Niesamowite wydarzenie w śląskim szpitalu. Niektórzy mówią o cudzie, inni składają hołd lekarzom

Szpital - poród matki z pękniętą aortą
Facebook.com/Michal Zembala
Autor Barbara Bujar07.01.2021

Poród, który odebrano w śląskim szpitalu, z pewnością przejdzie do historii. Jak poinformował dr Michał Zembala ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, na Oddziale Kardiochirurgii i Transplantologii kobieta z pękniętą aortą urodziła zdrowe dziecko. „Cud narodzin i ratunku” – komentuje lekarz.

To, czego dokonali lekarze ze szpitala w Zabrzu, mogłoby wydawać się niemożliwe. A jednak – poród kobiety z pękniętą aortą zakończył się sukcesem.

- Poród na sali u chorej z pękniętą aortą. Mama i dziecko czują się dobrze, wczoraj wróciły do domu – napisał na Facebooku dr Michał Zembala, kardiochirurg ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Niesamowity poród w zabrzańskim szpitalu. Gratulacje napływają z całej Polski

W skomplikowanym zabiegu wzięło udział kilkunastu specjalistów. O życie matki i dziecka walczyli zarówno ginekolodzy, jak i kardiochirurdzy. Na sali nie zabrakło także zaangażowanych pielęgniarek, techników i położnych.

- Dzięki wspólnej pracy, zaangażowaniu i doświadczeniu zespołów: kardiochirurgów i ginekologów (doc. Hrapkowicz i doc. Cnota z Oddziału Ginekologii w Rudzie Śląskiej) wraz z towarzyszącymi profesjonalistami z obu dziedzin na naszej sali operacyjnej doświadczyliśmy cudu narodzin i ratunku – przekazał dr Zembala

Masz problem z zaparowanymi okularami przy noszeniu maseczki? Wystarczy jeden prosty trikMasz problem z zaparowanymi okularami przy noszeniu maseczki? Wystarczy jeden prosty trikCzytaj dalej

W opinii lekarza na szczególne wyróżnienie zasłużył zespół anestezjologów, który przeprowadził pacjentkę przez skomplikowany zabieg. Zarówno jemu, jak i pozostałym specjalistom obecnym na sali, dr Zembala złożył ogromne podziękowania, wyrażając przy tym niesamowitą dumę.

- Jestem pełen podziwu i szacunku dla obu zespołów, a w szczególności dla anestezjologów: dr Trejnowskiej i Jasińskiej, które podjęły się nietypowego i ryzykownego znieczulenia. Ukłony w stronę pielęgniarek i położnych oraz zespołu noworodkowego, ale także perfuzjonistów i asystentów lekarza. Głęboko wierzę, że ten rok będzie dla naszej zabrzańskiej grupy jeszcze lepszy, ciekawszy, scalający i jednoczący. Przed nami sporo dobrego – dodał.

Poród w zabrzańskim szpitalu wywołał niemałe poruszenie w mediach społecznościowych. Skomentował go między innymi kardiolog Łukasz Koltowski. Dołączając do wpisu zdjęcie z sali operacyjnej, wyraził pewność, że przejdzie ono do historii.

- To zdjęcie przejdzie do historii. (…) Jedna sala operacyjna, w której na co dzień taki team ze sobą nie pracuje, ani nie odbiera się porodów. Efekt: mama i dziecko czują się dobrze! Gratulacje – napisał na Facebooku.

Obojętni na wydarzenie nie zostali także internauci. Posty lekarzy opublikowane w środę 6 stycznia doczekały się już tysięcy komentarzy.

Artykuły polecane przez redakcję Pacjenci.pl:

Następny artykuł