Szkoła w obliczu nowych wytycznych
unsplash.com/Feliphe Schiarolli
Autor Barbara Bujar - 15 Października 2020

Oficjalne. Podjęto decyzję w sprawie szkół, są nowe wytyczne

Od 17 października szkoły będą funkcjonowały zgodnie z nowymi wytycznymi – to jedna z informacji, które przekazał w czwartek Mateusz Morawiecki. Na tę wiadomość od tygodni czekali uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy placówek. Część z nich będzie mogła pracować zdalnie, niektórzy wprowadzą natomiast tryb hybrydowy. Wszystko zależy od szczegółowego podziału Polski na strefę żółtą i czerwoną.

O pogarszającej się sytuacji w polskich szkołach media donosiły już od kilku tygodni. Mimo licznych apeli uczniów i pracowników placówek edukacyjnych o powrót do pracy zdalnej rząd długo nie widział ku temu powodów. W czwartek okazało się jednak, że w polskiej oświacie nastąpią zmiany. Poinformował o nich Mateusz Morawiecki. Podczas konferencji prasowej premier przedstawił dwa przygotowane scenariusze.

Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia wbija w fotel. Wkrótce Polska będzie jak nowe Włochy?Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia wbija w fotel. Wkrótce Polska będzie jak nowe Włochy?Czytaj dalej

Szkoła w obliczu poważnych zmian. Wraca nauka zdalna

Podczas czwartkowej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki poinformował Polaków o wielu istotnych zmianach. Poruszył temat nowych obostrzeń, aktualizacji żółtej i czerwonej strefy, a także nowych wytycznych dla szkół wyższych i ponadpodstawowych. Zgodnie z jego słowami w wymienionych placówkach powróci albo tryb nauki zdalnej, albo chociaż hybrydowej.

Zmiany mają zostać wprowadzone już od 17 października. Oznacza to, że nauka stacjonarna będzie praktykowana w szkołach jedynie do najbliższego piątku. Na nagłą decyzję rządu wpłynął znaczny wzrost zakażeń koronawirusem. Przypomnijmy, że 15 października w Polsce znów osiągnięto dobowy rekord, który wyniósł 8 099 przypadków. W obliczu tej sytuacji, wielu uczniów znów rozpocznie edukację w swoich domach.

Tryb nauki uzależniony będzie od strefy, w której znajduje się konkretna placówka. Szkoły ponadpodstawowe i wyższe mieszczące się w strefie czerwonej będą pracowały zdalnie. Wyjątek stanowić będą jedynie zajęcia praktyczne. W strefie żółtej będzie nieco inaczej. Te same rodzaje placówek edukacyjnych rozpoczną naukę hybrydową. Oznacza to, że niektórzy uczniowie będą przychodzić do szkoły, a inni zostaną w domu.

Jak tłumaczy Onet Kobieta, dokładny przebieg edukacji w formie hybrydowej zależeć będzie od dyrektora danej szkoły. Może zdarzyć się tak, że starsze klasy będą przychodziły na lekcje, natomiast młodsi uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach online. Na ten moment to jedyne zmiany. Rząd chce uniknąć całkowitego przejścia na pracę zdalną.

Dzisiaj grzeje: 1.Lekarze biją na alarm. Podobne objawy zdradzają, że mogłeś mieć koronawirusa, trzeba wiedzieć
2.Milionerzy: dostał pytanie za 250 000 zł i zdębiał. Nasi dziadkowie z pewnością znają odpowiedź
3.Nowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymne

Pacjenci mają dość, ujawnili bulwersującą praktykę lekarzy. Chodzi o teleporadyPacjenci mają dość, ujawnili bulwersującą praktykę lekarzy. Chodzi o teleporadyCzytaj dalej

- Jeżeli nie powstrzymamy rozprzestrzeniania się wirusa, to rozważamy wszelkie scenariusze, ale ten jest jednym z najtrudniejszych. Oznacza on bardzo duże utrudnienia w świadczeniu pracy przez rodziców tych najmłodszych dzieci, i dlatego przedszkola i klasy szkół podstawowych chcemy jak najdłużej chronić przed trybem zdalnym – powiedział Morawiecki cytowany przez Onet Kobieta.

Gdzie najłatwiej zarazić się koronawirusem? Eksperyment amerykańskich naukowców nie pozostawia złudzeńMówią, że nie ma u nich koronawirusa. Nie publikują wyników testów, twierdzą, że wygrali. Dobry kierunek dla turystów?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mówią, że nie ma u nich koronawirusa. Nie publikują wyników testów, twierdzą, że wygrali. Dobry kierunek dla turystów?
  2. Odbierzesz telefon, stracisz czujność i przy tym oszczędności. W całym kraju pojawiły się oszustwa nową metodą
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. Świetne wieści z Chin. Jest nadzieja dla Polski, specjaliści nie mają złudzeń

Następny artykuł