Ministerstwo Edukacji przekazało nowe wytyczne. Jak będzie wyglądać szkoła w najbliższym czasie?

Szkoły w całości przechodzą na zdalny tryb nauczania – to najnowsza decyzja rządu, którą premier Mateusz Morawiecki ogłosił w środę 4 listopada. Do tej pory w domach uczyli się uczniowie klas 4-8 oraz placówek ponadpodstawowych i wyższych. Od najbliższego poniedziałku dołączą do nich także dzieci z klas 1-3. Okazuje się jednak, że zajęcia stacjonarne będą możliwe dla niektórych wychowanków. Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało o szczegółach.
Od poniedziałku 9 listopada w polskich szkołach rozpoczną się lekcje online. Choć od zainaugurowania nowego semestru minęły zaledwie dwa miesiące, uczniowie oraz nauczyciele będą musieli znów przenieść naukę do domów. Rząd podjął taką decyzję w związku z trudną sytuacją epidemiologiczną, która w ostatnich tygodniach obserwowana jest w naszym kraju.
W czwartek 5 listopada w Polsce padł nowy rekord zakażeń. Ministerstwo Zdrowia poinformowało wówczas o kolejnych 27 143 potwierdzonych przypadkach koronawirusa. W tym samym czasie zmarło także 69 osób z COVID-19 oraz 298 osób z COVID-19 i schorzeniami współistniejącymi. Dzień wcześniej rząd ogłosił nowe restrykcje, dotyczą także szkół.
Nauka zdalna w szkołach. Kto będzie mógł uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych?
Decyzją rządu, o której premier Mateusz Morawiecki poinformował Polaków 4 listopada, do grupy uczniów uczestniczących w zajęciach online dołączą także dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Przypomnijmy, że dotychczas lekcje zdalne prowadzone były dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych, placówek wyższych oraz ponadpodstawowych.
Nowe obostrzenie oznacza oczywiście, że od poniedziałku 9 listopada edukacja zdalna obejmie całą polską młodzież. Nie dotyczy to jednak dzieci z przedszkoli, tam zajęcia odbywać będą się normalnie.
Jak ustalił portal popularne.pl, w przedszkolach i wszystkich pozostałych oddziałach przedszkolnych opieka nad dziećmi wciąż odbywać będzie się w trybie stacjonarnym. Informacja została umieszczona między innymi w oficjalnym komunikacie wydanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
- (…) nauka i opieka dla dzieci w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych formach wychowania przedszkolnego pozostaje bez zmian – przekazało MEN.
W przedszkolach wciąż możliwe będzie przejście na mieszany tryb nauczania. Do tego potrzebna będzie jednak zgoda sanepidu. W podobnej sytuacji znajdą się młodzieżowe ośrodki wychowawcze oraz młodzieżowe ośrodki socjoterapii. W obu przypadkach cały czas prowadzone będą zajęcia stacjonarne.
Dzisiaj grzeje: 1.Jak będzie wyglądało Boże Narodzenie i Sylwester? Premier Morawiecki rozwiewa wszelkie wątpliwości
2.Kot wrócił do domu brudny. Dziewczynka wsadziła go do pralki i włączyła ją, finał był porażający
3. "To może dotyczyć nawet 3 milionów Polaków". Pulmonolog przekazał bardzo ważny apel
Tryb zdalny nie będzie obowiązywał także w jeszcze jednym przypadku. Od 9 listopada na zajęcia w placówkach uczęszczać będą mogli uczniowie niepełnosprawni lub ci, którzy nie mają w domach odpowiednich warunków. Pozostałych obejmie tryb zdalny, który ma potrwać do 29 listopada.
ZOBACZ TAKŻE:
- Będzie dodatkowe świadczenie w kwocie 500 zł dla kolejnej grupy Polaków. Znamy szczegóły nowego programu
- Apple nie chce dać zasilacza? Xiaomi stworzy go za grosze
- Wdarli się na teren uczelni, otworzyli ogień. Są ofiary śmiertelne
- Imbir posiada wiele wspaniałych właściwości zdrowotnych. Nie każdy może jednak bezpiecznie go stosować
- Nadmierne wypadanie włosów to sygnał ostrzegawczy, którego nie należy ignorować. Może oznaczać poważne problemy ze zdrowiem
- Druzgocąca wiadomość. Trener reprezentacji Polski ma koronawirusa, opowiedział o swoich objawach
- Porażająca wizja. Jasnowidz Jackowski widzi wojsko na ulicach, czy wejdzie do Warszawy?