szkoła epidemia
fot. https://unsplash.com/ Thomas Park
Autor Natalia Niewczas - 16 Października 2020

Zmiany w nauczaniu już od poniedziałku. MEN podało szczegóły

Od 1 września 2020 szkoła, zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej, wznowiła nauczanie stacjonarne. Obecna sytuacja epidemiologiczna zmusiła władze do wprowadzenia kolejnych zmian w funkcjonowaniu placówek edukacyjnych, od poniedziałku 19 października część szkół ponownie zawiesi tradycyjne zajęcia lekcyjne. Resort podaje szczegółowe informacje.

Niejedna polska szkoła już od poniedziałku wróci do edukacji zdalnej - na zajęciach online będzie opierało się funkcjonowanie wszystkich szkół ponadpodstawowych znajdujących się w umownej strefie czerwonej. W regionach objętych żółtą strefą wejdzie w życie tak zwane nauczanie “hybrydowe”.

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło wytyczne dotyczące pogrzebów. Wielu Polaków jest oburzonychMinisterstwo Zdrowia przedstawiło wytyczne dotyczące pogrzebów. Wielu Polaków jest oburzonychCzytaj dalej

Polska szkoła w obliczu epidemii koronawirusa

Dezorganizacja pracy szkół ma oczywiście związek z obserwowanym w ostatnim czasie wyraźnym przyrostem zakażeń COVID-19. Zapowiadane zmiany oznaczają większą izolację uczniów; jak w piątek podało MEN, będą obowiązywać do czasu wyłączenia danego powiatu lub miasta ze strefy czerwonej, lub żółtej.

Szczegółowe informacje zostały opublikowane między innymi na oficjalnej stronie internetowej MEN. Jak podaje portal onet.pl, podczas gdy szkoły w strefie czerwonej przeniosą się do sieci, w strefie żółtej zostanie wdrożony mieszany tryb kształcenia.

- (...) co najmniej połowa uczniów z danej szkoły będzie miała zajęcia stacjonarnie w szkole, a pozostali zdalnie. Zadaniem dyrektora szkoły będzie wdrożenie odpowiednich procedur wprowadzających oraz poinformowanie całej społeczności szkolnej o przyjętym systemie kształcenia hybrydowego - czytamy w oficjalnym komunikacie resortu.


Co ważne, niektóre szkoły będą stanowiły od tej zasady wyjątek. Chodzi między innymi o specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze czy młodzieżowe ośrodki socjoterapii. W tych placówkach nauczanie będzie kontynuowane w trybie stacjonarnym.

Dzisiaj grzeje: 1.Rodzina nie wierzyła, że zmarł na COVID-19. Włamała się do kostnicy i wykradła ciało bliskiego
2.Sony zaprezentowało interfejs dla graczy w PS5. Innowacje widać gołym okiem
3.Pojawia się przy udarze mózgu. Jeśli ją zauważymy, liczy się każda minuta, trzeba działać szybko

Sąsiedzi usłyszeli przerażający huk. Nie żyje jedna osoba, kolejne trafiły do szpitalaSąsiedzi usłyszeli przerażający huk. Nie żyje jedna osoba, kolejne trafiły do szpitalaCzytaj dalej

Warto dodać również, że w tych szkołach, w których odbywa się kształcenie zawodowe, zajęcia praktyczne będą odbywać się z reguły stacjonarnie, również u pracodawców. Szkoła może zdecydować jednak o zdalnym prowadzeniu zajęć praktycznych, jeżeli pozwala na to specyfika kształcenia w danym zawodzie.

Za organizację nauczania w danej szkole, jak informuje MEN, odpowiada dyrektor. Jego obowiązkiem jest także powiadomienie rodziców ucznia o wszelkich zmianach dotyczących dalszego funkcjonowania placówki.

Od jutra rząd wprowadza Od jutra rząd wprowadza "mały lockdown". Nowe obostrzenia na terenie całej PolskiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zatrważające sceny w Zakopanem. Służby musiały szybko reagować. Mieszkańcy i turyści mogli bać się o swoje życie
  2. A jednak, rząd w końcu dopiął swego. Nowy podatek coraz bliżej, Polacy mają się czego obawiać
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. Robisz wszystko według przepisu, a ciasto ciągle pęka? Ania Starmach wyjaśnia jaki błąd masowo popełniają Polacy

Następny artykuł