Szkoły mogą pozostać zamknięte znacznie dłużej, niż dotychczas zakładano
unsplash_Feliphe Schiarolli
Autor - 17 Marca 2020

Szkoły będą zamknięte znacznie dłużej. Znamy konkretną datę

Szkoły zgodnie z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego mają być zamknięte do 25 marca. Istnieje jednak podejrzenie, że data ta niebawem się zmieni. Minister Edukacji przekazał bowiem, że ponowne otwarcie szkół może zostać opóźnione.

Szkoły z powodu zagrożenia koronawirusem zamknięte są w całym kraju. Od poniedziałku 16 marca zawieszone są wszystkie zajęcia, a dzieci nie mogą przychodzić do przedszkola, szkoły czy innej placówki oświatowej.

Szkoły oraz uczelnie zamknięte będą do 25 marca, jednak nie wiadomo, czy okres ten się nie wydłuży. Do mediów dotarły bowiem informacje z Ministerstwa Edukacji Narodowej, według których ponowne otwarcie placówek oświatowych może zostać znacznie opóźnione.

Koronawirus zdążył się już zmutować. Wytworzył się drugi szczepKoronawirus zdążył się już zmutować. Wytworzył się drugi szczepCzytaj dalej

Szkoły mogą pozostać zamknięte znacznie dłużej, niż dotychczas zakładano

Minister Edukacji Narodowej, Dariusz Piontkowski podał na antenie TVP informacje dotyczące zamknięcia placówek oświaty. Szef resortu przekazał, że ponowne otwarcie szkół może odbyć się znacznie później, niż dotychczas planowano. Możliwe, że terminy egzaminów końcowych ulegną zmianie.

Dariusz Piontkowski, który był niedawno gościem programu "Minęła 20" poinformował, że przy ustalaniu daty ponownego otwarcia szkół brano pod uwagę wersję optymistyczną. Z uwagi na rozwój epidemii termin ten zostanie prawdopodobnie zmieniony. Po konsultacjach z Głównym Inspektorem Sanitarnym oraz ministrem zdrowia zapaść ma oficjalna decyzja.

— Będziemy po prostu realizowali wytyczne ministra zdrowia. Prawdopodobnie ten dwutygodniowy termin przerwy w nauce, tej standardowej, którą dotąd znaliśmy, zostanie wydłużony — poinformował minister.

Piontkowski zapewnił jednak, że resort jest przygotowany na taką okoliczność. Niewykluczone, że uczniowie i studenci wrócą do placówek oświatowych dopiero po świętach wielkanocnych. Możemy zatem spodziewać się zmian terminów egzaminów końcowych dla uczniów ósmych klas, maturzystów i kandydatów na studia.

Dzisiaj grzeje: 1. Kilka dni po porodzie okazało się, że ma raka. Choroba dała już przerzuty

2. Chiny mają propozycję dla Polski, chodzi o koronawirusa. Niebywałe, może okazać się kluczowa w walce z epidemią

— Wydaje się oczywiste, że absurdem byłoby otwieranie szkół. To jest więc kwestia czasu, kiedy wydamy kolejne rozporządzenie mówiące o tym, że wydłużamy okres zamknięcia placówek. Bardzo prawdopodobne, że kolejnym momentem, do którego przedłużymy okres zamknięcia szkół, to będą Święta Wielkanocne, i po tym terminie będziemy sprawdzali, co dalej — mówił w programie szef resortu.

Dariusz Piontkowski zapewnia, że Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowuje się do zdalnego nauczania. Szef resortu poinformował, że nauczyciele będą prowadzić zajęcia za pomocą specjalnych komunikatorów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Decyzja rządu z ostatniej chwili: handel w niedzielę zostanie częściowo przywrócony
  2. Polizała deskę w publicznej toalecie. Blogerka uznała, że jest „zbyt piękna i bogata”, by się zarazić
  3. Objawy mogące świadczyć o nowotworze u dziecka. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Media dotarły do szczegółów wypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prawdopodobną przyczyną nieuleczalna choroba
  5. Choroby, które sieją największe spustoszenie. Odpowiadają za śmierć ponad połowy Polaków
  6. Fatalne wieści dla wielu Polaków, ich pensja będzie zupełnie inna. Już oficjalnie wiadomo, jest oświadczenie rządu

Następny artykuł