Prace nad jedną ze szczepionek wstrzymane. Znamy powód

szczepionka na COVID-19
pixabay.com/fernandozhiminaicela
Autor Natalia Niewczas13.10.2020

Zdaniem wielu specjalistów szczepionka na koronawirusa stanowi realną szansę na zażegnanie globalnego kryzysu epidemiologicznego. Niestety rozwiązanie problemu może nie nadejść tak szybko, jak życzy sobie tego cały świat. Ostatnie wieści nie napawają optymizmem - jedna z firm właśnie wstrzymała prace nad specyfikiem.

Każda eksperymentalna szczepionka musi przejść szereg dokładnych testów klinicznych. Właśnie na tym etapie badań znajdowało się remedium opracowane przez amerykański koncern - prace zostały jednak wstrzymane. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest wystąpienie nieoczekiwanych skutków ubocznych u jednego z ochotników, który wyraził chęć udziału w testach.

Uwaga, kolejne ważne nagłe zmiany i zakazy. Trzeba się przygotować, rząd informujeUwaga, kolejne ważne nagłe zmiany i zakazy. Trzeba się przygotować, rząd informujeCzytaj dalej

Eksperymentalna szczepionka wywołała skutki uboczne

Eksperymentalna szczepionka została opracowana przez firmę Johnson&Johnson, specyfik był w fazie testów klinicznych. Ostatnio koncern poinformował o wstrzymaniu prac - jak podaje portal wiadomości.wp.pl, u jednego z ochotników wystąpiły niespodziewane skutki uboczne, określane jako “niewyjaśniona choroba”.

Firma Johnson&Johnson przekazuje, że zgodnie z wytycznymi koncernu wyżej wspomniana choroba, którą wywołała szczepionka, zostanie dokładnie przeanalizowana; będzie podlegała także ocenie niezależnej Rady do spraw Monitorowania Bezpieczeństwa Danych. Sprawą zajmą się również wewnętrzni eksperci J&J. Jak podkreśla firma, opracowanie skutecznej szczepionki (a co za tym idzie przeprowadzanie badań klinicznych) zwykle łączy się z wystąpieniem podobnych zdarzeń.

- Zdarzenia niepożądane jak choroby i wypadki, nawet te poważne, są spodziewaną częścią każdego badania klinicznego, zwłaszcza tak dużego - zaznacza J&J.

Johnson&Johnson nie wyjaśnił dokładnie, na czym polega wyżej wspomniany efekt uboczny przyjęcia szczepionki. Jak wyjaśnia koncern, wciąż trwa zbieranie danych dotyczących choroby. Przerwanie prac nad specyfikiem jest konieczne - należy ustalić, czy wystąpienie choroby rzeczywiście jest powiązane z zastosowaniem eksperymentalnego remedium.

Dzisiaj grzeje: 1.Ks. Isakowicz-Zaleski przekazał Polakom ważny apel. Chodzi o 1 listopada
2.Czternastka nie dla każdego seniora. Blisko 1 mln emerytów nie zobaczy ani złotówki
3.Kiedy Polacy mogą się spodziewać szczepionki na koronawirusa? Jest odpowiedź wiceministra

W Polsce wprowadzą stan nadzwyczajny? Projekt jest na stoleW Polsce wprowadzą stan nadzwyczajny? Projekt jest na stoleCzytaj dalej

Testy prowadzone przez firmę Johnson&Johnson obejmują 60 tys. ochotników. Szczepionka J&J jest obecnie jednym z najbardziej zaawansowanych specyfików na chorobę COVID-19.

To nie pierwszy przypadek, gdy niespodziewane efekty uboczne wstrzymały prace nad specyfikiem w Stanach Zjednoczonych. Niedawno powikłania o podłożu neurologicznym wystąpiły również u jednego z ochotników biorącego udział w testach firmy AstraZeneca.

Nowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymneNowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymneCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wprowadzono stan alarmowy, część Polaków zagrożona. Sytuacja ciągle się pogarsza, lepiej nie wychodzić z domów
  2. Skandaliczne zachowanie matki. Chciała sprzedać dziecko w internecie, jej tłumaczenie zaskakuje
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. Zawierają najwięcej witamin. 10 wzmacniających organizm produktów, jadasz je?

Następny artykuł