szkoła: nauczyciele zrezygnują
unsplash.com/ Taylor Wilcox
Autor Klaudia Gaicka - 12 Września 2020

Nauczyciele mają dosyć. Masowo rezygnują z pracy

Szkoła w czasie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 wciąż jest bardzo kontrowersyjnym tematem. Oprócz dobra dzieci powinno się również liczyć dobro nauczycieli. Niestety z ostatnich informacji wynika, że ci zostają najczęściej pozostawieni sami sobie.

Szkoła cały czas pozostaje kontrowersyjnym tematem. Pomimo tego, że wszystkie placówki zostały ponownie uruchomione niecałe dwa tygodnie temu, już z wieloma z nich problemy. Kilkadziesiąt placówek musiało zostać zamkniętych przez przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, inne również nie mają się najlepiej.

Papież Franciszek wywołał burzę swoimi słowami. Niektórzy uważają je za szpilkę wbitą w Kościół katolickiPapież Franciszek wywołał burzę swoimi słowami. Niektórzy uważają je za szpilkę wbitą w Kościół katolickiCzytaj dalej

Szkoła bez nauczycieli? Taki scenariusz może się ziścić

Wielu nauczycieli każdego dnia przeżywa ciężkie chwile. Nie dość, że codziennie muszą ryzykować życie, utrzymując kontakt z dziećmi, z których każde może być bezobjawowym nosicielem, to dodatkowo muszą znosić cyrki, które urządzają ich rodzice. Coraz większa ich część nie wierzy w pandemię, więc zaczynają protestować przeciwko dezynfekcji dłoni dzieci i noszeniu przez nich maseczek. Sytuacja jest patowa i kuriozalna, ponieważ wszystkie swoje zażalenia wzburzeni rodzice kierują do nauczycieli, którzy nie są w żaden sposób decyzyjni.

Niedawno pisaliśmy o sytuacji w Koluszkach, kiedy to ojciec jednej z uczennic wparował do szkoły, wykrzykując, że COVID-19 nie istnieje. Każdego, kto podejmował z nim próbę dialogu, wyzywał od niedoinformowanych i zaślepionych. Na miejscu konieczna była interwencja policji.

Jak podaje portal Onet.pl, nauczyciele zwracają uwagę, że w całym tym bałaganie, zostali pozostawieni sami sobie. Nie otrzymują wsparcia, które w takiej niecodziennej sytuacji, jest niezbędne. Zaledwie rok temu pedagodzy protestowali w imię lepszych wynagrodzeń. Niestety sytuacja nie tylko się nie poprawiła, ale warunki pracy znacznie pogorszyły.

Dzisiaj grzeje: 1. W Łodzi urodziły się absolutnie niezwykłe bliźniaki. Taki przypadek zdarza się średnio raz na 20 tysięcy
2.Kaucja za opakowania po napojach sposobem na ekologię i oszczędność. Nowy system nie wymagałby paragonów

- Czuję się rzucona na pożarcie. Serio. Wszyscy mają mnie w d**ie. Nauczyciele nie są warci inwestowania w środki ochrony. Jak będzie źle, to po prostu złożę wymówienie. I nie wrócę, bo miarka się przebrała. To będzie moja forma strajku. Skoro ja nie obchodzę edukacji, edukacja przestanie obchodzić mnie - mówiła Pani Monika, jedna z nauczycielek w szkole podstawowej w województwie mazowieckim w rozmowie z Onet.

Podobnego zdania są również inni nauczyciele ze wszystkich regionów kraju. Eksperci oczekują zdecydowanych działań ze strony rządu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najgorsza wiadomość w niedzielę rano. Media właśnie przekazały, nie żyje
  2. Łzy napływają do oczu. 24 osoby nie żyją, tragiczny początek weekendu za granicą
  3. Objawy niedoboru potasu. Bez niego nasz organizm nie może sobie poradzić
  4. Rząd rozdaje pieniądze poszkodowanym przez koronawirusa. Można dostać nawet 7 tysięcy euro, o co chodzi?
  5. Kolejna szkoła zamknięta. Koronawirus wykryty u nauczycielki, setki osób poddano kwarantannie
  6. Przed śniadaniem wypij cudowną misksturę, która podkręci Twój metabolizm. Wystarczą 3 składniki, na pewno masz je w kuchni

Następny artykuł