Szczepionki są podawane coraz mniejszczej ilości dzieci
fot. pixabay.com
Autor Karol Zaborowski - 4 Grudnia 2019

W Polsce jest coraz więcej niezaszczepionych dzieci. W 2019 roku padł już kolejny rekord

Szczepionki od kilku lat burzą w społeczeństwie mieszane uczucia. Wciąż rośnie odsetek dzieci niezaszczepionych, a w internecie można znaleźć kolejne zarzuty twierdzące, że szczepienia przynoszą więcej szkód niż korzyści.

Szczepionki w przeszłości pomogły praktycznie wyeliminować wiele chorób, które teraz do nas wracają. Niestety na całym świecie rośnie odsetek niezaszczepionych osób, co niezwykle niepokoi wielu naukowców i specjalistów w tej dziedzinie. Tyczy się to również Polski, gdzie z każdym rokiem rejestruje się coraz więcej odmów dotyczących szczepień obowiązkowych u dzieci.

Niestety niesie to ze sobą ogromne konsekwencje, które co prawda jeszcze teraz nie są dla nas odczuwalne, jednak z każdym rokiem nasze społeczeństwo staje się coraz mniej odporne na wiele czynników chorobotwórczych. Już wiadomo, że w 2019 padł kolejny rekord dotyczący ilości niezaszczepionych dzieci.

109-latka przez całe życie unikała mężczyzn. Według niej skracają kobietom życie109-latka przez całe życie unikała mężczyzn. Według niej skracają kobietom życieCzytaj dalej

Szczepionki bardziej szkodzą, niż pomagają?

Coraz więcej osób wychodzi z założenia, że szczepionki przynoszą o wiele więcej złego niż dobrego. Oczywiście nie ulega wątpliwościom, że po podaniu szczepionki mogą pojawić się skutki uboczne, czyli NOP-y, jednak przypadków naprawdę poważnych NOP-ów rejestruje się niezwykle mało, a twierdzenie, że szczepienia wywołują autyzm, bez wątpienia można wsadzić między bajki.

Jak dotąd nie powstały żadne rzetelne i prawidłowo wykonane badania naukowe, które potwierdzałyby, że faktycznie szczepienia są tak wielkim złem, jak przedstawiają je ich przeciwnicy. Oczywiście każdy z nas jest inny i może w zupełnie inny sposób zareagować na podaną szczepionkę, jednak w ten sposób nie można oceniać całego specyfiku jako szkodliwego.

Mimo to zaledwie do połowy 2019 roku udało się przebić o 3 tysiące ilość odnotowanych odmów szczepień względem roku poprzedniego. Jest to niesamowicie duży wzrost, który jednocześnie jest bardzo niepokojący. Jak podaje portal Onet.pl, specjaliści, widząc, że wszystkie dotąd przeprowadzane akcje informacyjne i promujące szczepienia nie przyniosły rezultatów, chcą teraz postawić na łatwo dostępne i rzetelne informacje dotyczące skuteczności oraz skutków ubocznych szczepień.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Eksperci ostrzegają. 80% osób chorych na grypę nie ma gorączki
  2. Piotr Fronczewski o swoich problemach kardiologicznych. "Nie wiedziałem, którędy mi serce wyskoczy"
  3. Wygląd naszej twarzy dużo mówi o zdrowiu. Niektóre zmiany mogą być objawem raka płuc
  4. Leki na cukrzycę zanieczyszczone rakotwórczą substancją. W Polsce zażywają je 2 miliony pacjentów

Następny artykuł