Szkoła: rośnie liczba zakażeń koronawirusem
unsplash.com/Taylor Wilcox
Autor Barbara Bujar - 22 Września 2020

Coraz więcej przypadków COVID-19 w szkołach. Podano konkretne liczby

Szkoła w obliczu koronawirusa. W Polsce coraz więcej uczniów i nauczycieli przebywa na kwarantannie. Z najnowszych informacji wynika, że tylko w Warszawie od 1 września zgłoszono już ponad 100 przypadków zagrożenia na terenie placówek edukacyjnych. W wielu przypadkach znów została wprowadzona edukacja zdalna. Doszło także do zawieszenia zajęć. Niestety, liczba potwierdzonych zakażeń cały czas wzrasta.

Szkoła ponownie została otwarta dla swoich uczniów. Mimo trwającej nadal epidemii koronawirusa i ciągłego potwierdzania nowych przypadków zakażenia od 1 września zajęcia edukacyjne znów odbywają się w trybie stacjonarnym. Decyzja o takiej zmianie od początku wiązała się z poważnym ryzykiem. Niestety, w wielu placówkach obawy o rozprzestrzenianiu się wirusa stały się rzeczywistością. W Warszawie na kwarantannie przebywa już kilkaset osób. Są wśród nich nauczyciele, pracownicy administracyjni, uczniowie, a także ich rodzice.

Minister Zdrowia ujawnił, kiedy do Polski trafi szczepionka. Zdradził nawet, ile będziemy musieli za nią zapłacićMinister Zdrowia ujawnił, kiedy do Polski trafi szczepionka. Zdradził nawet, ile będziemy musieli za nią zapłacićCzytaj dalej

Szkoła w obliczu koronawirusa. W Warszawie zakażeń jest coraz więcej

Jak informuje Onet, sytuacja w Warszawie staje się coraz poważniejsza. Choć od 1 września minęły zaledwie trzy tygodnie, w lokalnych placówkach edukacyjnych potwierdzono już 61 przypadków zakażenia koronawirusem. Według danych przekazanych przez stołeczny ratusz od rozpoczęcia roku szkolnego przyjęto już 105 zgłoszeń dotyczących zagrożenia. Komunikaty wpłynęły między innymi ze strony 21 przedszkoli, 33 szkól podstawowych, 16 zespołów szkół, 20 liceów, Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego i Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii. Nie wszędzie zapadła już decyzja dotycząca dalszego prowadzenia zajęć.

Funkcjonowanie wielu placówek oświatowych w Warszawie zostało mocno zaburzone. Powodem tego utrudnienia jest kwarantanna, na którą zostali wysłani uczniowie i pracownicy tych miejsc. Szczególnie ważne było to w przypadku 61 osób, u których zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone. 21 z nich to nauczyciele, a 35 - uczniowie. Dodatkowo testy wykazały obecność COVID-19 u 5 pracowników administracyjnych i 2 przedszkolaków. Ponadto izolacją zostały objęte wszystkie osoby, które miały kontakt z chorymi. Jest ich kilkaset.

- 356 osób przebywa aktualnie na kwarantannie. W tej grupie jest 295 uczniów (wraz z rodzicami), 54 nauczycieli oraz 7 pracowników administracji i obsługi - komunikat ratusza w Warszawie cytuje Onet.

Dzisiaj grzeje: 1. Charakterystyczny znak na uchu pojawia się przed zawałem. Gdy go zauważymy, nie ma czasu do stracenia
2.15 mln Polaków ma prawo do sporej sumy. Do wzięcia blisko 7,1 tys. zł, ale jest haczyk
3.Zamach na Donalda Trumpa. Ktoś wysłał do niego przesyłkę ze śmiertelnie niebezpieczną zawartością

Zawieszenie zajęć zostało ogłoszone na ten moment tylko w jednym przedszkolu, które znajduje się na Bemowie. W większości przypadków zdecydowano się na pracę zdalną. W trzech placówkach wciąż nie podjęto ostatecznej decyzji. Są to liceum i szkoła podstawowa w Śródmieściu oraz zespół szkół na Bielanach. Według Renaty Kaznowskiej, zastępcy prezydenta Warszawy, zakażenia w placówkach oświatowych wciąż wykazują tendencję wzrostową.

- Dynamika niestety wzrasta. Po pierwszym tygodniu mieliśmy 13 pozytywnych wyników na obecność COVID–19, po drugim 35, a teraz mamy 61 - poinformowała.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat, leciał w powietrzu i nagle runął. Doszło do tragedii
  2. Najniebezpieczniejsze miejsce na Ziemi? Promieniowanie nawet 1000-krotnie większe niż w Czarnobylu
  3. Specjaliści ostrzegają i uspokajają. Pandemia w dobie sezonu grypowego
  4. 17-letnia mama wiedziała, że umiera. Zostawiła dla swojego dziecka wzruszającą wiadomość
  5. Nowa epidemia w Chinach. Choroba wydostała się z fabryki farmaceutycznej
  6. Wszystko się nagrało. Film obejrzały już 3 miliony ludzi, rozbiła gigantyczne jajko, zamarła, widząc zawartość

Następny artykuł