Rząd ogłosił nowe zasady w szkołach. Mają chronić uczniów, wielu rodziców jest jednak niezadowolonych

szkoła: ogłoszono nowe zasady
własne
Autor Klaudia Gaicka18.09.2020

Szkoła od początku pandemii koronawirusa budzi sporo wątpliwości. Zarówno dzieci, jak i ich rodzice oraz nauczyciele, nie mogą być pewni tego, w jaki sposób potoczą się najbliższe miesiące. Początkowo wszyscy martwili się o tryb nauczania, dziś jesteśmy pewni obaw odnośnie do bezpieczeństwa dzieci i nauczycieli.

Szkoła jest miejscem, co do którego już od co najmniej pół roku pojawia się sporo wątpliwości. Zarówno dzieci, jak i ich rodzice oraz nauczyciele, są pełni obaw.

Początkowo dotyczyły one zdalnego trybu nauki, który stanowił spore zagrożenie dla zdrowia dzieci. W dalszej kolejności pojawił się strach o zdrowie nauczycieli w starszym wieku bowiem to właśnie im najbardziej, spośród personelu szkół, zagraża ciężki przebieg COVID-19.

Ministerstwo Zdrowia nagle zmieniło zdanie. Zapadła ważna decyzja, czekało na nią wiele osóbMinisterstwo Zdrowia nagle zmieniło zdanie. Zapadła ważna decyzja, czekało na nią wiele osóbCzytaj dalej

Szkoła z obowiązkiem zasłaniania dróg oddechowych. Takie uprawnienia uzyskają dyrektorzy

Pomimo tego, że dopiero blisko 2 tygodnie zajęć za nami, Ministerstwo Zdrowia poinformowało na Twitterze, że dnia 16 września w trybie zdalnym pracowało 61 placówek oświatowych w Polsce, a w trybie mieszanym 170. Jak podaje portal Popularne.pl, jest to spory wzrost od wcześniejszego tygodnia, kiedy 6 placówek pracowało w trybie zdalnym, a 92 w mieszanym.

Chociaż na początku wykazywał sporą ignorancję, minister edukacji w końcu przyjął do wiadomości statystyki.

- MEN na bieżąco reaguje na potrzeby uczniów, rodziców oraz dyrektorów szkół w związku z wprowadzonymi nowymi zasadami organizacji pracy szkoły w czasie epidemii.- poinformował resort edukacji.

Minister dał pole do popisu dyrektorom szkół. Mogą oni zarządzić obowiązek zakrywania dróg oddechowych.

- Dyrektor szkoły wprowadzi dodatkowe środki ostrożności dotyczące funkcjonowania w szkole dzieci z chorobami przewlekłymi, w porozumieniu z ich rodzicami/opiekunami prawnymi: np. obowiązek zachowania dystansu podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy; w przypadku braku możliwości zachowania dystansu w miejscach wspólnie użytkowanych, tj. podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy, na korytarzach, w szatni – obowiązek osłony ust i nosa.- wyjaśniono.

Co więcej, dyrektorzy szkół zlokalizowanych w aktualnych żółtych i czerwonych strefach zyskali dodatkowe możliwości. Chodzi przede wszystkim o ułatwienie dla uczniów z orzeczeniem o nauczaniu indywidualnym.

Dzisiaj grzeje: 1. "To będzie matka afer, a wy wszyscy będziecie odpowiadać za to przed sądem". Kontrowersyjna ustawa w Sejmie
2.Zwrot akcji w sprawie kontrowersyjnego podatku. Fiskus zmienia zdanie, Polacy mają powody do radości
3. Nowe odkrycie dotyczące koronawirusa. Naukowcy przebadali miliony próbek

- Z uwagi na możliwość nauczania indywidualnego dla dzieci z orzeczeniem dodaliśmy zapis określający sposób prowadzenia takich zajęć: w przypadku uczniów z orzeczeniem o potrzebie nauczania indywidualnego – nauczyciel prowadzący nauczanie indywidualne, może prowadzić zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.- tłumaczy MEN.

Mamy nadzieję, że to zmodyfikowanie obowiązujących ustaleń sprawi, że edukacja uczniów pozostanie w jak największym stopniu stacjonarna.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właśnie wydano ostrzeżenie dla części Polaków. Zacznie się już jutro, złe wieści dla urlopowiczów
  2. Detonacja bomby atomowej pod wodą. Niesamowite nagranie w 4K
  3. Pasażer autobusu nie miał maseczki. Zasłonił usta czymś, co sprawiło, że jest o nim głośno na całym świecie [FOTO]
  4. GIS wydał bardzo ważne ostrzeżenie. Groźna bakteria wykryta w jedzeniu, absolutnie go nie spożywajcie
  5. Często boli cię lewa ręka? Uważaj, może być to objaw groźnej choroby
  6. Obłędnie soczyste pierogi z mięsem z rosołu, doskonały pomysł na obiad dla całej rodziny za grosze

Następny artykuł