Przełom w pracach nad szczepionką przeciwko COVID-19. "To wielki dzień dla ludzkości, jak i całej nauki”

szczepionka na COVID-19
pixabay.com/fernandozhiminaicela
Autor Natalia Niewczas10.11.2020

Na skuteczną szczepionkę na nowego wirusa SARS-CoV-2 niecierpliwie czeka cały świat. Wielu ekspertów jest zdania, że to właśnie wynalezienie szczepionki stanowi jeden z najbardziej prawdopodobnych scenariuszy na zakończenie pandemii. Nadzieję niosą wiadomości przekazywane przez telewizję CNN.

Ważne wieści dotyczące szczepionki na COVID-19: koncern Pfizer wraz z firmą BioNTech ogłosili, że mają skuteczny specyfik. Szef koncernu, Albert Bourla, nie ma wątpliwości, że właśnie na ten dzień czekała ludzkość. “To wielki dzień dla ludzkości, jak i całej nauki “ - powiedział.

Już od jutra w życie wchodzi nowy zakaz. Duże utrudnienia dla tysięcy PolakówJuż od jutra w życie wchodzi nowy zakaz. Duże utrudnienia dla tysięcy PolakówCzytaj dalej


Koncern ogłasza przełom w pracach nad szczepionką


Dobre wieści w sprawie szczepionki na koronawirusa. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez koncern farmaceutyczny Pfizer i firmę BioNTech, nowy specyfik jest skuteczny nawet w 90%.


Szczepionka znajduje się na zaawansowanym etapie badań. Podczas ich trzeciego etapu stwierdzono, że specyfik zapobiega rozwojowi choroby COVID-19 nawet w 90%.


Badania nad szczepionką zostały rozłożone w czasie. Wstępna analiza początkowo dotyczyła 94 przypadków zachorowania na COVID-19.


Łącznie nową szczepionkę zastosowano u 43 tys. ochotników. Mniej niż 10% z nich zachorowało na COVID-19.


- Należy zauważyć, że nie możemy ubiegać się o zezwolenie na podstawie samych wyników skuteczności. Potrzebnych jest również więcej danych na temat bezpieczeństwa i nadal gromadzimy te dane w ramach naszych trwających badań klinicznych - przekazuje prezes koncernu.


Niewykluczone, że kolejne badania prowadzone nad szczepionką również przyniosą optymistyczne wieści. Taką nadzieję ma również szef koncernu Pfizer.

Dzisiaj grzeje: 1.Media obiegła tragiczna wiadomość, nie żyje polski sportowiec. Mężczyzna był zakażony koronawirusem
2.Schronisko pokazało psy na moment przed eutanazją. Panika i strach w oczach, internauci od razu zareagowali
3.Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzić poważne zmiany. Chodzi o testy na koronawirusa

Lekarka zmarła dwa dni po porodzie. Niepokojące objawy dawały o sobie znać kilka tygodni przed tragediąLekarka zmarła dwa dni po porodzie. Niepokojące objawy dawały o sobie znać kilka tygodni przed tragediąCzytaj dalej


Wieść o skutecznej szczepionce wstrząsnęła nie tylko emocjami wielu obywateli, ale i rynkiem. Skutki ogłoszenia przełomu podaje między innymi portal wiadomości.radiozet.pl.


- Na informację natychmiast zareagował rynek. Euforia przełożyła się na indeksy na amerykańskiej giełdzie. Złoty się umacnia, a WIG20 ma mocny, pionowy wzrost - czytamy na portalu.

Nietypowe objawy cukrzycy. Choroba może dotyczyć każdego z nas, sygnałów ostrzegawczych nigdy nie należy lekceważyćNietypowe objawy cukrzycy. Choroba może dotyczyć każdego z nas, sygnałów ostrzegawczych nigdy nie należy lekceważyćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Klienci wielkiego banku mogą odbić się teraz od drzwi. Zmiana godzin otwarcia oddziałów
  2. McDonald's walczy z ociepleniem klimatycznym. Firma pracuje nad ekologicznym wege burgerem
  3. 5 skutecznych sposobów na zwiększenie odporności organizmu. Warto o nich pamiętać szczególnie w sezonie jesienno-zimowym
  4. Ciężarna szukała pomocy w sklepie. Odmówiono jej przez jedno z obostrzeń
  5. Jeden z najczęstszych objawów COVID-19. Nawet po wyzdrowieniu może się utrzymywać przez długie miesiące
  6. Tragedia Otylii Jędrzejczak wyszła na jaw po latach. Jej dziecko zmarło, partner zachował się wyjątkowo okrutnie
  7. Pijany kierowca wjechał w słup. Policjanci zamarli, gdy zorientowali się, kogo zatrzymali

Następny artykuł