Szerszeń: azjatycki już w Europie, jest pierwsza ofiara śmiertelna
pixabay_Mylene2401
Autor Damian Witoń - 14 Maja 2020

Szerszeń azjatycki dotarł do Europy. Niestety jest już pierwsza ofiara śmiertelna

Szerszeń azjatycki zawitał do Europy i Stanów Zjednoczonych. Jest już pierwsza ofiara śmiertelna. 57-letni Hiszpan nie przeżył ukąszenia. Owad jest bardzo niebezpieczny dla ludzi oraz pszczół.

Szerszeń azjatycki pojawił się ostatnio na terenie Europy. Jest bardzo niebezpiecznym i agresywnym owadem. Respekt budzą również jego rozmiary, ponieważ może dorastać do około 5cm długości. Dorobił się nawet przydomku “szerszenia mordercy”, gdyż masowo zabija pszczoły. Niestety zdarza się również, że na jego drodze staje człowiek,a wtedy może dojść do tragedii. Dowodzi temu przypadek odnotowany w Hiszpanii.

Pobił na śmierć matkę swoich dzieci. Klaudia została zabita gołymi rękomaPobił na śmierć matkę swoich dzieci. Klaudia została zabita gołymi rękomaCzytaj dalej

Szerszeń azjatycki jest już w Europie. Niestety odnotowano pierwszy śmiertelny przypadek ukąszenia

Według informacji Fox News 54-letni pszczelarz z Hiszpanii został ukąszony przez szerszenia azjatyckiego, co niestety doprowadziło do śmierci mężczyzny. Jad owada zawiera silną neurotoksynę, która może być niebezpieczna dla ludzi. Na miejsce zostało wezwane pogotowie, niestety pszczelarza nie udało się uratować, mimo usilnych prób reanimacji, których podejmowali się medycy.

Szerszenie azjatyckie znane są z zamiłowania do mordowania pszczół. Jak podaje portal popularne.pl, na ich ataki szczególnie narażeni są zatem pszczelarze, którzy zajmują się ulami. Gatunek naturalnie występuje na wschodnich terenach Rosji, a także w Azji Południowej i Południowo-wschodniej. Okazuje się jednak, że zdołał już dostać się do Europy oraz Stanów Zjednoczonych.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje bohaterka Powstania Warszawskiego. Nim odeszła podzieliła się ważnym wyznaniem na temat tamtych czasów

2. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. W Polsce padł właśnie rekord

-Kilkadziesiąt szerszeni azjatyckich może całkowicie zniszczyć kilkudziesięciotysięczny rój pszczół zaledwie w kilka godzin. Celem ich ataku są larwy oraz miód. Atakują ule miodne, zabijają dorosłe pszczoły oraz pożerają larwy pszczół i poczwarki, agresywnie broniąc okupowanej kolonii. Ich ukąszenia są bardzo bolesne i zawierają potężną neurotoksynę. Wielokrotne użądlenie przez nie może skończyć się śmiercią, nawet jeśli nie jesteśmy uczuleni. - tłumaczy Seth Truscott z Uniwersytetu Stanowego w Waszyngtonie

Przybycie szerszenia azjatyckiego do Europy oraz Stanów Zjednoczonych może być dużym problemem. Pszczoły są niezwykle ważne dla ekosystemu, w którym żyjemy. Przetrzebienie ich populacji przez inwazję nowego, niebezpiecznego intruza, może być ogromnym ciosem dla środowiska oraz gospodarki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Majowy kwiat kasztanowca jest niewyobrażalnie cenny. Zerwij nim inni cię uprzedzą i zrób miksturę
  2. Łukasz Szumowski zabrał głos. Powiedział, co z organizacją wesel i ślubów w tym roku
  3. Niebezpieczny nowotwór atakujący głównie ludzi młodych. Warto znać jego objawy
  4. Urodziła dziecko, które było w "ciąży". Dzień po porodzie lekarze przeprowadzili cesarskie cięcie
  5. Tadeusz Rydzyk krytykuje obostrzenia dotyczące kościołów. "Dla nas katolików ważniejsze jest zdrowie ducha"
  6. Bon turystyczny 1000 plus na wakacje. Wiadomo już kto może go dostać, uprawnionych aż 60 proc. polskich pracowników

Następny artykuł