szkoła może zostać zamknięta
fot. https://pixabay.com/ SimonAlpha
Autor Natalia Niewczas - 17 Września 2020

Wkrótce szkoły zostaną pozamykane? Jest odpowiedź Ministra Zdrowia, mówi o konkretnym terminie

Szkoła, po wielomiesięcznej, spowodowanej nagłym wybuchem pandemii koronawirusa przerwie, otworzyła się na uczniów. Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej placówki edukacyjne wznowiły działalność stacjonarną wraz z nadejściem września. Decyzja resortu od samego początku wzbudzała duże kontrowersje, zwłaszcza wśród pełnych wątpliwości rodziców i nauczycieli. Niebawem nauka znów może odbywać się tylko w sieci.

Szkoła może zostać ponownie zamknięta. Resort postanowił zabrać głos w sprawie ewentualnego powrotu do zdalnego nauczania. Najnowszych informacji udzielił sam minister zdrowia. Szef resortu podał konkretny termin - będzie to czas, w którym Polacy mogą spodziewać się zmian.

Zjadła posiłek i chwilę później już nie żyła. Podobnych przypadków są tysiąceZjadła posiłek i chwilę później już nie żyła. Podobnych przypadków są tysiąceCzytaj dalej

Szkoła znów może zostać zamknięta

O kwestii ponownego zamknięcia szkół wypowiedział się minister zdrowia, Adam Niedzielski. Polityk postanowił uchylić rąbka tajemnicy. W rozmowie z Radiem Zet wspomniał o jednym z prawdopodobnych scenariuszy.

Adam Niedzielski zapewnia, że ministerstwo zdrowia nieustannie bada rozwój sytuacji i przygląda się skutkom powrotu do nauczania stacjonarnego. Jego zdaniem ich odpowiednie przeanalizowanie będzie możliwe dopiero na początku października - to właśnie wtedy może zapaść decyzja o ewentualnym powrocie do zdalnych zajęć lekcyjnych.

Dzisiaj grzeje: 1. Już jutro wchodzi w życie nowy zakaz. Dotknie wiele osób
2.Matka nie otrzymała świadczenia na dziecko? Może dostać je ojciec, ale pod jednym warunkiem
3. Porażająca wiadomość obiegła media. Nie żyje Bill Gates Senior

Według doniesień portalu webniusy.com w rozmowie z Radiem Zet szef resortu nawiązywał również do szerzej pojętych następstw wybuchu pandemii koronawirusa w Polsce. Jego zdaniem zagrożenie epidemiologiczne przyczyniło się do zaniedbania podstawowej profilaktyki zdrowotnej wśród Polaków, w tym do rezygnacji z wykonywania regularnych badań kontrolnych.

Wobec zaistniałej sytuacji Ministerstwo Zdrowia planuje wdrożyć plan mający odbudować zdrowie Polaków. Jednym z głównych założeń planowanej przez resort strategii jest promowanie badań profilaktycznych wśród obywateli naszego kraju.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziś wzmożone kontrole w całej Polsce. Policja, straż i pogotowie będą sprawdzać Polaków, nie ma mowy o taryfie ulgowej
  2. Steffen Möller zabłysnął w "Europa da się lubić", nagle zapadł się pod ziemię. Wydało się, czym się dziś zajmuje
  3. Niepokojące objawy u niemowlaka. Nie wolno ich bagatelizować
  4. Ile ofiar koronawirusa nie miało chorób współistniejących. Niepokojące dane
  5. Wykorzystują lukę, aby obejść obostrzenia. Nowe maseczki stają się coraz bardziej popularne
  6. Jak żadna inna daje energię na kilka godzin i jest niesamowicie zdrowa. Kawę z olejem pija nawet Anna Lewandowska

Następny artykuł