Dzieci jednak nie wrócą do szkół we wrześniu? Niepokojące słowa prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego

zamknięte szkoły
fot. https://unsplash.com/ Maximilian Scheffler
Autor Natalia Niewczas01.08.2020

Szkoła zamknęła swe podwoje w marcu 2020. Właśnie na początku tego miesiąca koronawirus dotarł do Polski, wzbudzając ogólną panikę w społeczeństwie. Chaos opanował sklepy i szpitale, a także zatroskane głowy obywateli. Widmo tamtej niepewności w szczególny sposób wciąż dotyczy wszystkich rodziców. Kwestia powrotu do szkół pozostaje nierozstrzygnięta.

Szkoła powinna być miejscem bezpiecznym dla uczniów, nauczycieli i pozostałych jej pracowników. Nagły wybuch pandemii koronawirusa spowodował, że zapewnienie odpowiedniej ochrony życia i zdrowia w trakcie zajęć stało się niemożliwe, w związku z czym wszystkie placówki edukacyjne zamknięto. Wakacje wyciszyły problem na kilka tygodni. Wrzesień zbliża się jednak nieubłaganie, a zaniepokojeni rodzice wciąż pytają, co dalej.

Dramat Jerzego Stuhra trwa nadal. Żona aktora wyznała prawdę o jego stanie zdrowiaDramat Jerzego Stuhra trwa nadal. Żona aktora wyznała prawdę o jego stanie zdrowiaCzytaj dalej

Szkoła może nie zapewnić uczniom bezpieczeństwa

Polskie szkoły mogą mieć problem ze wznowieniem pracy we wrześniu. Powodem jest dynamicznie rozwijająca się pandemia koronawirusa. Tylko w piątek 31 lipca Ministerstwo Zdrowia potwierdziło ponad 600 nowych zachorowań na COVID-19. Podczas gdy rodzice żądają konkretnych odpowiedzi, sytuacja polskich szkół nadal pozostaje niepewna.

Jak podaje portal edukacja.dziennik.pl, w zeszłym tygodniu minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski zapewnił o trwających pracach nad nowymi przepisami, które miałyby zapewnić uczniom i nauczycielom bezpieczeństwo po powrocie do szkół i jednocześnie zakończyć etap edukacji zdalnej. Szczątkowe doniesienia zamiast zaspokoić głód informacji, wzbudziły dodatkowe pytania.

Głos w sprawie ewentualnego otwarcia szkół we wrześniu zabrał przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego “Solidarność-Oświata”. Sławomir Wittkowicz przypomniał, że konkretne pytania dotyczące kwestii sanitarnych dotarły do Ministerstwa Edukacji narodowej już kilka miesięcy temu.

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski ma fatalne informacje dla wielu Polaków. Wszystko zacznie się już w tym tygodniu
2.Zaskakujące zastosowanie soku z ziemniaka. Fenomenalne efekty, które można dzięki niemu zyskać, przechodzą ludzkie pojęcie
3. Zanim podjedziesz na stację znanego operatora lepiej zastanów się dwa razy. Kwoty opłat porażają

Sławomir Wittkowicz wyjaśnia, że uaktualnione przepisy bezpieczeństwa muszą być w obecnej sytuacji bardzo precyzyjne. Dodaje także, że konieczne jest ich natychmiastowe ujawnienie, gdyż tylko dzięki temu szkoły będą w stanie przygotować się do wznowienia pracy na czas. Prezes ZNP, Sławomir Broniarz, również wyraża swój niepokój.

- Zalecenie, że uczniowie mają się nie gromadzić, jest absurdalne. Dwudziestoosobowa klasa to już jest zgromadzenie, a przecież są oddziały liczniejsze, z większą liczbą uczniów - mówi prezes ZNP.

Sławomir Wittkowicz i Sławomir Broniarz oczekują jasnych wytycznych, jak i rozstrzygnięcia wielu problematycznych kwestii - na przykład tej dotyczącej limitów uczniów w klasach. Tylko dokładnie sprecyzowane zalecenia będą mogły skutkować wznowieniem zawieszonej dotychczas działalności szkół. Sytuacja pozostaje zatem napięta i, co gorsza, niepewna.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski potwierdził. W tym tygodniu zaczynają się masowe kontrole, będą też ważne zmiany
  2. Koronawirus w Westfield Arkadia. Potwierdzono zakażenie u pracownika sklepu
  3. Kolejna gwiazda namawia do wyjazdu z Polski? Paulina Młynarska ma już dość: "toksyczna totalnie dysfunkcjonalna rodzina"
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. Wnuczka zrobiła babci makijaż i odmłodziła ją o kilkadziesiąt lat. Niewiarygodna metamorfoza seniorki. Nagranie zwala z nóg

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł