szkoła odwołuje rozpoczęcie roku
fot. https://unsplash.com/ Aaron Burden
Autor Natalia Niewczas - 26 Sierpnia 2020

Niespodziewana wiadomość. Rozpoczęcie roku szkolnego przesunięte w jednej z miejscowości

Szkoła rusza pełną parą - taki scenariusz na wrzesień zaplanowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Niemal od samego początku po ogłoszeniu decyzji MEN posypały się głosy krytyki, zarówno ze strony rodziców, jak i przedstawicieli grona pedagogicznego. Przed dyrektorami czas trudnych decyzji. Podjęły je już dwie placówki z województwa zachodniopomorskiego.

Szkoły nie wznowią działalności zgodnie z założeniami MEN, na pewno nie te z województwa zachodniopomorskiego. Dyrektorzy dwóch placówek edukacyjnych w Sławnie postanowili odroczyć rozpoczęcie roku szkolnego. Uczniowie zasiądą w ławkach dopiero tydzień później.

Jej stan jest krytyczny. Polityk zarażona koronawirusemJej stan jest krytyczny. Polityk zarażona koronawirusemCzytaj dalej

Szkoła nie ruszy zgodnie z przewidzianym harmonogramem

Szkoła obawia się wybuchu nowego ogniska koronawirusa. Patrząc na ostatnie dostarczone przez Ministerstwo Zdrowia dane niepokój i ostrożność wydają się w pełni uzasadnione. Na powrót do nauczania stacjonarnego wielu Polaków od dawna patrzy sceptycznym okiem. Dyrektorzy dwóch placówek (Szkoły Podstawowej numer 2 i Szkoły podstawowej numer 3 w Sławnie) ostatecznie odrzucili scenariusz zaproponowany przez MEN. Tam rok szkolny zacznie się z tygodniowym opóźnieniem.

Głównym powodem podjętej przez placówki decyzji jest ryzyko związane z wakacyjnymi wyjazdami. Z wypoczynku poza miejscem zamieszkania korzystali zarówno uczniowie, jak i pracownicy. W związku z tym obie szkoły uzbrajają się w cierpliwość i odsyłają wychowanków na tygodniową, improwizowaną kwarantannę. Dnia pierwszego września dzieci czeka jedynie spotkanie organizacyjne, zajęcia w szkolnych klasach ruszą dopiero od poniedziałku 7 września.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilne ostrzeżenie sanepidu. Szczególnie zagrożone są dzieci

2. Rząd rozszerza obostrzenia. Polacy uziemieni na dłużej

Łączna ilość szkół, która deklaruje opóźnienie roku szkolnego, może jeszcze ulec zmianie. Obecne statystyki dotyczące pandemii rzeczywiście służą za swoisty straszak - tylko w środę 26 sierpnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 729 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Powrót uczniów do szkoły, a więc naturalnie gromadzące się tłumy uczniów, stwarza realne zagrożenie dalszego rozprzestrzeniania groźnych patogenów między uczniami. Choć w przypadku osób młodych COVID-19 zazwyczaj przybiera łagodną formę, tak u rodziców lub dziadków chorujących bezobjawowo najmłodszych, choroba niekiedy ma tragiczny finał.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostaniej chwili: ogromna awaria w elektrociepłowni. Pół Warszawy bez cieplej wody
  2. Cezary Żak komentuje kwestię swojego rozwodu i kryzysu małżeńskiego. Ogromne zaskoczenie dla wszystkich
  3. Rozpoczęcie roku szkolnego może być opóźnione. Podali możliwe terminy, ważny apel nauczycieli
  4. TVN ujawnił skandaliczną prawdę. Nie mieści się w głowie, do czego dochodzi w karetkach
  5. Była premier zarażona koronawirusem. Rzeczniczka przekazała przykre wiadomości o stanie zdrowia
  6. W czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historia

Następny artykuł