szkoła we wrześniu
Fot. pixabay.com/ klimkin
Autor Klaudia Gaicka - 25 Czerwca 2020

Oficjalna decyzja MEN. Wiemy już, jak będzie wyglądało nauczanie w przyszłym roku szkolnym

Szkoła we wrześniu. Wielu z nas zadaje sobie odnośnie do tego tematu różne pytania. Kilka dni temu wszystkie media obiegła wieść, która nie spodobała się rodzicom uczniów. Dziś Ministerstwo Edukacji Narodowej dementuje.

Szkoła w tym roku nie jest pod żadnym względem taka, jaka była jeszcze jesienią na koniec zeszłego semestru. Uczniowie musieli pożegnać ulubione szkolne ławy już kilka miesięcy temu. Nikt z nas nie spodziewał się, że tego, co się wydarzyło. Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 przewróciła cały system szkolnictwa do góry nogami.

Nie mógł poradzić sobie z wyśmiewaniem. Nie żyje bohater Nie mógł poradzić sobie z wyśmiewaniem. Nie żyje bohater "Pamiętników z wakacji"Czytaj dalej

Szkoła od września dla wielu jest zagadką. MEN informuje, jak to będzie wyglądało

Na wierzch wyszło sporo pozytywnych rzeczy jak zaangażowanie wielu nauczycieli i pedagogów, ale również wiele negatywnych. Choć rozpoczynają się wakacje, wielu rodziców bardzo obawia się tego, co będzie w przyszłości, już za dwa miesiące. Nie chcą powtórki z rozrywki i protestują przeciwko nauce zdalnej ich dzieci.

Jak podaje portal Webniusy.com, Ministerstwo Edukacji Narodowej podjęło już ostateczną decyzję odnośnie do nauki dzieci od września. W obliczu licznych protestów i słów sprzeciwu rodziców resort postanowił zabrać głos w sprawie powrotu uczniów do szkół.

Choć kilka dni temu internet rozbrzmiewał od informacji o nauczaniu zdalnym, dziś MEN dementuje. Być może przyczyniła się do tego petycja, którą podpisało 50 tysięcy osób przeciwnych nauczaniu zdalnemu. Dodatkowo na piątek zaplanowano protest pod siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej. Główny zarzut rodziców opierał o to, że resort, zamiast skupiać się na zapewnieniu bezpiecznego powrotu do szkoły, zajmuje się tylko przygotowaniem nauczania zdalnego.

Rzeczniczka MEN, Anna Ostrowska zaapelowała o uspokojenie. Zaznacza, że informacje, które w błyskawicznym tempie obiegły internet, są nieprawdziwe. Podkreśliła, że Ministerstwo Edukacji Narodowej zrobi wszystko, co możliwe, aby uczniowie we wrześniu uczyli się stacjonarnie.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 31-letnia mistrzyni. Odeszła tuż po porodzie

2. Już ponad 3 mln Polaków korzysta z dużego ułatwienia, ty też możesz. Wystarczy jedna rzecz

Przyznała, że trwają prace nad platformą epodrecziki.pl, jednak strona nie ma na celu zastąpić standardowego nauczania, tylko je urozmaicić.

– W przestrzeni medialnej pojawia się wiele nieprawdziwych informacji na temat zdalnej nauki. Zrobimy wszystko, aby dzieci wróciły do szkół od września w normalnym trybie. Przygotowujemy się do normalnej, stacjonarnej pracy szkół i placówek oświatowych – wyjaśnia Ministerstwo Edukacji Narodowej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wstrząsające nagranie momentu katastrofy autobusu. Widać jak spada z wiaduktu
  2. Nagły protest w samym centrum polskiego miasta. Zbiera się ogromny tłum, co tam się dzieje?
  3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  4. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  5. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Widok grobu Kazimierza Deyny zapiera dech w piersiach. Od jego śmierci minęło już ponad 30 lat

Następny artykuł