Ministerstwo Edukacji przekazało nowe wytyczne. Jak będzie wyglądać szkoła w najbliższym czasie?

Szkoła - szczegóły przejścia na tryb zdalny
pixabay.com/Alexandra_Koch
Autor Barbara Bujar06.11.2020

Szkoły w całości przechodzą na zdalny tryb nauczania – to najnowsza decyzja rządu, którą premier Mateusz Morawiecki ogłosił w środę 4 listopada. Do tej pory w domach uczyli się uczniowie klas 4-8 oraz placówek ponadpodstawowych i wyższych. Od najbliższego poniedziałku dołączą do nich także dzieci z klas 1-3. Okazuje się jednak, że zajęcia stacjonarne będą możliwe dla niektórych wychowanków. Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało o szczegółach.

Od poniedziałku 9 listopada w polskich szkołach rozpoczną się lekcje online. Choć od zainaugurowania nowego semestru minęły zaledwie dwa miesiące, uczniowie oraz nauczyciele będą musieli znów przenieść naukę do domów. Rząd podjął taką decyzję w związku z trudną sytuacją epidemiologiczną, która w ostatnich tygodniach obserwowana jest w naszym kraju.

W czwartek 5 listopada w Polsce padł nowy rekord zakażeń. Ministerstwo Zdrowia poinformowało wówczas o kolejnych 27 143 potwierdzonych przypadkach koronawirusa. W tym samym czasie zmarło także 69 osób z COVID-19 oraz 298 osób z COVID-19 i schorzeniami współistniejącymi. Dzień wcześniej rząd ogłosił nowe restrykcje, dotyczą także szkół.

Ile Polacy zapłacą za brak maseczki? Każdy powinien wiedzieć, wysokość mandatu może zwalić z nógIle Polacy zapłacą za brak maseczki? Każdy powinien wiedzieć, wysokość mandatu może zwalić z nógCzytaj dalej

Nauka zdalna w szkołach. Kto będzie mógł uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych?

Decyzją rządu, o której premier Mateusz Morawiecki poinformował Polaków 4 listopada, do grupy uczniów uczestniczących w zajęciach online dołączą także dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Przypomnijmy, że dotychczas lekcje zdalne prowadzone były dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych, placówek wyższych oraz ponadpodstawowych.

Nowe obostrzenie oznacza oczywiście, że od poniedziałku 9 listopada edukacja zdalna obejmie całą polską młodzież. Nie dotyczy to jednak dzieci z przedszkoli, tam zajęcia odbywać będą się normalnie.

Jak ustalił portal popularne.pl, w przedszkolach i wszystkich pozostałych oddziałach przedszkolnych opieka nad dziećmi wciąż odbywać będzie się w trybie stacjonarnym. Informacja została umieszczona między innymi w oficjalnym komunikacie wydanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

- (…) nauka i opieka dla dzieci w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych formach wychowania przedszkolnego pozostaje bez zmian – przekazało MEN.

W przedszkolach wciąż możliwe będzie przejście na mieszany tryb nauczania. Do tego potrzebna będzie jednak zgoda sanepidu. W podobnej sytuacji znajdą się młodzieżowe ośrodki wychowawcze oraz młodzieżowe ośrodki socjoterapii. W obu przypadkach cały czas prowadzone będą zajęcia stacjonarne.

Lekarze ostrzegają. Zjawisko “long COVID” może dotyczyć także osób z łagodnym przebiegiem infekcjiLekarze ostrzegają. Zjawisko “long COVID” może dotyczyć także osób z łagodnym przebiegiem infekcjiCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje: 1.Jak będzie wyglądało Boże Narodzenie i Sylwester? Premier Morawiecki rozwiewa wszelkie wątpliwości
2.Kot wrócił do domu brudny. Dziewczynka wsadziła go do pralki i włączyła ją, finał był porażający
3. "To może dotyczyć nawet 3 milionów Polaków". Pulmonolog przekazał bardzo ważny apel

Tryb zdalny nie będzie obowiązywał także w jeszcze jednym przypadku. Od 9 listopada na zajęcia w placówkach uczęszczać będą mogli uczniowie niepełnosprawni lub ci, którzy nie mają w domach odpowiednich warunków. Pozostałych obejmie tryb zdalny, który ma potrwać do 29 listopada.

Media obiegła smutna wiadomość, nie żyje lekarz zakażony koronawirusem. Córka medyka opowiedziała o tym, jak choroba wpłynęła na jego organizmMedia obiegła smutna wiadomość, nie żyje lekarz zakażony koronawirusem. Córka medyka opowiedziała o tym, jak choroba wpłynęła na jego organizmCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Będzie dodatkowe świadczenie w kwocie 500 zł dla kolejnej grupy Polaków. Znamy szczegóły nowego programu
  2. Apple nie chce dać zasilacza? Xiaomi stworzy go za grosze
  3. Wdarli się na teren uczelni, otworzyli ogień. Są ofiary śmiertelne
  4. Imbir posiada wiele wspaniałych właściwości zdrowotnych. Nie każdy może jednak bezpiecznie go stosować
  5. Nadmierne wypadanie włosów to sygnał ostrzegawczy, którego nie należy ignorować. Może oznaczać poważne problemy ze zdrowiem
  6. Druzgocąca wiadomość. Trener reprezentacji Polski ma koronawirusa, opowiedział o swoich objawach
  7. Porażająca wizja. Jasnowidz Jackowski widzi wojsko na ulicach, czy wejdzie do Warszawy?

Następny artykuł