Ile jeszcze potrwa nauka zdalna w szkołach? Szef MEN podał przewidywany termin, rodzice i uczniowie łapią się za głowy

szkoła: do kiedy nauka zdalna?
unsplash Annie Spratt
Autor Klaudia Gaicka11.11.2020

Polskie szkoły wciąż w trybie zdalnym. W wywiadzie Minister Edukacji wyjaśnił, czy i kiedy możemy się spodziewać powrotu do nauki w normalnym trybie. Wielu rodziców i nauczycieli ze zniecierpliwieniem czeka na konkretne informacje.

Od początku roku kalendarzowego szkoła musiała borykać się z różnymi problemami, które pojawiły się wskutek pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Głównym z nich jest spora zakażalność na terenie szkół, przez co została wprowadzona nauka zdalna. To rozwiązanie nie jest jednak bez wad i narzeka na nie nie tylko wiele dzieci i rodziców, lecz także nauczycieli.

Tragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje wybitna PolkaTragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje wybitna PolkaCzytaj dalej

Minister zapowiedział, czy i kiedy polskie szkoły znów zaczną pracować normalnym trybem

Jak podaje portal Spiderweb.pl, rząd bardzo zwlekał z odesłaniem z powrotem do domów na naukę zdalną najmłodszych. Niestety nie można było dłużej ignorować ogromnego zagrożenia epidemicznego.

„Dziennik Gazeta Prawna” przeprowadził wywiad z szefem Ministerstwa Edukacji Narodowej Przemysławem Czarnkiem. Niestety nie mamy dobrych wieści.

- Modlę się o szybki powrót uczniów do szkół, ale nie mogę założyć tylko optymistycznego scenariusza - zaczął Przemysław Czarnek.

Zdaniem Ministra, biorąc pod uwagę mało pozytywny scenariusz, nauka zdalna potrwa do stycznia lub dłużej. Polityk wyraża jednak nadzieję, że sytuacja poprawi się w następnych tygodniach i liczba zakażeń zacznie spadać.

- Działa także opieka świetlicowa w szkołach dla dzieci osób bezpośrednio zaangażowanych w zwalczanie pandemii – lekarzy, pielęgniarek, policjantów, strażaków, ratowników itd. - przypomina Czarnek.

Z kolei Związek Nauczycielstwa Polskiego zauważa braki w sprzęcie, czy dostępie do internetu. Dodatkowo wskazują, że nie przeprowadzono żadnych szkoleń, które pokazałyby nauczycielom, w jaki sposób pracować z uczniami.

Jak odróżnić COVID-19 od grypy i przeziębienia? Kluczowe jest kilka szczegółów, dziś każdy powinien je znaćJak odróżnić COVID-19 od grypy i przeziębienia? Kluczowe jest kilka szczegółów, dziś każdy powinien je znaćCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje: 1.Media obiegła tragiczna wiadomość, nie żyje polski sportowiec. Mężczyzna był zakażony koronawirusem
2.Zostawiła niemowlę z kotem i wyszła tylko "na minutkę". Widok, jaki zastała po powrocie sprawił, że dech zaparło jej w piersi
3.Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzić poważne zmiany. Chodzi o testy na koronawirusa

- Stała się ona (nauka zdalna - przyp. red.) papierkiem lakmusowym kompetencji cyfrowych nauczycieli, uczniów i stopnia przygotowania szkół do kryzysowych sytuacji [...] Chcemy zainicjować wkrótce dyskusje w Radach Pedagogicznych związane z problemami, jakie występują w realizacji kształcenia online oraz w zakresie – zdalna edukacja a treści nauczania – zapowiada Sławomir Broniarz.

Zaproponowano między innymi weryfikację treści programowych, tak, aby zachęcić uczniów do samodzielnej pracy, oraz zmniejszenie liczby prac domowych.

Od 8 miesięcy zmaga się z koronawirusem. Nauczycielka ma Od 8 miesięcy zmaga się z koronawirusem. Nauczycielka ma "długi COVID", jak objawia się choroba?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na kierowców czeka gigantyczna kara na 17 tys. zł. Wystarczy zapomnieć jednej rzeczy
  2. Mężczyzna stworzył działający miecz świetlny. Fan Gwiezdnych Wojen popisał się niesamowitym wynalazkiem
  3. 5 skutecznych sposobów na zwiększenie odporności organizmu. Warto o nich pamiętać szczególnie w sezonie jesienno-zimowym
  4. Ciężarna szukała pomocy w sklepie. Odmówiono jej przez jedno z obostrzeń
  5. Jeden z najczęstszych objawów COVID-19. Nawet po wyzdrowieniu może się utrzymywać przez długie miesiące
  6. Gorące zdjęcie Joanny Jędrzejczyk w kąpieli. Pokazała wyrzeźbione ciało, co za nogi (FOTO)
  7. Uczniowie niedługo wrócą do szkół? Podano datę i warunek, który musi zostać spełniony

Następny artykuł