Zapadła decyzja w sprawie szkoły. Rząd podał termin powrotu uczniów oraz nowe ustalenia w sprawie ferii

Szkoła nadal będzie zamknięta
unsplash.com/Kelly Sikkema
Autor Barbara Bujar21.11.2020

Poważne zmiany w polskich szkołach. Podczas sobotniej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił kontynuację nauki zdalnej oraz nowe zasady dotyczące ferii zimowych. Zimą 2021 roku uczniowie z całej Polski będą mieli wolne w tym samym czasie. Na lekcje stacjonarne nie wrócą wcześniej niż 18 stycznia.

Przynajmniej do świąt Bożego Narodzenia szkoły pozostaną zamknięte – taką decyzję ogłosił w sobotę Mateusz Morawiecki. Biorąc pod uwagę dodatkowe wolne, oznacza to, że uczniowie wrócą do szkoły dopiero w przyszłym roku kalendarzowym.

- Byliśmy nakłaniani przez niektórych ludzi, ośrodki, do otwarcia szkół. Jednak zdecydowaliśmy, że będzie kontynuacja zamknięcia szkół do (...) 23-24 grudnia – mówił Mateusz Morawiecki cytowany przez Polsat News.

Morawiecki przedstawił wielki plan walki z epidemią. Bardzo ważne informacje dla Polaków, chodzi o zmiany w obostrzeniachMorawiecki przedstawił wielki plan walki z epidemią. Bardzo ważne informacje dla Polaków, chodzi o zmiany w obostrzeniachCzytaj dalej

Zmiany w szkołach. Jak będą wyglądać ferie zimowe?

Kontynuacja nauki zdalnej to jednak nie wszystko. Rząd postanowił zaktualizować także zasady dotyczące ferii zimowych. W tym roku szkolnym przerwa od nauki nastąpi od razu po nowym roku i obejmie uczniów z całej Polski. Nie będzie więc – tak jak w latach ubiegłych – podziału na województwa.

- Następnie podjęliśmy decyzję o tym, że ferie, czyli przerwa edukacyjna w szkołach, będą skumulowane w jednym okresie - między początkiem stycznia, 4 stycznia, to bodaj jest poniedziałek - a 17-18 stycznia – przekazał premier.

Decyzja dotycząca ferii wywołała spore poruszenie w mediach społecznościowych. Szczególnie mocno dotknięci poczuli się nią górale, dla których sezon zimowy jest często formą zarobku na cały rok. Zdaniem Mateusza Morawieckiego tej zimy tak być nie może – trzeba ograniczyć ruch turystyczny.

- Do tej pory ferie były rozłożone, by ruch w gospodarce był większy. Jednak w 2021 r. muszą być skumulowane, by ten ruch był jak najmniejszy – wyjaśnił.

Apel Mateusza Morawieckiego

W trakcie konferencji premier apelował także do Polaków, aby w okresie świąt Bożego Narodzenia również ograniczyli przemieszczanie się między miastami. Zwrócił uwagę także na podróże zagraniczne, na które zimą z roku na rok decyduje się coraz więcej osób.

- (Po to), by nie zamawiać wyjazdów, nie wyjeżdżać, ani za granicę, bo może się okazać, że będzie potrzebna kwarantanna po powrocie, żeby siedzieć w domu, by przerwać łańcuch zakażeń, by ta mobilność była jak najmniejsza – mówił.

Podejmując temat wyjazdów i świątecznego przemieszczania się po kraju, premier zaznaczył także jedną istotną rzecz – rząd chce, aby ograniczenie zostało nałożone na Polaków od strony prawnej.

Dzisiaj grzeje:
1.Minister zdrowia przerwał milczenie. Wyjawił, jak w tym roku będzie wyglądać Boże Narodzenie
2.Osoby w maskach i sztucznej krwi stawiły się pod mieszkaniem kard. Dziwisza. Nie odpuszczają, mają jeden cel
3.Objawy chorej wątroby widoczne gołym okiem. Pod żadnym pozorem ich nie lekceważcie

Minister zdrowia przerwał milczenie. Wyjawił, jak w tym roku będzie wyglądać Boże NarodzenieMinister zdrowia przerwał milczenie. Wyjawił, jak w tym roku będzie wyglądać Boże NarodzenieCzytaj dalej

- Redukcja zakażeń w czasie świąt jest niezwykle ważna. Pracujemy nad rozwiązaniami prawnymi, które umożliwią ograniczenie przemieszczania się. Już teraz apeluję, by nie planować atrakcji turystycznych w Austrii, we Włoszech, ale także w Polsce – dodał.

Bronisław Komorowski trafił do szpitala. Co dzieje się z byłym prezydentem Polski?Bronisław Komorowski trafił do szpitala. Co dzieje się z byłym prezydentem Polski?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Pan Marcin wszedł na Giewont. To, co zobaczył na krzyżu wprawiło go w oburzenie. Wszystko przez turystów
  2. Sony podało oficjalną informację na temat PlayStation 5. Firma ogłosiła sukces, a gracze są wściekli
  3. Rodzina zmarłego z powodu koronawirusa ujawnia opłaty. "Przerażające, jak na tragedii można się wzbogacić"
  4. Gdy zbliża się zawał, organizm wysyła nam sygnały alarmowe. Każdy powinien je znać, gdyż mogą uratować życie
  5. Eksperci biją na alarm. Jeden nawyk sprawia, że jesteśmy mniej odporni na koronawirusa, teraz lepiej z niego zrezygnować
  6. Do sieci wyciekło wstrząsające nagranie starcia kobiety z policją. Nie mogli zapanować nad psem, stało się najgorsze
  7. Nagranie z windy mrozi krew w żyłach. Szpital nie chciał przyjąć kobiety, jak tylko weszła do środka, zaczęło się najgorsze

Następny artykuł