Szkoła nie będzie zamknięta od 20 października
unsplash.com/Feliphe Schiarolli
Autor Barbara Bujar - 8 Października 2020

Zamknięcie szkół już 20 października? Jest komentarz Ministerstwa Edukacji Narodowej

Szkoła wciąż zmaga się z zakażeniami koronawirusem. W Polsce coraz więcej uczniów i nauczycieli przechodzi na tryb edukacji zdalnej. W związku z pogarszającą się sytuacją w mediach społecznościowych pojawiła się informacja o zamknięciu placówek. Zajęcia stacjonarne miałyby zostać zawieszone już od 20 października. Doniesienia zostały skomentowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Szkoła od ponad miesiąca znów realizuje zajęcia w trybie stacjonarnym. Niestety, mimo wielu starań i wprowadzenia niezbędnych obostrzeń, wśród uczniów i nauczycieli codziennie stwierdza się kolejne zakażenia koronawirusem. Jak czytamy na serwisie internetowym Radia Zet, w środę w polskiej oświacie padł nowy rekord. W trybie mieszanym lub całkowicie zdalnym pracę rozpoczęło 1,25 proc. placówek. To najwięcej od początku roku szkolnego. I choć nie jest to duża liczba, należy zwrócić uwagę na to, że cały czas rośnie.

- Funkcjonowanie przedszkoli, szkół i placówek oświatowych – stan na 7 października br.: 47876 – tryb stacjonarny (98,75 proc. wszystkich), 498 – tryb mieszany (tj. 1,02 proc. wszystkich), 110 – tryb zdalny (tj. 0,23 proc. wszystkich) - poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej na Twitterze.

Koronawirus może objawiać się inaczej u dzieci, niż osób dorosłych. Wirusolog tłumaczy, na co zwrócić uwagęKoronawirus może objawiać się inaczej u dzieci, niż osób dorosłych. Wirusolog tłumaczy, na co zwrócić uwagęCzytaj dalej

Szkoła od 20 października zostanie zamknięta? MEN komentuje

Sytuacja w polskich placówkach edukacyjnych budzi niepokój zarówno dzieci i ich rodziców, jak i nauczycieli oraz pracowników administracyjnych. Nie da się ukryć, że to właśnie szkoły są jednym z największych ognisk zakażeń koronawirusem. Z tego powodu w mediach społecznościowych pojawił się komunikat dotyczący zawieszenia zajęć stacjonarnych. Decyzja miała zostać podjęta przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i wejść w życie już 20 października. Okazuje się, że resort nic na ten temat nie wie.

Sprostowanie MEN zostało opublikowane w środę na Twitterze. Do wpisu dementującego plotkę została załączona grafika przedstawiająca fałszywą informację. Za jej publikację miał odpowiadać resort, to jednak okazało się nieprawdą. Dariusz Piontkowski najwyraźniej utrzymuje to, co powiedział pod koniec września na antenie Polskiego Radia. Przypomnijmy, że mówił wówczas o dobrej sytuacji w polskich placówkach edukacyjnych. Jego zdaniem przypuszczenia o masowych zakażeniach po powrocie z wakacji nie ziściły się, nie ma więc potrzeby zamykania szkół. W środę tylko potwierdził swoje słowa.

Dzisiaj grzeje: 1.Nowe zakazy i ogromne kary już od soboty. Minister Zdrowia przedstawił program, wielu Polaków oburzonych
2.Rząd wprowadzi kolejne restrykcje? Dramatyczny apel ekspertów, chodzi o zdalne nauczanie
3.Dwa scenariusze końca pandemii. Polski ekspert podaje konkretne daty

- Dementujemy! Nie ma decyzji, aby od 20 października zawiesić wszystkie zajęcia stacjonarne w szkołach. Blisko 99 proc. szkół i placówek w Polsce pracuje stacjonarnie. Tylko w około 1 proc. prowadzone jest nauczanie zdalne lub mieszane - napisało MEN na Twitterze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: rząd właśnie ogłosił decyzję ws. lockodownu Polski. Nie ma odwrotu
  2. Z jej konta zniknęło nagle 1430,17 zł. Masowo ściągają absurdalną opłatę, apel Sasina nic nie dał
  3. Ekspert alarmuje. Koronawirus przenosi się inaczej niż 3 miesiące temu
  4. Leki, których może zaraz zabraknąć. Naczelna Izba Aptekarska alarmuje
  5. Nowa prognoza epidemii dla Polski. "Można odwołać Boże Narodzenie z rodziną"
  6. Podczas pogrzebu usłyszeli zdumiewające dźwięki z trumny. Gdy ją otworzyli, zupełnie zdębieli

Następny artykuł