szkoła zamknięta: aż 5 placówek
unsplash.com/ Feliphe Schiarolli
Autor Klaudia Gaicka - 13 Września 2020

Nauczycielka zarażona koronawirusem. Uczyła w aż sześciu szkołach

Szkoła została zamknięta. U jednej z nauczycielek wykryto koronawirusa SARS-CoV-2. Z tego powodu zamknięto nie jedną, czy dwie, a aż 5 placówek! Jak mówią eksperci, zatrudnianie jednego nauczyciela w wielu szkołach nie jest niczym rzadkim.

Szkoła od początku września boryka się z różnymi problemami. Większość z nich wynika bezpośrednio z istnienia pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Jak podaje portal Onet.pl, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o kuriozalnym zdarzeniu. Nauczycielka, która zaraziła się COVID-19, pracowała nie w jednej, czy dwóch, a aż w sześciu szkołach.

Ojciec i brat musieli wnosić go do karetki, ratownicy szli obok nich. Stan nastolatka pogarszał się z każdą minutąOjciec i brat musieli wnosić go do karetki, ratownicy szli obok nich. Stan nastolatka pogarszał się z każdą minutąCzytaj dalej

Szkoła zamknięta. Koronawirus SARS-CoV-2 wykryty u nauczycielki sprawił, że zamknięto aż 5 placówek

Eksperci wyjaśnili, że praktyka zatrudniania jednego nauczyciela w wielu szkołach nie jest niczym niezwykłym. Zwłaszcza w małych miejscowościach, nauczyciel, aby wyrobić odpowiednią ilość godzin, musi w ciągu tygodnia odwiedzać kilka różnych placówek.

Realia koronawirusa SARS-CoV-2 jednak mocno zweryfikowały tę praktykę w gminie Iwierzyce. Z powodu wykrycia szkodliwego patogenu u nauczycielki całkowicie zamkniętych musiało zostać aż 5 placówek. Szósta placówka przeszła częściowo na nauczanie zdalne.

- W trybie hybrydowym pracuje Szkoła Podstawowa w Wiercanach, gdzie klasa 7 i 8 jest wyłączona z nauczania stacjonarnego, natomiast dla pozostałych klas nauczanie odbywa się normalnie. Pozostałe szkoły na terenie Gminy Iwierzyce zostały zamknięte terminowo - do poniedziałku 14 września (jest to okres kwarantanny), nauczanie jest prowadzone w trybie zdalnym - poinformowano na portalu rrs24.net.

Niestety ta sytuacja, chociaż wyjątkowa, wkrótce może przestać być rzadkością. Na terenie całego kraju cały czas zamykane są poszczególne placówki. A jeżeli proces zatrudniania poszczególnych nauczycieli w dużej ilości szkół cały czas będzie trwał, sytuacje, że z powodu jednego zakażenia zamykana jest większa liczba placówek, wciąż będą się powtarzać.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 5-letnia Lilianka z Troszyna. Wszyscy myśleli, że ma zwykłą "jelitówkę", prawda okazała się jednak straszniejsza
2.Rząd będzie majstrował przy przepisach związanych z wymiarem czasu pracy. Zmiany niedługo

Z danych podanych przez Polsatnews.pl, aktualnych w dniu 10.09 wynika, że w trybie zdalnym pracuje już aż 51 placówek, z kolei w trybie mieszanym aż 100. MEN wyjaśnił, że dane dotyczą szkół i placówek, w których powiatowa inspekcja sanitarna – po dokładnym przeanalizowaniu sytuacji – wydała zgodę na pracę szkoły w innym trybie nauki niż stacjonarny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zablokowana droga, policja i karetki. Katastrofalny wypadek na obwodnicy, 4 osoby nie żyją
  2. Jackowski wyjawił, co będzie działo się jesienią. Mówi o największym skarbie Polaków
  3. Objawy niedoboru potasu. Bez niego nasz organizm nie może sobie poradzić
  4. Rząd rozdaje pieniądze poszkodowanym przez koronawirusa. Można dostać nawet 7 tysięcy euro, o co chodzi?
  5. Kolejna szkoła zamknięta. Koronawirus wykryty u nauczycielki, setki osób poddano kwarantannie
  6. Sklep z Rancza istnieje naprawdę. Klienci masowo pytają o jeden produkt, właścicielka zaciera ręce

Następny artykuł