Szkoła: minister edukacji apeluje do rodziców
East News/Fot. Jan Bielecki/East News, Warszawa, 11.08.2020. Konferencja prasowa Dariusza Piontkowskiego - ministra Edukacji Narodowej na temat wynikow tegorocznej matury. N/z: Dariusz Piontkowski
Autor Barbara Bujar - 4 Września 2020

Minister Edukacji ma ważny apel do wszystkich rodziców. Każdy powinien się z nim zapoznać

Szkoła po kilkumiesięcznej przerwie wznowiła lekcje stacjonarne. Nie wszyscy uważają jednak, że jest to dobry pomysł. Mimo zapewnień rządu o odpowiednim przygotowaniu placówek i wyposażeniu ich w niezbędne środki ostrożności, część z nich już została zamknięta. Na obawy i wątpliwości rodziców odpowiedział minister edukacji. Dariusz Piontkowski poprosił ich o jedną bardzo istotną rzecz.

Szkoła przez kilka miesięcy była zamknięta dla swoich uczniów, którzy ze względu na epidemię koronawirusa swoją wiedzę zmuszeni byli pogłębiać w domu. Przez długi czas nikt nie umiał odpowiedzieć im na pytanie, kiedy się to zmieni. Ostateczna decyzja zapadła jednak w sierpniu. Już 1 września niemal wszystkie placówki edukacyjne w Polsce zorganizowały uroczyste apele i zainaugurowały nowy semestr. Nie wszyscy byli z tego zadowoleni. Do zaniepokojonych rodziców zwrócił się minister edukacji, Dariusz Piontkowski.

Sanepid pilnie poszukuje pasażerów pociągu. Koronawirus wykryty u podróżnego, mogło dojść do wielu zarażeńSanepid pilnie poszukuje pasażerów pociągu. Koronawirus wykryty u podróżnego, mogło dojść do wielu zarażeńCzytaj dalej

Szkoła po powrocie uczniów. Dariusz Piontkowski apeluje do rodziców

Rok szkolny trwa zaledwie kilka dni, a część szkół i przedszkoli już zdążyła wstrzymać działalność. Powodem był oczywiście koronawirus, którego wykryto lub podejrzewa się u któregoś z uczniów albo nauczycieli. Dokładnie takiej sytuacji obawiali się rodzice, którzy zapewniani byli przez rząd, że placówki zostały odpowiednio przygotowane na powrót młodzieży. Mimo wprowadzonych obostrzeń i wielu środków ostrożności do zakażeń zaczęło dochodzić niemal od razu. Z dnia na dzień rodzice coraz bardziej boją się o swoje dzieci.

Jak informuje portal Webniusy, zdanie dużej części rodziców podziela szef Związku Nauczycielstwa Polskiego, Sławomir Broniarz. Mężczyzna nie jest przekonany, czy decyzja rządu o powrocie do edukacji stacjonarnej była słuszna. Zarówno jego obawy, jak i wątpliwości opiekunów, skomentował niedawno Dariusz Piontkowski. Podczas programu "Kwadrans polityczny", za którego emisję odpowiada TVP1, przyznał, że jest taką postawą zaskoczony.

- Jestem zaskoczony postawą części rodziców, którzy nie biorą pod uwagę oczekiwań większości Polaków - wypowiedź Piontkowskiego cytuje webniusy.pl

Według ministra edukacji sytuacja jest bardzo prosta. Jeśli nauczyciele i uczniowie będą przestrzegać obowiązujących zasad, ryzyko zakażenia koronawirusem ograniczy się do minimum. W takiej sytuacji nie będzie żadnych podstaw do niepokoju. O części obostrzeń Piontkowski postanowił przypomnieć w swojej wypowiedzi, tłumacząc przy okazji, jak prawidłowo powinny one działać.

Dzisiaj grzeje: 1.Andrzej Duda zarażony koronawirusem? Niepokojące doniesienia na temat prezydenta
2. Obecnie 1,7 mln Polaków ma dostać 2800 zł. We wtorek Rada Ministrów zajmie się sprawą

- Przypominam, że w wytycznych nie ma nakazu mierzenia temperatury. Natomiast jeżeli dyrektorzy wprowadzili taki zapis to rodzice powinni go przestrzegać. Izolatka nie musi być oddzielnym pomieszczeniem. To może być np. fragment korytarza, na którym dziecko będzie samodzielnie czekać na przybycie rodzica - powiedział.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczna wiadomość z ostatniej chwili. Maria Wojciechowska nie żyje
  2. Kobieta jechała autostradą, nagle inne auta zaczęły ją osaczać. Natychmiast chwyciła telefon, teraz ostrzega innych
  3. Rewolucyjna zmiana weszła właśnie w życie. Dotyczy całej Polski
  4. Pacjent czołgał się z bólu. Oburzające oświadczenie szpitala
  5. Lekarze nie wierzyli własnym oczom. Z ciała kobiety wydobyto ponad metrowego węża [WIDEO]
  6. Ewa Drzyzga zastąpiła wielką gwiazdę TVN-u. Kilka lat temu podjęła ważną decyzję, piękne słowa dziennikarki

Następny artykuł