Czekało na to wielu rodziców. Minister edukacji podał termin ogłoszenia ostatecznej decyzji w sprawie powrotu dzieci do szkół

szkoła dzieci
unsplash.com/Kelly Sikkema
Autor Natalia Niewczas06.01.2021

Ważne informacje w sprawie planowanego powrotu dzieci do szkół przekazał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. W rozmowie z portalem Interia podkreślił, że ostateczna decyzja zostanie zakomunikowana w najbliższy piątek. Jej odbiorcami mają być dyrektorzy szkół.

Pierwotnie powrót dzieci do szkół był planowany na czas po zakończeniu ferii. Od początku podkreślano jednak, że wiele zależy od dalszego rozwoju sytuacji epidemiologicznej w Polsce. W obliczu wzrostu zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w naszym kraju niepewność rodziców jest całkowicie zrozumiała; w środę 6 stycznia Ministerstwo Zdrowia potwierdziło ponad 14 tys. nowych zachorowań na COVID-19.

Powrót dzieci do szkół po feriach? Przemysław Czarnek komentuje

W rozmowie z portalem Interia minister edukacji i nauki ponownie zaznaczył, że powrót dzieci do szkół zależy od przyrostu zakażeń w Polsce. Przywrócenie nauczania stacjonarnego może obyć się po feriach bądź odwlec w czasie.

- Jeśli nie zmieni się nic, a sytuacja będzie taka jak teraz, to jest to bardzo realny scenariusz. Jeśli sytuacja się pogorszy, to ten powrót będziemy musieli odroczyć - mówił polityk.

Jak podaje portal wiadomości.radiozet.pl, decyzja w tej sprawie ma zostać zakomunikowana w najbliższy piątek. Zapoznają się z nią przede wszystkim dyrektorzy szkół. Nauczanie zdalne miałoby zakończyć się częściowo.

Niesamowite wydarzenie w śląskim szpitalu. Niektórzy mówią o cudzie, inni składają hołd lekarzomNiesamowite wydarzenie w śląskim szpitalu. Niektórzy mówią o cudzie, inni składają hołd lekarzomCzytaj dalej

- Jeśli sytuacja się pogorszy, to będziemy to korygować. Mimo to w piątek dyrektorzy będą mieć informacje czy otwieramy szkoły - podał do wiadomości publicznej Przemysław Czarnek.

Jako pierwsi do szkolnych ławek mają powrócić uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej. Istnieje możliwość zmiany trybu nauczania pozostałych wychowanków na hybrydowy; wiele wskazuje jednak na to, że wszystko będzie odwleczone w czasie.

- Jeśli opanujemy pandemię, to będziemy się starać, aby pozostali uczniowie też wrócili do szkoły, choćby hybrydowo. Nie stanie się to jednak 18 stycznia (...). Pozostali uczniowie będą mieli nadal nauczanie na odległość - przekazał szef MEN.

W środę 6 stycznia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 14 151 przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Jednocześnie resort przekazał przykre statystyki dotyczące zgonów - w ciągu ostatniej doby zmarło 553 chorych na COVID-19 pacjentów.

W Polsce stale rośnie także liczba ozdrowieńców, niedawno przekroczyła milion. Za wyleczonych uznaje się ponad 1,3 mln pacjentów.

Artykuły polecane przez redakcję Pacjenci.pl:

Następny artykuł