szkoła zamknięta przez pandemię
Jeffrey Hamilton
Autor Klaudia Gaicka - 3 Września 2020

Dramatyczny bilans początku roku szkolnego. Kolejne szkoły zamknięte, liczby robią wrażenie

Szkoła zamknięta dla uczniów z aż 21 placówek na terenie całego kraju. Niestety nie sprawdziły się słowa ministra edukacji, który twierdził, że szkoły są zupełnie bezpieczne. Eksperci mają wątpliwości co do tego, czy szkoły powinny zostać otwarte 1 września.

Szkoła zostaje zamknięta dla coraz większej liczby uczniów. Zaledwie dziś rano informowaliśmy o 5 szkołach na Podkarpaciu, które zostały zamknięte z powodu koronawirusa SARS-CoV-2. Już kilka godzin później okazuje się, że decyzja o zamknięciu placówki padła w aż 21 przypadkach.

13-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Niedawno urodziła, zatrważające, kto okazał się ojcem dziecka13-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Niedawno urodziła, zatrważające, kto okazał się ojcem dzieckaCzytaj dalej

Szkoła zamknięta. Mowa aż o 21 placówkach

Wiele osób obawia się o przyszłość polskiej edukacji i młodych uczniów. Musimy jednak pamiętać, że najważniejsze jest zdrowie dzieci oraz nauczycieli, którzy przez swój wiek są dużo bardziej narażeni na ciężki przebieg koronawirusa.

Eksperci ostrzegali ministra, że tak luźne podejście może się źle skończyć. Uczniowie nie mają nawet obowiązku noszenia maseczek. Piontkowski uważa, że do wzajemnej ochrony, na której nasadzie działają maseczki, wystarczy, że ma ją osoba, która się obawia.

- Jednocześnie wskazujemy, że te osoby, które czują się bardziej zagrożone [...] mogą założyć maseczkę czy przyłbicę i w ten sposób na pewno będą bezpieczniejsze - wyjaśnił swoją teorię.

Na efekty takiego podejścia i braku wiedzy nie musieliśmy długo czekać. Mamy nadzieję, że to był jedynie nagły skok i że liczba nie będzie tak szybko wzrastać każdego dnia. W takim tempie w krótkim czasie zamknięto by wszystkie placówki.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowy objaw koronawirusa. Pojawia się szczególnie u dzieci
2. Kara więzienia za jedną wiadomość. Sąd był bezwzględny wobec 23-latka

Jak podaje portal Popularne.pl, zamknięte szkoły to: Szkoła Podstawowa im. ks. Barnima I w Żabnicy (woj. zachodniopomorskie), Szkoła Podstawowa w Kiełpinie (woj. pomorskie), I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie (woj. pomorskie), Szkoła Podstawowa nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu (woj. warmińsko-mazurskie), Zespół Szkół Powiatowych im. Ks. Adama Bargielskiego w Myszyńcu (woj. mazowieckie), Prywatna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marceliny Darowskiej na warszawskim Ursynowie (prowadzona przez siostry niepokalanki), Szkoła Podstawowa nr 47 w Bydgoszczy (woj. kujawsko-pomorskie), Zespół Szkół w Unisławiu (woj. kujawsko-pomorskie), Publiczne Przedszkole nr 2 w Działoszynie (woj. łódzkie), Zespół Szkół Specjalnych nr 6 w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach (woj. śląskie), Zespół Szkół Specjalnych nr 5 z Sosnowca (woj. śląskie), Szkoła Podstawowa Sportowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 15 im. Polskich Olimpijczyków w Rudzie Śląskiej (woj. śląskie), Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Jastrzębiu (woj. małopolskie), Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łukowicy (woj. małopolskie), Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Świdniku (woj. małopolskie), Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Pułaskiego w Jadamwoli (woj. małopolskie), Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzózie Królewskiej (woj. podkarpackie), Szkoła Podstawowa w Biedaczowie (woj. podkarpackie), Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Bieździedzy (woj. podkarpackie), Zespół Szkolno-Przedszkolny we Wróblowej (woj. podkarpackie), Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach (woj. podkarpackie), Szkoła Podstawowa w Krempachach (woj. małopolskie).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przemek: „Nienawidzę swojej żony. Czekam, aż dziecko podrośnie i chcę się rozwieść, jej zachowanie doprowadza mnie do szału”
  2. Był wielki huk, potem błysnęło. 10 dzieci nie żyje, były bezradne, tragiczna wiadomość z zagranicy
  3. Rewolucyjna zmiana weszła właśnie w życie. Dotyczy całej Polski
  4. Pacjent czołgał się z bólu. Oburzające oświadczenie szpitala
  5. Lekarze nie wierzyli własnym oczom. Z ciała kobiety wydobyto ponad metrowego węża [WIDEO]
  6. Ciężko zapomnieć o ich bajecznym smaku. Ogórki kiszone ze słodkim dodatkiem

Następny artykuł