Szkoła: nagłe zmiany
.
Autor Natalia Niewczas - 8 Września 2020

Nagła zmiana przepisów w całej Polsce. Decyzja już zapadła

Szkoła od 1 września 2020 roku wznawia pracę po wielomiesięcznej przerwie. W związku z zaistniałym zagrożeniem epidemiologicznym Ministerstwo Edukacji Narodowej w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym wprowadziło szereg mających zapewnić bezpieczeństwo zaleceń i regulacji. Zmiany dotyczą również indywidualnego toku nauczania.

Szkoła, podobnie jak sam system nauczania, ucierpiała z powodu wciąż szalejącej epidemii koronawirusa. Wymuszone wybuchem pandemii rozległe zmiany rzutują na rozmaite aspekty funkcjonowania placówek edukacyjnych. Nie obyło się także bez nowelizacji dotyczących nauczania indywidualnego.

17-latka odczuwała silny ból brzucha. Lekarze wyciągnęli z jej żołądka coś niewyobrażalnego17-latka odczuwała silny ból brzucha. Lekarze wyciągnęli z jej żołądka coś niewyobrażalnegoCzytaj dalej

Szkoła z nowymi przepisami

Szkoła prawdopodobnie jeszcze długo nie powróci do powszechnie znanego, tradycyjnego trybu nauczania na stałe. Kształcenie na odległość to pośrednia część strategii przyjętej jeszcze przed rozpoczęciem roku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Z nauczania w domu mogą skorzystać nie tylko uczniowie przebywający na przymusowej kwarantannie - najnowsze nowelizacje dotyczą indywidualnego toku nauczania.

Jak podaje portal rmf24.pl, w życie weszły nowe przepisy dotyczące nauczania indywidualnego. Nowelizacje umożliwiają prowadzenie nauczania indywidualnego bez konieczności bezpośredniego kontaktu pedagoga z uczniem. W tym celu mają zostać wykorzystane metody i techniki nauczania zdalnego.

- Konieczność nowelizacji rozporządzenia wynika z potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom objętym indywidualnym obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym oraz dzieciom i młodzieży objętych indywidualnym nauczaniem. Na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nadal pozostaje ogłoszony stan epidemii związany z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, zatem aktualna sytuacja epidemiologiczna w kraju może zagrażać ich zdrowiu - wyjaśnia dołączone do projektu nowelizacji uzasadnienie.

Dzisiaj grzeje: 1. Poważne zmiany już od 15 września. Lekarze są przerażeni
2.Pobierasz z ZUS rentę rodzinną? Zbliża się ważny termin, jeśli go nie dopełnisz formalności, stracisz świadczenie

O wspomnianą wyżej organizację zdalnie prowadzonych zajęć do dyrekcji danej placówki może wystąpić prawny opiekun dziecka bądź pełnoletni uczeń. Możliwe jest również wdrożenie tak zwanego kształcenia hybrydowego (mieszanego), w którego przypadku część zajęć odbywa się stacjonarnie, a część online.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mąż Dagmary Kaźmierskiej nie żyje? Zatrważające informacje o ”królowej życia” na ”Pudelku”
  2. Brat Agaty Dudy przerwał milczenie i wyjawił całą prawdę. Odsłonił kulisy, odważne słowa
  3. Smutne informacje. Jerzy Stuhr przerwał milczenie
  4. Użyła sprężyny jako spirali antykoncepcyjnej. Lekarze przecierali oczy ze zdumienia
  5. Najczęściej powtarzane mity dotyczące maseczek. Wiele osób wciąż w nie wierzy
  6. Schabowe wyszły twarde jak podeszwa? Znamy sposób, byś już nigdy nie powtórzyła porażki. Eksperci mają niezawodne tricki, które zawsze się sprawdzają

Następny artykuł