szkoła: szumowski się wypowiedział
screen youtube.com/TVP Info
Autor Klaudia Gaicka - 2 Sierpnia 2020

Szumowski odpowiedział na pytanie, które nurtuje większość Polaków. Czy dzieci 1 września wrócą do szkoły?

Szkoła bardzo zmieniła się pod wpływem pandemii. Od marca uczniowie korzystali z nauki zdalnej, niestety zarówno im, jak i rodzicom i nauczycielom, nie spodobała się ta forma zajęć. Wakacje dały wszystkim odetchnąć, jednak im bliżej września, tym bardziej dociekliwe są pytania zainteresowanych. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Szkoła funkcjonowała w trybie zdalnym od marca do czerwca bieżącego roku. Układ, który ewidentnie nie spodobał się wszystkim stronom (uczniom, rodzicom i nauczycielom), przerwały dopiero wakacje. Od początku pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 wiele się zmieniło.

Chaos, który wcześniej opanował większość placówek, instytucji i naszych głów, dziś powoli ustępuje, a rodzice domagają się powrotu dzieci do szkół. Wielu ekspertów uważa jednak, że nasza postawa nie podstaw do zmian, ponieważ cały czas padają rekordy nowych zakażeń dobowych.

Ważne oświadczenie rzecznika GIS. Obostrzenia mogą wrócić, ale nie wszystkie, zdradził które konkretnieWażne oświadczenie rzecznika GIS. Obostrzenia mogą wrócić, ale nie wszystkie, zdradził które konkretnieCzytaj dalej

Szkoła we wrześniu. Rządzący przemówili

Pomimo frustracji wywołanej przez nauczanie zdalne wszyscy zdają sobie sprawę, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Decydując, należy wziąć pod uwagę nie tylko dobro dzieci, ale również nauczycieli, którzy w przypadku powrotu do szkół, mogą być bardzo narażeni na zarażenie i cięższy przebieg choroby ze względu na wiek.

Jak podaje portal Popularne.pl, epidemia cały czas się pogłębia, tylko w ciągu ostatniej doby przybyło ponad 650 nowych zakażonych koronawirusem. Rządzący podkreślają, że sytuacja jest dynamiczna, a nauczyciele i rodzice mają powody do niepokoju.

- Sytuacja w szkole będzie dynamiczna. Możemy tę decyzję zmieniać. Po 15 sierpnia powinny być konkretne decyzje. Jednak żaden ekspert na świecie nie powie, co będzie działo w kolejnych miesiącach, co w styczniu czy lutym - przyznał Główny Inspektor Sanitarny prof. Jarosław Pinkas w rozmowie z TVN24 w programie „Jeden na jeden”.

To, co jest pewnym, to że w przypadku powrotu dzieci do szkół, będą tam obowiązywać nowe zasady. Dotyczą one między innymi częstego mycia rąk, wietrzenia sal po każdych zajęciach, częstsze zajęcia na świeżym powietrzu i wyjątkowa ochrona nauczycieli w starszym wieku. Dodatkowo każda infekcja ma być powodem do pozostania dziecka w domu. Niezależnie, czy uczeń miałby kaszel, czy katar, musiałby zostać w domu.

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski ma fatalne informacje dla wielu Polaków. Wszystko zacznie się już w tym tygodniu
2.Zaskakujące zastosowanie soku z ziemniaka. Fenomenalne efekty, które można dzięki niemu zyskać, przechodzą ludzkie pojęcie
3. Zanim podjedziesz na stację znanego operatora lepiej zastanów się dwa razy. Kwoty opłat porażają

O wrzesień zapytano również Łukasza Szumowskiego w programie Polsat News.

- Nie zamykanie, natomiast szkoły na pewno będą bardzo elastycznie podchodziły w danych regionach, do formy kształcenia - wyjaśnia.

Minister zdrowia wyjaśnił ponadto, że nie wyobraża sobie powrotu do takiego lockdownu, jaki wprowadzono w kraju na początku pandemii. Niewykluczona jest jednak mieszana forma zajęć. W praktyce ma to oznaczać, że niektóre grupy wiekowe lub grupy uczniów mogą być objęte zdalną formą nauki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski potwierdził. W tym tygodniu zaczynają się masowe kontrole, będą też ważne zmiany
  2. Koronawirus w Westfield Arkadia. Potwierdzono zakażenie u pracownika sklepu
  3. Kolejna gwiazda namawia do wyjazdu z Polski? Paulina Młynarska ma już dość: "toksyczna totalnie dysfunkcjonalna rodzina"
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. Wnuczka zrobiła babci makijaż i odmłodziła ją o kilkadziesiąt lat. Niewiarygodna metamorfoza seniorki. Nagranie zwala z nóg

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł