Karetka z 16-latką przez 6 godzin krążyła między szpitalami. Żaden nie chciał jej przyjąć

Szpital odmówił przyjęcia 16-letniej pacjentki z koronawirusem
pixabay.com/arembowski
Autor Barbara Bujar02.10.2020

Szpital odmówił przyjęcia pacjentki z koronawirusem. To kolejny taki przypadek w Polsce. Wbrew zapewnieniom ministra zdrowia Adama Niedzielskiego lekarze utrzymują, że na terenie placówek medycznych wciąż brakuje odpowiedniej ilości łóżek. 16-latka spędziła w karetce pogotowia sześć godzin. Do szpitala w Warszawie trafiła dopiero po interwencji swojego ojca u świętokrzyskiego koordynatora do spraw ratownictwa medycznego.

Szpital znów odmówił przyjęcia pacjenta z koronawirusem. Do podobnych przypadków w Polsce dochodzi coraz częściej. Przypomnijmy, że jeszcze niedawno z takim samym problemem spotkał się 77-letni pan Włodzimierz. Ratownicy medyczni odwiedzili wraz z nim pięć placówek medycznych. Po dwóch dniach walki o miejsce w szpitalu mężczyzna trafił w końcu pod opiekę lekarzy z Bydgoszczy, którzy położyli go pod tlenem. Mimo to szef Ministerstwa Zdrowia wciąż zapewnia, że na oddziałach nie powinno dochodzić do takich sytuacji. Mówił o tym między innymi 29 września podczas swojej konferencji prasowej.

- Staramy się w tym obszarze działać proaktywnie i nie ma możliwości by w najbliższym czasie zabrakło łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem- zapewniał Adam Niedzielski cytowany przez serwis cowzdrowiu.pl

Donald Trump zarażony koronawiursem. Jaki jest stan zdrowia prezydenta USA?Donald Trump zarażony koronawiursem. Jaki jest stan zdrowia prezydenta USA?Czytaj dalej

Szpital znów odmówił przyjęcia pacjenta. 16-latka z koronawirusem przez sześć godzin czekała na miejsce

Jak donosi portal popularne.pl, w ostatnich dniach doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem chorego na koronawirusa. Tym razem karetka pogotowia wiozła 16-letnią pacjentkę, która na co dzień zmaga się z problemami kardiologicznymi. W jej przypadku zakażenie COVID-19 spowodowało, że wymagała ona natychmiastowej hospitalizacji. Niestety, zarówno placówka w Sandomierzu, jak i kilka krakowskich oddziałów nie miały możliwości udzielenia jej pomocy. W rozmowie z Gazetą wyborczą sytuację skomentował Krzysztof Grzegorek, wicedyrektor ds. medycznych szpitala w Skarżysku-Kamiennej, do którego także chciano skierować chorą nastolatkę.

- To był absurd. Usłyszałem, że pacjentkę kieruje do nas wojewódzki dyspozytor, bo w sąsiednim szpitalu w Starachowicach nie ma miejsc. A przecież my mamy tylko oddział pediatryczny, nastolatka potrzebowała specjalistycznego leczenia w związku z jej wcześniejszymi problemami zdrowotnymi - powiedział.

Dzisiaj grzeje: 1. Dorota Gardias trafiła do szpitala. Jej stan jest ciężki, co się dzieje?
2.Możemy żegnać się z monetami o niższych nominałach? Unia chce ich wycofania
3. Umarła w szpitalu, wcześniej zdążyła jednak wszystko nagrać. To, jak ją tam potraktowali, woła o pomstę do nieba

Miejsce dla pacjentki mogło znaleźć się jedynie w przyszpitalnej strefie buforowej. Rodzice nie zgodzili się na to i postanowili interweniować u świętokrzyskiego koordynatora do spraw ratownictwa medycznego. Dopiero po tej sytuacji dziewczyna została przyjęta przez zespół medyczny w Warszawie. W karetce spędziła jednak sześć godzin. Według Marty Solnicy, dyrektorki Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach, która rozmawiała o tym z dziennikarzami TVN24, ratownicy medyczni postępowali zgodnie z procedurami. Problem wciąż musi leżeć więc po stronie szpitali. I to na terenie całej Polski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polsat potwierdza informację. Donald Trump ma koronawirusa. Jego stan nie jest najlepszy
  2. Prowadzi "Jeden z dziesięciu" od lat, jednak niewielu zna jego prawdziwą twarz. Ujawniamy kim naprawdę jest Tadeusz Sznuk
  3. Dziś wchodzi w życie nowy zakaz. Wielu Polaków może być niezadowolonych
  4. Lekarze się kłócili, a dzieci umierały. Jedyną nadzieją okazał się szpital prywatny
  5. Ministerstwo Zdrowia opublikowało ważne nagranie. Wiele osób nie może powstrzymać się od łez [WIDEO]
  6. 5 minut i gotowe. Nasza ukochana surówka z białej kapusty niezmiennie króluje na polskich stołach

p>

Następny artykuł