Profesor Gut ostrzega przed błędem, który popełnili Włosi. Wskazuje inne rozwiązania

szkoła w dobie epidemii
fot. https://unsplash.com/ Ivan Aleksic
Autor Natalia Niewczas20.10.2020

Niektórzy specjaliści są zdania, że to właśnie szkoła przyczyniła się do tak dynamicznego rozwoju epidemii w naszym kraju. Teraz gdy zakażeń stale przybywa, nastąpił częściowy powrót do nauczania online. W strefie czerwonej obowiązuje edukacja zdalna, w żółtej - hybrydowa (mieszana). Wielu rodziców i pedagogów sądzi, że w obliczu zagrożenia nauczanie przez Internet powinno zostać wprowadzone w obu umownych strefach, nie tylko czerwonej. Profesor Gut komentuje.

Polska szkoła powinna funkcjonować zdalnie - takiego zdania jest wielu rodziców i pedagogów. Pojawiają się głosy nauczycieli mówiące o tym, że obawiają się oni o swoje zdrowie. Polski profesor Włodzimierz Gut przedstawia jednak zupełnie inną perspektywę. Ekspert ostrzega przed błędem, jaki popełnili Włosi. Co więcej, jak zaznacza biolog, wprowadzenie edukacji zdalnej w całym kraju nie stanowi rozwiązania problemu.

WHO przekazało fatalne wiadomości. Chodzi o lek na koronawirusa, wielu będzie załamanychWHO przekazało fatalne wiadomości. Chodzi o lek na koronawirusa, wielu będzie załamanychCzytaj dalej

Polska szkoła w dobie epidemii koronawirusa

Podczas gdy niektórzy eksperci wskazują powrót dzieci i młodzieży do szkół jako przyczynę obserwowanego w Polsce wzrostu dziennej liczby zachorowań na COVID-19, profesor Gut prezentuje odmienną opinię. Specjalista przekonuje, że obecnie mamy do czynienia z tak zwanymi zakażeniami rozproszonymi, które nie pochodzą ze szkół. Placówki edukacyjne są bowiem środowiskiem stałym - spotykają się w nim wciąż te same osoby. Profesor zaznacza, że zakażeni przychodzą do szkół “z zewnątrz”.

Jak podaje portal popularne.pl, profesor Gut powołał się na działania podejmowane parę miesięcy temu przez włoskie władze. Ekspert zaznacza, że wprowadzenie edukacji zdalnej w całej Polsce może skutkować spotykaniem się uczniów poza szkołą, a co za tym idzie, potencjalnie większym prawdopodobieństwem transmisji wirusa.

- Ten błąd popełnili już Włosi. Zamknęli szkoły jeszcze zanim wybuchła epidemia, a liczba zakażeń była stosunkowo nieduża. Nic to nie dało, ponieważ uczniowie placówek ponadpodstawowych zaczęli spotykać się poza szkołą i w ten sposób rozprzestrzeniali wirusa - tłumaczy specjalista.

Dzisiaj grzeje: 1.Kiedy może zakończyć się pandemia? Są nowe prognozy ekspertów
2.Stan Elżbiety Zapendowskiej już się nie poprawi. Niestety, nie odzyska wzroku
3. Gwiazda "M jak miłość" walczyła o życie i zmagała się z ciężką chorobą. Objawy były niepozorne

Krzysztof Jackowski twierdzi, że wie, jak rozwinie się epidemia w Polsce. Przerażająca wizjaKrzysztof Jackowski twierdzi, że wie, jak rozwinie się epidemia w Polsce. Przerażająca wizjaCzytaj dalej

Jednocześnie ekspert zaproponował inne rozwiązanie. Profesor jest zwolennikiem działania “punktowego”, czyli wdrażania nauczania zdalnego lub hybrydowego w szkołach, w których potwierdzono zakażenie koronawirusem.

- Nie należy jednak przy tym panikować. Ja wiem, że to wszystko jest trudne i ma swoją cenę, ale zamykanie szkół naprawdę nie jest dobrym pomysłem. Jeżeli źródłem zakażenia będą szkoły, na pewno zostaną zamknięte, ale obecnie tak nie jest - przekonuje profesor.

To pierwszy taki przypadek na świecie. Superinfekcja wykryta u 54-letniej kobietyTo pierwszy taki przypadek na świecie. Superinfekcja wykryta u 54-letniej kobietyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Masowe akcje ściągania opłat za abonament RTV. Mają nowy sposób na dopadnięcie tych, którzy nie płacą
  2. Wojsko USA ma autentycznie nagrania UFO. Naukowcy chcą dokonać czegoś niesamowitego
  3. Minister Zdrowia przekazał złe wieści. Już w przyszłym tygodniu może nas czekać gigantyczny wzrost zachorowań
  4. Adam Niedzielski przygotowuje się na najczarniejszy scenariusz. Szpitale tymczasowe w każdym mieście wojewódzkim
  5. Pilny apel do wszystkich chorych od lekarza rodzinnego. "Ludzie, chodźcie do nas, na co czekacie?"
  6. TVN informuje: rząd chce wprowadzić godzinę policyjną dla części kraju. Za granicą jest tragicznie

Następny artykuł