szkoła ponownie otwarta
fot. https://unsplash.com/ Ilya Sonin
Autor Natalia Niewczas - 12 Sierpnia 2020

Ekspert ostrzega. Polskie szkoły nie są gotowe na epidemię

Szkoła otwiera swe podwoje pierwszego września - wszystkie najnowsze informacje dotyczące powrotu do szkół przekazywał minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Niedawno zaprezentował szereg dziesięciu zasad, które mają obowiązywać w każdej placówce. Wszystko wydaje się przygotowane na ponowne przyjęcie uczniów - zdaniem jednego z ekspertów, tylko w teorii.

Szkoła powinna być miejscem, w którym zarówno uczniowie, jak i wszyscy pracownicy placówki powinni czuć się bezpiecznie. Nowe standardy i zasady sanitarno-epidemiologiczne opracowane wspólnie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Główny Inspektorat Sanitarny mają ten komfort w czasach pandemii zapewnić - nie wszyscy mówią jednak w tej sprawie wspólnym głosem. Obawami związanymi z powrotem wychowanków do szkół dzieli się polski lekarz.

Eksperci nie pozostawiają suchej nitki na rosyjskiej szczepionce. Jest stanowcza odpowiedź ministra zdrowiaEksperci nie pozostawiają suchej nitki na rosyjskiej szczepionce. Jest stanowcza odpowiedź ministra zdrowiaCzytaj dalej

Szkoła nie jest gotowa na przyjęcie uczniów

Kwestia wrześniowego powrotu do szkoły od samego początku wzbudza skrajne emocje. Po długim okresie trwania w niepewności decyzje wreszcie zapadły, lecz nie położyły kres społecznemu zamieszaniu. Obawy rodziców i nauczycieli wydają się w pełni uzasadnione tym bardziej że nowych przypadków koronawirusa w naszym kraju wciąż przybywa.

Jak podaje portal medonet.pl, na temat planowanego otwarcia szkół i związanych z nim kwestii bezpieczeństwa postanowił wypowiedzieć się polski lekarz Łukasz Durajski. Użyte przez eksperta w rozmowie z Tomaszem Sekielskim słowa wyrażają co najmniej niepokój.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister Zdrowia ostrzega. Czy cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą?
2. 45 złotych mniej za stek wołowy. A to nie wszystko, w Lidlu kupisz teraz mięso różnego rodzaju za pół darmo

- Polskie szkoły nie są w żaden sposób przygotowane do epidemii - ocenia lekarz.

Łukasz Durajski podkreśla, że nałożenie się sezonu grypowego na obecną sytuację epidemiologiczną w Polsce może znacznie wpłynąć na ilość nowych dziennych przypadków COVID-19. Specjalista obawia się przenoszenia wirusa z dzieci na innych członków ich rodzin.

Nowych zakażeń koronawirusem w naszym kraju jest coraz więcej. Tylko w środę 12 sierpnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 715 nowych chorych na COVID-19 pacjentach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niebawem zapadnie kluczowa decyzja dla wielu rodzin. Rząd zapowiedział nowe wytyczne
  2. Matka uczennicy została zabita podczas lekcji online. Nauczycielka i uczniowie byli świadkami najgorszego
  3. Gigantyczna pomyłka Ministerstwa Zdrowia. Raport, który zwala z nóg
  4. Chciała tylko wyciągnąć zabawki swojej córki z wody. Tragiczna śmierć 39-latki
  5. Tragiczne wiadomości obiegły media. Nie żyje 230 osób, z każdym dniem ofiar przybywa
  6. Justyna Żyła topi się w smutkach. Nie chodzi o Piotra Żyłę, z równowagi wybił ją jeden szczegół (FOTO)
  7. Premier przed chwilą ogłosił nowe restrykcje. Zamknięte galerie handlowe, kina i obiekty kultury

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł