szkoła zamknięta przez koronawirusa
unsplash.com/ Feliphe Schiarolli
Autor Klaudia Gaicka - 3 Września 2020

Dopiero 1 dzień szkoły za nami, a już zamykają kolejne placówki. Nauczanie stacjonarne może zniknąć szybciej, niż myśleliśmy

Szkoła zamknięta. Dzieci z pięciu różnych placówek rozpoczęły naukę zdalną. Niestety nie sprawdziły się słowa ministra edukacji, który twierdził, że szkoły są zupełnie bezpieczne. Eksperci mają wątpliwości co do tego, czy szkoły powinny działać stacjonarnie.

Szkoła jest od dawna gorącym tematem. Niestety w kilku regionach już ziściło się to, czego najbardziej obawiali się rodzice, dzieci, a nawet nauczyciele. Mamy dopiero 3 września, a już zamkniętych zostało aż 5 placówek.

Edukacja jest nieodłącznym elementem rozwoju człowieka. Niestety przy okazji pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 nic nie jest tak proste, jak było dotychczas. Standardowe problemy uczniów, jakimi są np. nieodrobienie zadania domowego, zmieniły się w dylematy, które zmywają sen z powiek niejednej dorosłej osobie.

Andrzej Duda zarażony koronawirusem? Niepokojące doniesienia na temat prezydentaAndrzej Duda zarażony koronawirusem? Niepokojące doniesienia na temat prezydentaCzytaj dalej

Szkoła zamknięta. Dzieci rozpoczęły naukę zdalną

Jak podaje portal Popularne.pl, ostatnie dni nie napawają optymizmem. Dopiero dzień zajęć za nami, a już 5 placówek zostało zamkniętych. Wszystkie szkoły są na Podkarpaciu, nie wiadomo ani jak tak rozwinie się sytuacja, ani jak to będzie wyglądać w innych województwach.

Minister edukacji, Piontkowski jeszcze kilka dni temu mówił o tym, że nie ma potrzeby przesuwania roku szkolnego. Niestety prawda, która zaczyna wychodzić na jaw, mówi coś nieco innego.

- Uwaga, zawieszenie zajęć! Ze względu na sytuację epidemiologiczną dyrektor ZSP we Wróblowej zawiesza zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze na czas od 2 do 4 września 2020r. Zarządzenie znajduje się w załączniku. Jednocześnie informujemy, że rodzicom dzieci do lat ośmiu w związku z zawieszeniem zajęć w placówce przysługuje zasiłek opiekuńczy w celu przeciwdziałania COVID 19. Prosimy o bieżące śledzenie informacji na stronie szkolnej i Facebooku. - napisała na swojej stronie placówka we Wróblowej.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowy objaw koronawirusa. Pojawia się szczególnie u dzieci
2. Rząd dalej straszy koronamandatami. Jednak sędziowie mają świetne wieści dla Polaków

Eksperci mają obawy przed nauczaniem stacjonarnym. Wielu z nich uważa, że szkoły mogą się okazać nowymi ogniskami koronawirusa SARS-CoV-2 i o ile dzieci najczęściej przechodzą chorobę łagodnie (chociaż nie zawsze), nauczyciele w podeszłym wieku mogą być szczególnie narażeni.

Władze samorządowe nadzorujące szkoły, wraz z miejscowymi stacjami Sanepidu, zapewniają, że całkowicie panują nad sytuacją i w każdym przypadku zostały wdrożone odpowiednie procedury bezpieczeństwa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, wycofano popularny lek. Jeśli masz go w domu, natychmiast wyrzuć
  2. Legendarny gwiazdor disco polo trafił do szpitala. Przeszedł poważną operację
  3. Rewolucyjna zmiana weszła właśnie w życie. Dotyczy całej Polski
  4. Pacjent czołgał się z bólu. Oburzające oświadczenie szpitala
  5. Lekarze nie wierzyli własnym oczom. Z ciała kobiety wydobyto ponad metrowego węża [WIDEO]
  6. Sylvester Stallone pokazał swoją córkę. Młoda kobieta zachwyca urodą. Wyglada jak tata

Następny artykuł