szkoła: protest uczniów
unsplash NeONBRAND
Autor Klaudia Gaicka - 14 Października 2020

Uczniowie zabrali głos. "Nie jesteśmy nieśmiertelni"

Szkoła nie jest bezpiecznym miejscem. Uczniowie protestują przeciwko chodzeniu na zajęcia stacjonarne w obliczu tak ogromnego zagrożenia epidemicznego. Boją się nie tylko o siebie, lecz także, a nawet przede wszystkim, o swoich najbliższych. Wielu z nich ma rodziców lub dziadków, będących w grupie wysokiego ryzyka ciężkiego przebiegu COVID-19.

Szkoła od początku marca boryka się z wieloma problemami przez na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2. Szkodliwy patogen coraz prędzej rozprzestrzenia się po całym świecie. Nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach Europy, a nawet w Stanach Zjednoczonych każdego dnia odnotowywana jest coraz większa liczba zakażeń.

Artur Barciś w swoim stylu apeluje do Polaków. Artur Barciś w swoim stylu apeluje do Polaków. "Ostatni wiersz o covidzie" hitem internetu (VIDEO)Czytaj dalej

Szkoła nie jest bezpiecznym miejscem. Uczniowie protestują

Nie tylko osoby z grupy najwyższego ryzyka obawiają się COVID-19, okazuje się, że również uczniowie pełni są obaw. Boją się przede wszystkim o swoich najbliższych. Jak podaje portal Onet.pl, uczniowie chcą, aby rząd ponownie zamknął szkoły. Z tego tytułu zorganizowali dziś protest polegający na opuszczeniu lekcji lub czarnym ubiorze.

- #protestuczniowski Dołącz do protestu. O co w nim chodzi? Jeżeli masz taką możliwość nie idź w poniedziałek do szkoły. Jeżeli nie masz takiej możliwości a chcesz nam pomóc ubierz się w poniedziałek do szkoły na czarno. Udostępniajcie! #coronavirus - napisano na oficjalnej stronie Protestu na Twitterze.

Uczniowie są przerażeni obecną sytuacją epidemiczną. Chcą, aby szkoły ponownie zostały zamknięte i aby znów wróciło nauczanie zdalne.

- Nie czujemy się bezpiecznie i nie jesteśmy nieśmiertelni, też mamy rodziny [...] My naprawdę się boimy, ten protest nie jest organizowany dla osób, które chcą przejść na nauczanie zdalne, bo jest to wygodniejsze. To nie jest śmieszna zabawa - wyjaśnili.

Na terenie całego kraju obowiązuje coraz więcej obostrzeń, jednak w szkołach, w których dochodzi do bardzo dużej emisji szkodliwego patogenu, nic się nie zmienia. Uczniowie wciąż mają obowiązek uczęszczać na lekcje stacjonarne i narażać się na ryzyko zakażenia w szkole oraz w drodze do niej i z niej.

Dzisiaj grzeje: 1.Koronawirus może przenosić się w nowy sposób. Zmieniono wytyczne
2.Stało się, ING wprowadza ogromne podwyżki dla klientów. Opłat nie sposób uniknąć
3.Nowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymne

Polsantews: Szumowski leży w szpitalu pod tlenem. Co dzieje się z byłym Ministrem Zdrowia?Polsantews: Szumowski leży w szpitalu pod tlenem. Co dzieje się z byłym Ministrem Zdrowia?Czytaj dalej

- Szkoły nie są w stanie zachować reżimu sanitarnego, odległości, nikt nie sprawdza temperatury oraz nikt nie pilnuje maseczek [...] Szkoła jest zbyt niebezpiecznym miejscem podczas pandemii. Tu nie chodzi o to, czy ktoś chce się uczyć, czy nie, a o poczucie bezpieczeństwa podczas nauki. Jeżeli politycy nie widzą problemu to trzeba im go pokazać - tłumaczą uczniowie.

Robiła zwykłe zakupy. Kiedy tylko wyszła ze sklepu, zadzwoniła do sanepiduRobiła zwykłe zakupy. Kiedy tylko wyszła ze sklepu, zadzwoniła do sanepiduCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest jeden szczegół w obowiązku noszenia maseczek. Wielu Polaków nie wie, kary są wysokie, trzeba uważać podczas zwiedzania i spacerów
  2. Niewiarygodne skutki erupcji Wezuwiusza w Pompejach. Naukowcy są zaskoczeni, doskonałe znalezisko
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. Cudowny napar, który zrobisz w domu, zniweluje ból i obrzęki nóg. Wystarczy miesięczna kuracja i zapomnisz o problemie

>

Następny artykuł