Szpital odmówił przyjęcia 12-letniej dziewczynki. Powód decyzji woła o pomstę do nieba

Szpital odmówił przyjęcia 12-latki
pixabay.com/RyanMcGuire
Autor Barbara Bujar14.11.2020

12-letnia dziewczynka trafiła do szpitala nie przez przypadek. Już wcześniej była umówiona na wizytę lekarską. Niestety, personel placówki nie pozwolił jej nawet wysiąść z samochodu. Młoda pacjentka została odesłana, ponieważ mama, która jej towarzyszyła, pracuje jako pielęgniarka z chorymi na COVID-19. Nikogo nie interesowało, że nie ma żadnych objawów i regularnie wykonuje badania.

Media obiegła wiadomość o kolejnej osobie, która nie została przyjęta do szpitala. Tym razem informacja napłynęła do nas z zagranicy. W angielskim Bradwell Hospital personel odmówił pomocy 12-letniej dziewczynce. Powodem była praca jej mamy.

Zgroza w polskim szpitalu. Nietrzeźwy lekarz rzucił się na pacjenta, musiała interweniować policjaZgroza w polskim szpitalu. Nietrzeźwy lekarz rzucił się na pacjenta, musiała interweniować policjaCzytaj dalej

Personel szpitala nie przyjął 12-letniej dziewczynki, bo jej mama jest pielęgniarką. Teraz przeprasza

Jak przekazuje Wirtualna Polska, 12-letnia Emily przyjechała do Bradwell Hospital wraz z mamą. Kobieta jest pielęgniarką i na co dzień pracuje w Royal Stoke Hospital, gdzie walczy na pierwszej linii frontu z koronawirusem. Tego dnia chciała jednak zająć się swoją córką. Nastolatka cierpiała z powodu częstych omdleń, które często uniemożliwiały jej uczestniczenie w zajęciach szkolnych.

Konsultację Emily ze specjalistą zalecił matce lekarz rodzinny. Niestety, choć wizyta była zaplanowana, młoda pacjentka nie została nawet wpuszczona do szpitala. Co więcej, personel nie pozwolił ani jej, ani jej matce wysiąść z samochodu.

- Czekałyśmy w samochodzie przez 15 minut, a potem zadzwonili do mnie i powiedzieli, że ponieważ byłam w kontakcie z pacjentami chorującymi na COVID-19, nie będą mogli przyjąć mojej córki – powiedziała Tracy cytowana przez WP Parenting.

Kobieta poczuła się dyskryminowana. Tłumaczyła pracownikom Bradwell Hospital, że nie ma żadnych objawów COVID-19, a w pracy regularnie uczestniczy w testach. Nikt jednak nie chciał jej słuchać. Medycy przekazali jedynie, że powinna z powrotem zgłosić się z córką do lekarza rodzinnego. Oni nie mogą jej przyjąć, ponieważ placówka nie jest wystarczająco zabezpieczona.

- Wiedziałam, że następnego dnia idę do pracy. Jednak po raz pierwszy nie chciałam opiekować się innymi ludźmi, ponieważ moja własna córka nie doczekała się opieki. Nie potrafię powiedzieć, jak bardzo jestem zdenerwowana – dodała matka Emily.

W ostateczności Emily trafiła na ostry dyżur, gdzie przez pięć godzin czekała na konsultację lekarską. Dopiero tam dziewczynka została zbadana i zdiagnozowana.

Sprawą 12-latki zainteresowała się North Staffordshire GP Federation, która w Bradwell Hospital odpowiada za dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej. Rzecznik organizacji skierował w jej stronę przeprosiny. Padły także słowa w kierunku jej matki.

Dzisiaj grzeje: 1.23 listopada Polaków obejmie nowe obostrzenie. Dotknie tysiące osób nie tylko z naszego kraju
2.Polskie media potwierdziły tragiczną wiadomość. Nie żyje uwielbiana Polka
3.Przez 26 dni sam walczył z koronawirusem. Zdradził swój sekret, jak wrócił do zdrowia

Edyta Górniak trafi do więzienia? Szerzy kontrowersyjne teorie o epidemii, przez co podpadła kilku osobomEdyta Górniak trafi do więzienia? Szerzy kontrowersyjne teorie o epidemii, przez co podpadła kilku osobomCzytaj dalej

- Przepraszamy za usługę świadczoną w tym dniu i dziękujemy Tracy za zwrócenie nam na nią uwagi. Mamy wdrożone procedury badań przesiewowych pacjentów, ale poddajemy je ciągłej kontroli, abyśmy nadal poprawiali jakość i zapewniali wysokiej jakości i bezpieczne usługi wszystkim pacjentom – powiedział.

W swoim oświadczeniu rzecznik zapewnił, że szpital wyciągnie ze sprawy Emily odpowiednie wnioski i nie dopuści do podobnej sytuacji w przyszłości. Podziękował także Tracy i jej współpracownikom za pracę, którą wykonują w czasie pandemii koronawirusa.

Porażające nagranie zza zamkniętych drzwi szpitala. Widać całą prawdę o wydarzeniach na oddzialePorażające nagranie zza zamkniętych drzwi szpitala. Widać całą prawdę o wydarzeniach na oddzialeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od wtorku całkowity lockdown, ludzie nie mogą wyjść z domu. Kolejny kraj podjął trudną decyzję
  2. Bank Millenium ostrzega przed groźnym oszustwem. Klienci powinni uważać, można stracić fortunę
  3. Nieprzyjemna dolegliwość, którą może powodować noszenie maseczki. Eksperci o syndromie MADE
  4. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polska aktorka
  5. Awaria w elektrowni atomowej na Białorusi. Litwini masowo kupują jod, czy grozi nam drugi Czarnobyl?
  6. 14 owczarków niemieckich otoczyło małą dziewczynkę. Ojciec wszystko nagrał
  7. Nagłe zmiany w „The Voice of Poland”. Producenci nie mieli innego wyjścia, wszystko przez koronawirusa

Następny artykuł