wyeliminowaniu skutków ubocznych. Dotychczasowe badania nad wynalezieniem szczepionki pochłonęły już 2 miliardy dolarów. Naukowcy opracowują około 20 szczepionek przeciw koronawirusowi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lidl znienacka zmienia ceny 300 produktów, przecieramy oczy. Wszystko przez zmianę przepisów
  2. Mąż zażądał rozwodu. Wszystko po tym, jak przyjrzał się temu zdjęciu
  3. Objawy mogące świadczyć o nowotworze u dziecka. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Media dotarły do szczegółów wypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prawdopodobną przyczyną nieuleczalna choroba
  5. Choroby, które sieją największe spustoszenie. Odpowiadają za śmierć ponad połowy Polaków
  6. Chiny przekazały światu ważne informacje na temat epidemii. Wiadomości są mocno zaskakujące

Następny artykuł