Szkoła: najnowsze wytyczne
fot. unsplash.com/Scott Webb
Autor Karol Zaborowski - 2 Sierpnia 2020

GIS wydał nowe wytyczne dla szkół. Co czeka polskich uczniów?

Szkoła odgrywa niezwykle ważną rolę w życiu każdego dziecka. To właśnie tam nasze pociechy mają szansę zdobyć odpowiednią wiedzę, jak i nawiązać pierwsze przyjaźnie, które mogą trwać nawet i do końca życia. GIS właśnie wydał najnowsze wytyczne dla polskich szkół związane z nowym rokiem szkolnym.

Szkoła dla wielu osób jest miejscem, w którym nie tylko zdobywamy wiedzę. To również doskonały sposób na zacieśnianie więzi towarzyskich. Niestety przez pojawienie się koronawirusa w naszym kraju niezbędne było podjęcie konkretnych kroków, aby spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa.

Jednak zdalne nauczanie nie przypadło wszystkim do gustów i wielu Polaków jest przekonanych, że żadne zajęcia prowadzone przez internet nie zastąpią tych tradycyjnych. Z tego względu rodzice zaczęli się zastanawiać, jak w dobie pandemii będzie wyglądał nadchodzący rok szkolny.

Żal, że nie ma go już z nami. Witolda Pyrkosza zabiła choroba, którą miało lub będzie mieć większość PolakówŻal, że nie ma go już z nami. Witolda Pyrkosza zabiła choroba, którą miało lub będzie mieć większość PolakówCzytaj dalej

Szkoła w realiach epidemii

Wiele osób obawia się, że wciąż zapowiadana druga fala zachorowań, która ma przypaść właśnie na jesień, sprawi, iż powróci nauczanie zdalne. Z tego też względu już teraz opracowywane są specjalne wytyczne, które mają za zadanie określić, w jaki sposób polskie placówki będą funkcjonować.

Jak podaje portal Wp.pl, rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego przekazał informacje, że 1 września rok szkolny rozpocznie się w trybie stacjonarnym, a jedynie regionalnie mogą zostać wprowadzone nauczanie zdalne.

- Pierwszego września planowany jest powrót dzieci do szkół. W pewnych sytuacjach, czy jakiś radykalnych wzrostach zachorowań, na jakiś czas pewne szkoły przechodziłyby na system pracy zdalnej - przekazał w Polskim Radiu Jan Bondar, rzecznik GIS.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilne ogłoszenie sanepidu. Trwają poszukiwania klientów restauracji, w której wykryto koronawirusa
2. Jak kupić używany samochód, żeby nie dać się oszukać? 6 najczęstszych haków, na które spróbują nabrać cię sprzedawcy

Oznacza to, że jedynie w sytuacji podwyższonej liczby zachorowań w danym rejonie zarządzone zostaną lekcje przeprowadzane przy pomocy internetu. Co więcej, przygotowywane są również wytyczne, które mają na celu zahamowanie przenoszenia się wirusa.

Będą one obejmować jednakowo rozrzedzenie dzieci, a także przesunięcie lekcji, tak aby w budynku nie przebywało na raz zbyt dużo uczniów. Niestety może się to wiązać z tym, że niektórzy będą bardzo późno kończyć swoje zajęcia, co również nie wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczny wypadek w metrze. Duże utrudnienia dla podróżujących
  2. Zmarł bohater filmów Krzysztofa Kononowicza. Zmagał się z nałogiem
  3. Objawy nowotworów widoczne gołym okiem. Gdy je zauważysz, nie ma czasu do stracenia
  4. Dobre wieści. Jerzy Stuhr po raz pierwszy pojawił się na wizji po przebytym udarze
  5. Co może powstrzymać drugą falę epidemii? Naukowcy podali odpowiedź
  6. Uratowana puma znalazła nowy dom. Na nagraniu widać, że jest szczęśliwa

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł