Szczepionka przeciw koronawirusowi stała się obiektem krytyki liderki ruchu antyszczepionkowców
facebook_ Justyna Socha
Autor Aneta Młodawska - 30 Marca 2020

Szczepionka na koronawirusa jeszcze nie powstała. Mimo to przewodnicząca STOP NOP już przed nią ostrzega

Szczepionka przeciw koronawirusowi wciąż jest poszukiwana. Naukowcy robią, co mogą, aby wynaleźć ją jak najszybciej. Choć wielu ludzi czeka na szczepionkę przeciw koronawirusowi, istnieją także osoby, które przed nimi ostrzegają. Jedną z nich jest Justyna Socha, liderka ruchu antyszczepionkowców.

Szczepionka przeciw koronawirusowi od kilku miesięcy jest celem pracy wielu naukowców z całego świata. Choć rozpoczęto już badania kliniczne eksperymentalnej szczepionki przeciwko koronawirusowi, wciąż najskuteczniejszą metodą ochrony przed zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 pozostaje przestrzeganie zasad higieny osobistej, zwłaszcza dokładne mycie rąk.

Eksperci informują, że główną grupę ryzyka stanowią seniorzy i chorzy przewlekle. Zakażenie koronawirusem nie omija jednak najmłodszych. W większości przypadków infekcja przebiega u nich łagodniej, jednak u dzieci i nastolatków również pojawiają się ciężkie objawy COVID-19.

Ratownicy medyczni wyznali, jak wygląda ich praca w obliczu epidemii. Ratownicy medyczni wyznali, jak wygląda ich praca w obliczu epidemii. "Wczoraj w nocy na sam oddział zakaźny jeździłem 12 razy"Czytaj dalej

Szczepionka przeciw koronawirusowi stała się obiektem krytyki liderki ruchu antyszczepionkowców

Jak podaje portal wiadomosci.wp.pl, Justyna Socha to liderka Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach Stop Nop. Kobieta zabrała głos w sprawie koronawirusa. Socha zapewniła swoich sympatyków, że szuka prawdy, a także patrzy rządom i lekarzom na ręce.

— Myślę, że wy wiecie, że mamy swoje racjonalne pomysły, racjonalne argumenty na naprawę systemu. Mamy głos naukowców lekarzy, niekoniecznie tych, którzy służą rządowi i ich korporacjom farmaceutycznym — mówi w wideo opublikowanym na Facebooku.

Socha zwróciła uwagę, że antyszczepionkowcy są poniżani, a żadna stacja telewizyjna jej do siebie nie zaprasza.
— Kochani dotychczas nikt nie odkrył bezpiecznej szczepionki (...) i to samo będzie ze szczepionką na obecnie szalejący wirus. Osoby, które będą chciały uniknąć wmuszenia tego specyfiku, będą zwracały się do nas o pomoc. Prędzej czy później okażę się, że jesteśmy potrzebni — powiedziała Socha.

Kobieta dodała, że nie ma szans na bezpieczną i skuteczną szczepionkę przeciw koronawirusowi. Jak zaznaczyła, jest to opinia dr Paula Offita z USA. Jest to znany w USA pediatra i ekspert od szczepień, wirusów, a także zadeklarowany przeciwnik ruchów antyszczepionkowych.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje niemowlę zarażone koronawirusem. Okazuje się, że patogen może być groźny również dla najmłodszych

2. RMF podał nieoficjalne szczegóły nowych obostrzeń. Szykują się wielkie ograniczenia

Specjalista w wywiadzie dla gazety "The Philadelphia Inquirer" mówił, że stworzenie szczepionki zajmie lata, a nie miesiące. Preparat taki musi być bowiem przetestowany na zwierzętach, następnie zaś na ludziach. Jak podkreślił Offit, dopiero po upewnieniu się, że szczepienie wywołuje reakcję immunologiczną, lekarze są gotowi do stosowania szczepień.

Koronawirus rozprzestrzenia się w niezwykle szybkim tempie. Dotychczas potwierdzono ponad 724 tysięcy zachorowań koronawirusem SARS-CoV-2 powodującym chorobę zakaźną COVID-19. Epidemia groźnego wirusa dotarła także do Polski. Zakażenie potwierdzono już bowiem u 1905 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jednak będą zakazy. Mają dotyczyć sklepów
  2. Informacje o kolejnych ograniczeniach. Nowe zasady od jutra, nie pójdziemy już na spacer?
  3. GIS ostrzega przed produktami reklamowanymi jako środki przeciwwirusowe, które pojawiają się w internecie. Większość z nich nie przeszła badań klinicznych
  4. Są już najnowsze prognozy. Podano możliwą datę zahamowania epidemii w Polsce
  5. W Chinach złagodzono kwarantannę. Specjaliści obawiają się nowej fali zarażeń
  6. Polacy coraz bardziej się boją. Radykalni internauci chcą większych obostrzeń

Następny artykuł