Szkoła - prawdopodobne zmiany w obostrzeniach
unsplash.com/Feliphe Schiarolli
Autor Barbara Bujar - 22 Października 2020

Nieoficjalne: nadchodzą kolejne ważne zmiany w polskich szkołach. Rodzice powinni dobrze się przygotować

Pandemia koronawirusa doprowadziła do utrudnień, które dziś widoczne są między innymi w szkołach. W związku ze znacznym wzrostem dobowego przyrostu zakażeń rząd postanowił coś z tym zrobić i w poszczególnych placówkach wprowadził pracę zdalną lub hybrydową. Zmiany nie objęły jednak szkół podstawowych. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w najbliższym czasie ma się to zmienić.

Sytuacja szkół w Polsce wciąż budzi wiele kontrowersji. Wątpliwości dotyczące nauki stacjonarnej uczniowie, rodzice i nauczyciele mieli już we wrześniu. To właśnie wtedy po kilkumiesięcznej przerwie lekcje znów zaczęły odbywać się w placówkach. Mimo wielu apeli o powrót do edukacji zdalnej rząd utrzymywał, że nie widzi ku temu powodów, a opracowany przez ekspertów system sprawdza się doskonale. Z biegiem czasu uległo to jednak zmianie.

To już oficjalne. Sejm właśnie przyjął nową ustawę covidowąTo już oficjalne. Sejm właśnie przyjął nową ustawę covidowąCzytaj dalej

Prawdopodobne zmiany w polskich szkołach. Uczniowie podstawówek będą uczyć się zdalnie?

Mimo początkowej niechęci rząd postanowił w końcu wprowadzić zmiany w polskiej oświacie. Nowe zasady mają wpłynąć na poprawę sytuacji epidemiologiczną w Polsce. Aby ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, od 17 października w życie weszły nowe obostrzenia. Jedno z nich obowiązuje właśnie uczniów, nauczycieli i innych pracowników placówek edukacyjnych.

Wraz z wprowadzeniem nowych restrykcji zmieniło się funkcjonowanie polskich szkół. Od poniedziałku placówki wyższe oraz ponadpodstawowe pracują w dwóch trybach. Na terenie żółtej strefy uczniowie uczestniczą w lekcjach w sposób hybrydowy, na terenie czerwonej strefy – w sposób zdalny. Zasady te nie dotyczą jednak szkół podstawowych i przedszkoli.

Decyzja rządu dla dużej części polskiego społeczeństwa była niejasna. Do szkół podstawowych uczęszcza bowiem wiele dzieci w sporym przedziale wiekowym. Działania stały się szczególnie zastanawiające po środowych słowach Mateusza Morawieckiego, którymi mężczyzna podkreślił powagę sytuacji w kraju.

- Mamy do czynienia dzisiaj z bardzo groźnym zjawiskiem - z drugą falą, i trzeba powiedzieć to tutaj również, że być może grozi nam trzecia fala, ponieważ zależni jesteśmy od tego, czy wynalezione zostanie lekarstwo bądź szczepionka na COVID-19 – powiedział premier cytowany przez WP Wiadomości.

W tym tygodniu szkoły funkcjonowały jednak według nowych obostrzeń. Jak ustaliła Wirtualna Polska, we wtorek w trybie stacjonarnym pracowało 14 111 szkół podstawowych, co daje 94,46 procent placówek tego rodzaju. Jeżeli chodzi o przedszkola, było ich 15 007, czyli 98,35 procent wszystkich. Z doniesień dziennikarzy RMF FM wynika jednak, że to wkrótce także ma się zmienić.

Nieoficjalne informacje potwierdzają, że rząd toczy rozmowy na temat kolejnych obostrzeń w polskich szkołach. Tym razem zmiany mają dotyczyć uczniów podstawówek, którzy uczęszczają do klas 4-6. To właśnie oni od najbliższego poniedziałku mają dołączyć do młodzieży uczącej się zdalnie.

Dzisiaj grzeje: 1.Od soboty cała Polska stanie się czerwoną strefą? Jest zapowiedź Mateusza Morawieckiego
2.Nocne zamieszki pod domem Jarosława Kaczyńskiego. W ruch poszły kamienie i gaz łzawiący
3. WHO popełniło karygodny błąd w sprawie koronawirusa? Wielu rwie włosy z głowy po miażdżącej opinii naukowców

Dyrektor szpitala o ostatnich chwilach Dariusza Gnatowskiego. Słowa lekarza są poruszająceDyrektor szpitala o ostatnich chwilach Dariusza Gnatowskiego. Słowa lekarza są poruszająceCzytaj dalej

- W czwartek reporter RMF FM ustalił, że wprowadzenie nauczania zdalnego dla klas IV-VIII szkół podstawowych jest najbardziej prawdopodobnym scenariuszem związanym z nowymi obostrzeniami. Zmiany mają wejść w życie od poniedziałku – informuje WP Wiadomości.

Uczniowie klas 1-3 oraz dzieci uczęszczające do przedszkoli lub żłobków wciąż będą brać udział w zajęciach stacjonarnych.

Naukowcy odkryli nowy objaw zakażenia koronawirusem. Dotyczy głównie kobietNaukowcy odkryli nowy objaw zakażenia koronawirusem. Dotyczy głównie kobietCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niemcy zaostrzają prawo dla Polaków. Od soboty wjazd tylko pod jednym warunkiem
  2. Uwaga, Play24 wprowadziło ważną aktualizację. Wszyscy abonenci powinno się pilnie zainteresować
  3. Minister Zdrowia przekazał złe wieści. Już w przyszłym tygodniu może nas czekać gigantyczny wzrost zachorowań
  4. Adam Niedzielski przygotowuje się na najczarniejszy scenariusz. Szpitale tymczasowe w każdym mieście wojewódzkim
  5. Pilny apel do wszystkich chorych od lekarza rodzinnego. "Ludzie, chodźcie do nas, na co czekacie?"
  6. Magda jest we Francji, ale nie wytrzymała, wyznała całą prawdę. Ręce opadają, co się dzieje
  7. Protest po skandalicznym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. "To piekło milionów Polek"

Następny artykuł