Wraca nauczanie zdalne. Nauczyciel zakażony koronawirusem

szkoła w Dublinie zamknięta
unsplash.com/ kyo azuma
Autor Klaudia Gaicka05.09.2020

Szkoła zamknięta z powodu wykrycia u jednego z nauczycieli choroby COVID-19. Niestety chorych może być dużo więcej, ponieważ nieświadomy nauczyciel miał kontakt zarówno z uczniami, jak i innymi nauczycielami. Również żona chorego pracuje w szkole.

Szkoła zamknięta chwilę po rozpoczęciu. Koronawirus SARS-CoV-2 w przerażającym stopniu wpłynął na edukację młodych i starszych uczniów. Nic w tym dziwnego, ponieważ zagrożeni się nie tylko nauczyciele i rodzice, ale również uczniowie, którzy nie zawsze bezobjawowo przechodzą zakażenie.

Pilny komunikat ministerstwa zdrowia. Poważne zmiany weszły właśnie w życiePilny komunikat ministerstwa zdrowia. Poważne zmiany weszły właśnie w życieCzytaj dalej

Szkoła zamknięta z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 wśród nauczycieli

Zdarza się, że układ odpornościowy młodych osób zbyt agresywnie traktuje szkodliwy patogen i w wyniku tego dochodzi do burzy cytokin, która wywołuje śmierć u młodej osoby, nastolatka, czy nawet dziecka.

Jak podaje portal Onet.pl, COVID-19 wykryto u jednego z nauczycieli w Dębinie. Wskutek tego Zespół Szkół Zawodowych nr 1 został zamknięty. Zakażony nauczyciel nieświadomy choroby był na uroczystości rozpoczęciu roku i miał kontakt z uczniami.

Koronawirus został wykryty w nocy (z czwartku na piątek) u nauczyciela wychowania fizycznego z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. gen. F. Kleeberga w Dęblinie. Wielu uczniów początkowo myślało, że informacja o COVID-19 w ich szkole to plotka. Jednak informacja została potwierdzona przez dyrektorkę placówki Jolantę Kiebzak w rozmowie z portalem Tudeblin.pl

- Nauczyciel był na rozpoczęciu roku. Miał kontakt z klasą. Wczoraj wieczorem poinformował, zgodnie z procedurami, że ma temperaturę. W nocy potwierdzono u niego obecność koronawirusa - informuje dyrektorka.

Dzisiaj grzeje: 1. Powalające doniesienia dotyczące Łukasza Szumowskiego. Mało kto się spodziewał
2. Nie ominie cię rejestracja jeśli używasz jednego gadżetu. Czasu coraz mniej

Dyrektorka zasięgnęła opinii organu prowadzącego oraz GIS. Niestety nie było innej możliwości, jedynie zamknięcie szkoły i przejście na nauczanie zdalne. Ten tryb nauczania potrwa jeszcze co najmniej do piątku. Również nauczyciele, którzy mieli kontakt z chorym, najbliższe dni spędzą na przymusowej kwarantannie.

Portal Tudeblin.pl zauważył trafnie, że również żona zakażonego nauczyciela również zajmuje się nauczaniem. W związku z tym nie wiadomo, jak będzie wyglądać sytuacja w Szkole Podstawowej nr 5 w Dęblinie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające nagranie z udziałem Dagmary Kaźmierskiej trafiło do sieci. „Żeby mój Conanek nie zobaczył”
  2. TVN przekazało pilny apel z Sopotu. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Nie jest dobrze
  3. Niewyobrażalna tragedia. Dzieci chciały schronić się przed burzą pod wiatą, nagle uderzył piorun, 10 ofiar śmiertelnych
  4. Nieoczywiste objawy niedoboru żelaza. Ma fatalny wpływ na nasz organizm, lepiej go nie lekceważyć
  5. Czy Polacy zaszczepią się przeciwko koronawirusowi? Wyniki sondażu nie pozostawiają wątpliwości
  6. Porażające, najpierw wynieśli kucharza z terenu restauracji, potem zakopali go w lesie. Wszystko nagrali i wrzucili do sieci

Następny artykuł