Kiedy uczniowie wrócą do szkoły? Jest zapowiedź Ministra Edukacji, padł konkretny termin i warunki

szkoła: do kiedy nauka zdalna?
unsplash Ivan Aleksic
Autor Klaudia Gaicka13.11.2020

Wielu z nas zadaje sobie każdego dnia to samo pytanie, czy uczniowie wrócą do szkół? Minister edukacji wyjaśnia, czego możemy się spodziewać w przyszłych tygodniach. Okazuje się, że wiadomości są stosunkowo dobre, zwłaszcza jak na ostatnie miesiące.

Od początku pandemii COVID-19 polskie szkoły muszą się borykać z ogromnymi przeszkodami. Początki tego stanu wystąpiły już na początku roku kalendarzowego, kiedy to szkodliwy patogen dopiero co wkraczał na terytorium naszego państwa. Odważna decyzja wrześniowa praktycznie doprowadziła do tragedii. Już kilka miesięcy po ponownym otwarciu szkół mieliśmy do czynienia z ogromnym wzrostem zakażeń. Oczywiście nie same szkoły są przyczyną, a także jesienne sezon infekcyjny, jednak bezsprzecznie rozpoczęcie roku szkolnego miało ogromne znaczenie.

Wiadomość, na którą czekali Polacy. Premier Morawiecki przekazał ważną decyzjęWiadomość, na którą czekali Polacy. Premier Morawiecki przekazał ważną decyzjęCzytaj dalej

Czy uczniowie wrócą do szkół? Minister edukacji wyjaśnia, czego możemy się spodziewać w przyszłych tygodniach

Jak podaje portal Radiozet.pl, z ostatniego rozporządzenia wynika, że do 29 listopada 2020 roku przedłużone zostało ograniczenie funkcjonowania klas IV-VIII szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży, szkół podstawowych dla dorosłych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego. Ponadto do 29 listopada nauka zdalna obejmuje klasy I-III szkoły podstawowej.

Polski minister edukacji Przemysław Czernek udzielił wywiadu Radiu Wnet. Zapytany o możliwość powrotu uczniów do szkół przekazał ważne wiadomości.

- Liczymy, że przez te trzy tygodnie blisko będziemy mieli sytuację opanowaną w tym sensie, że ta krzywa zachorowań zostanie wypłaszczona, że nie będzie zwiększonej liczby dziennych zarażeń, bo to wszytko jest z sobą powiązane - wyjaśnił minister.

Mowa tutaj o utrzymanie wydolności systemu zdrowia. Zdaniem Ministra chodzi tu o życie i zdrowie Polaków. To jest wartość najważniejsza.

Dzisiaj grzeje: 1.Awaria w elektrowni atomowej na Białorusi. Litwini masowo kupują jod, czy grozi nam drugi Czarnobyl?
2.Nagły zwrot akcji, minister potwierdza. Właśnie gruchnęła wiadomość o dodatkowych pieniądzach dla grupy Polaków
3.Wiadomość, na którą czekali Polacy. Premier Morawiecki przekazał ważną decyzję

Awaria w elektrowni atomowej na Białorusi. Litwini masowo kupują jod, czy grozi nam drugi Czarnobyl?Awaria w elektrowni atomowej na Białorusi. Litwini masowo kupują jod, czy grozi nam drugi Czarnobyl?Czytaj dalej

- Jeśli uda się to zrobić w ciągu tych kilkunastu dni, dzięki zaangażowaniu wszystkich Polaków, nauczycieli, uczniów, rodziców, przestrzeganiu wszystkich obostrzeń i rygorów, które są wprowadzane, nie po to, by kogoś blokować, ale by ratować życie i zdrowie, to jestem przekonany, że mamy szansę po 29 listopada przynajmniej stopniowo wracać do szkół - zapowiedział Czarnek.

Minister powiedział także, że jego zdaniem nauka w trybie zdalnym wychodzi nam teraz dużo lepiej niż na początku pandemii. Między innymi dzięki dwóm programom „Zdalna szkoła" i „Zdalna szkoła plus".

Magda Gessler ostro zaatakowała Edytę Górniak. Poszło o słowa piosenkarki na temat koronawirusaMagda Gessler ostro zaatakowała Edytę Górniak. Poszło o słowa piosenkarki na temat koronawirusaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy uciekają z kraju. Olbrzymi wzrost zainteresowania prawdziwym rajem
  2. Ceny PlayStation 5 na polskich serwisach aukcyjnych zwalają z nóg. Nie do uwierzenia
  3. 5 skutecznych sposobów na zwiększenie odporności organizmu. Warto o nich pamiętać szczególnie w sezonie jesienno-zimowym
  4. Ciężarna szukała pomocy w sklepie. Odmówiono jej przez jedno z obostrzeń
  5. Jeden z najczęstszych objawów COVID-19. Nawet po wyzdrowieniu może się utrzymywać przez długie miesiące
  6. Gdyby nie pies, cała rodzina by zginęła. Obudził ich w ostatniej chwili
  7. Cezary Pazura ujawnił zarobki aktorów, padły konkretne kwoty. ”Teraz jest COVID, więc jest dwa razy mniej”

Następny artykuł