szpital nagranie
screen Facebook Szpital Pucki
Autor Natalia Niewczas - 14 Listopada 2020

Porażające nagranie zza zamkniętych drzwi szpitala. Widać całą prawdę o wydarzeniach na oddziale

Szpital w Pucku przerywa milczenie. Na oficjalnym profilu placówki w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, które ukazuje codzienność walki z epidemią koronawirusa. Kamera uchwyciła zarówno ciężką pracę medyków, jak i cierpienie pacjentów z COVID-19.

Jak podaje portal webniusy.com, szpital w Pucku nie miał czasu do stracenia - z dnia na dzień musiał dostosować się do wymogów placówek przyjmujących pacjentów zakażonych koronawirusem. Sytuację, w której znalazł się Szpital Pucki, opisano na oficjalnym profilu placówki na Facebooku. Na dokonanie niemożliwego pracownicy szpitala otrzymali zaledwie dwa dni.

Wiceminister Zdrowia przedstawił pilny komunikat. Wyznał co wydarzy się 18 listopadaWiceminister Zdrowia przedstawił pilny komunikat. Wyznał co wydarzy się 18 listopadaCzytaj dalej

Szpital Pucki publikuje poruszające nagranie

Zgodnie z decyzją Wojewody Pomorskiego, Szpital Pucki otrzymał zaledwie dwa dni na to, by przekształcić się w placówkę zakaźną gotową do przyjęcia tak zwanych “covidowych” pacjentów. Jak piszą przedstawiciele szpitala na Facebooku, wykonanie zadania w tak krótkim czasie graniczło z cudem.

- Szanowni Państwo, decyzja Wojewody Pomorskiego o przekształceniu na trwale zapisze się w historii Szpitala Puckiego… dostaliśmy właściwie 2 dni, aby stać się szpitalem zakaźnym. Zabrakło tylko czarodziejskiej różdżki… Pojawiło się za to wiadro zimnej wody, które z impetem wylało się na nasze głowy - czytamy w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych.


We wpisie nie zabrakło informacji o tym, jak na przestrzeni miesięcy zmieniło się podejście społeczeństwa do szpitali i medyków. Wiosną 2020 pracownicy służby zdrowia czuli wsparcie, pisze szpital, podczas gdy teraz coraz częściej spotykają się z brakiem zrozumienia.

- Później wakacje… głęboki oddech i powtarzane niczym mantra komunikaty, dotyczące czyhającego zagrożenia, których nikt - niestety - nie chciał słuchać. Równolegle z tym pojawiły się teorie spiskowe i bunt związany z osłanianiem ust i nosa - czytamy we wpisie.


Nagranie, które Szpital Pucki zamieścił w Internecie, jest odpowiedzią na mnożące się, nieprawdziwe doniesienia o placówkach medycznych. Szpital postanowił odpowiedzieć na zarzuty drzwiami otwartymi na oścież.

- W medykach przestano już widzieć bohaterów… okazali się leniami, którym nie chce się pracować, a placówkom medycznym zaczęto zarzucać “robienie interesów na covidzie”. (...) proszę Państwa, otwieramy drzwi! Chcąc ukrócić wszelkie spekulacje… pokazujemy, jak obecnie wygląda rzeczywistość za zamkniętymi drzwiami Szpitala Puckiego - informuje szpital.

Dzisiaj grzeje: 1.Awaria w elektrowni atomowej na Białorusi. Litwini masowo kupują jod, czy grozi nam drugi Czarnobyl?
2.Jerzy Owsiak usłyszał wyrok. "Świat się zmienia na naszych oczach"
3.Wiadomość, na którą czekali Polacy. Premier Morawiecki przekazał ważną decyzję

Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polska aktorkaMedia obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polska aktorkaCzytaj dalej


Epidemia koronawirusa wystawiła polską służbę zdrowia na wyjątkowo ciężką próbę. Do mediów systematycznie docierają informacje o tym, iż w naszym kraju zwyczajnie zaczyna brakować nie tylko samych miejsc w szpitalach, ale i niezbędnego medycznego sprzętu oraz pracowników służby zdrowia, którzy w walce z epidemią każdego dnia ryzykują własnym zdrowiem i życiem. Wykorzystane w artykule zdjęcie pochodzi z nagrania Szpitala Puckiego.

Tymczasem koronawirus nie zamierza znikać ze sceny. W piątek 13 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 24 tys. nowych zakażeniach niebezpiecznym patogenem. Jednocześnie resort przekazał przykre informacje o 419 pacjentach zakażonych wirusem SARS-CoV-2, którzy zmarli.

Przez 26 dni sam walczył z koronawirusem. Zdradził swój sekret, jak wrócił do zdrowiaPrzez 26 dni sam walczył z koronawirusem. Zdradził swój sekret, jak wrócił do zdrowiaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oficjalne stanowisko władz. Lockdown i godzina policyjna do 6 grudnia, za granicą źle się dzieje
  2. Poważna awaria w elektrowni jądrowej na Białorusi. Sąsiednie kraje żądają wyjaśnień, niepojące doniesienia
  3. 5 skutecznych sposobów na zwiększenie odporności organizmu. Warto o nich pamiętać szczególnie w sezonie jesienno-zimowym
  4. Ciężarna szukała pomocy w sklepie. Odmówiono jej przez jedno z obostrzeń
  5. Jeden z najczęstszych objawów COVID-19. Nawet po wyzdrowieniu może się utrzymywać przez długie miesiące
  6. 14 owczarków niemieckich otoczyło małą dziewczynkę. Ojciec wszystko nagrał
  7. Wyciekło zdjęcie Andrzeja Grabowskiego z młodości. Widok wprost odbiera mowę, kobiety za nim szalały

Następny artykuł