Szkoła zamknięta? minister tłumaczy
fot. unsplash.com/kyo azuma
Autor Klaudia Gaicka - 21 Września 2020

Szkoły mogą zostać zamknięte? Jest odpowiedź Ministra Edukacji

Szkoła uległa poważnym zmianom z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Epidemia sprawiła, że wszystko, łącznie z systemem edukacji, zostało zweryfikowane na nowo. Początkowo nauka zdalna, dziś nauczanie w dobie zagrożenia epidemicznego wynikającego z rozprzestrzeniania się szkodliwego patogenu. Wielu zastanawia się, czy szkoły udźwigną ten ciężar.

Szkoła od początku roku kalendarzowego mierzy się z wieloma nowymi problemami. Początkowo nauka zdalna, dziś nauczanie w dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Nietypowy objaw chorób serca. Lepiej dokładnie przyjrzeć się swoim dłoniomNietypowy objaw chorób serca. Lepiej dokładnie przyjrzeć się swoim dłoniomCzytaj dalej

Szkoła pozostanie otwarta. Szef resortu MEN wyraził się jasno

Co rusz słyszymy o kolejnej placówce, która nie wytrzymała próby czasu i przeszła na nauczanie zdalne. Wielu zastanawia się, czy wkrótce wszystkie szkoły zostaną zamknięte. Jak podaje serwis Polsatnews.pl, do tego pytania ustosunkował się szef resortu edukacji Dariusz Piontkowski.

- Nie planujemy na razie zamykania szkół; wprowadzony system, czyli reakcja lokalna na zwiększone zagrożenie epidemiczne, sprawdza się - ocenił bardzo pozytywnie Dariusz Piontkowski na antenie Polskiego Radia Białystok.

Minister podkreśla, że na razie niewielki ułamek procenta szkół przeszedł na nauczanie całkowicie zdalne lub tryb mieszany. Jego zdaniem przeważająca większość tych placówek, to są szkoły, w których jakaś część uczniów uczy się zdalnie bądź część nauczycieli pracuje zdalnie, a pozostała część szkoły pracuje normalnie.

Polityk przedstawił dane, według których na 48,5 tys. szkół taki system (mieszany lub edukacja w pełni zdalna) dotyczy ok. dwustu placówek.

- To naprawdę jest ułamek procenta, więc na razie nie ma potrzeby, aby przechodzić na system zdalny - mówił minister edukacji.

Piontkowski podkreślił, że nauczanie zdalne ma sporo ograniczeń i że ciężko zastąpić nim tryb stacjonarny. Rządzący otwarcie mówią o tym, że nie planują zamknięcia szkół.

Dzisiaj grzeje: 1. Charakterystyczny znak na uchu pojawia się przed zawałem. Gdy go zauważymy, nie ma czasu do stracenia
2.Emerytury stażowe wracają. Po zmianach świadczenie już przed 60. urodzinami, ale jest warunek
3.Zamach na Donalda Trumpa. Ktoś wysłał do niego przesyłkę ze śmiertelnie niebezpieczną zawartością

- Zwłaszcza w niewielkich szkołach, gdzieś daleko od dużych aglomeracji, gdzie nie widać zachorowań, nie ma żadnej potrzeby zamykania szkół. Podobnie zresztą w dużych miastach, dopóki nie ma tutaj jakieś większego zagrożenia epidemicznego. Sam fakt, że ktoś pod Szczecinem zachorował, wcale nie oznacza, że pod Rzeszowem trzeba zamykać szkoły - powiedział minister Piontkowski.

Mamy nadzieję, że statystyki dotyczące COVID-19 nie zmienią sytuacji szkół. Zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli nauczanie zdalne ma wiele wad.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zatrważające wieści z Auschwitz. Turyści nie mogli uwierzyć własnym oczom. Przechodzi ludzkie pojęcie
  2. Ciała niebieskie w Układzie Słonecznym, na których może istnieć życie
  3. Specjaliści ostrzegają i uspokajają. Pandemia w dobie sezonu grypowego
  4. 17-letnia mama wiedziała, że umiera. Zostawiła dla swojego dziecka wzruszającą wiadomość
  5. Nowa epidemia w Chinach. Choroba wydostała się z fabryki farmaceutycznej
  6. Nie wytrzymała widoku starej kuchni mamy. W miesiąc, za śmieszne pieniądze sama ją wyremontowała

Następny artykuł