szkoła rusza pełną parą
fot. https://pixabay.com/ markusspiske
Autor Natalia Niewczas - 28 Sierpnia 2020

Dyrektorka zszokowała zgromadzonych niecodziennymi słowami. Wie, jak uchronić się przed zakażeniami

Szkoła otworzy się dla uczniów już 1 września. Pozostaje pytanie, czy placówki edukacyjne nie staną również otworem dla groźnych patogenów. Niepokoje związane z zaistniałą sytuacją stale narastają.

Szkoła, decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej, wznawia tradycyjne nauczanie stacjonarne. Postanowienie MEN w połączeniu z szalejącą epidemią koronawirusa podniosło głosy sprzeciwu, sypią się też społeczne niepokoje. Podczas gdy wielu rodziców i nauczycieli woli trwożnie spoglądać na dalszy bieg wydarzeń przez palce, wicedyrektor jednej ze szkół podstawowych w Warszawie zakłada wyjątkowo optymistyczny scenariusz.

Największy guz jajnika na świecie. Kobieta nie miała pojęcia o chorobieNajwiększy guz jajnika na świecie. Kobieta nie miała pojęcia o chorobieCzytaj dalej

Szkoła rusza pełną parą

O sytuacji polskich szkół tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego wypowiedziała się przedstawicielka warszawskiej podstawówki. Słowa wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 380 im. Jana Pawła II w Warszawie wzbudziły prawdziwą sensację.

- Nie przywołujemy tego złego, co może się wydarzyć. Jeżeli będziemy emanować optymizmem i nastawiać się na pozytywne rozwiązania, to one takie będą - powiedziała Maria Nawrocka-Rolewska.

Jak podaje portal polsatnews.pl, wicedyrektor Maria Nawrocka-Rolewska zapewnia, że rada pedagogiczna w Szkole Podstawowej nr 380 w Warszawie już się odbyła. Kobieta twierdzi, że podczas spotkania żaden z nauczycieli nie zgłaszał wątpliwości dotyczących kwestii bezpieczeństwa.

- To, że koronawirus jest, to oczywiste, ale to nie znaczy, że wszyscy się zarażą i wszyscy przeniosą się na drugą stronę lustra, bo takiej możliwości po prostu nie ma - dodaje Maria Nawrocka- Rolewska.

Dzisiaj grzeje: 1. TVP właśnie przekazało porażającą wiadomość. Koronawirus w Kancelarii Prezydenta
2. Ledwo zatwierdzili jeden, a już szykuje się następny podatek. Kluczową datą 1 września

Poproszony o komentarz w sprawie wystąpienia wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 380 Dariusz Piontkowski odparł, że Maria Nawrocka-Rolewska prawdopodobnie nie bierze aktywnego udziału w konferencjach prasowych.

Tylko dziś, w piątek 28 sierpnia, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 791 przypadkach zarażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 w ciągu tej samej doby zmarło kolejnych ośmiu pacjentów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Powrót do szkoły. W podstawówce odwołano apel, zamiast niego będzie msza w kościele
  2. Magdalena Ogórek przeszła osobisty dramat. Niewielu ma świadomość, co się wydarzyło
  3. Minister zdrowia nagle zmienia zasady kwarantanny. Szumowski złapałby się za głowę
  4. Sanepid pilnie wycofuje popularny produkt. Jest szczególnie niebezpieczny dla alergików
  5. Objawy raka płuc widoczne na skórze. Nie wolno go przeoczyć
  6. W czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historia

Następny artykuł