Szpital w Białymstoku nowym ogniskiem koronawirusa
pixabay.com/SharonMcCutcheon
Autor Barbara Bujar - 16 Września 2020

Ognisko koronawirusa wykryte w szpitalu. Ponad 20 osób zarażonych

Szpital w Choroszczy niedaleko Białegostoku nowym ogniskiem koronawirusa. Działanie placówki zostało częściowo wstrzymane. Jeden z oddziałów został całkowicie zamknięty. Zakażenie COVID-19 wykryto u ponad 20 osób. Wśród chorych są zarówno pacjenci, jak i pracownicy medyczni. Trwa dezynfekcja pomieszczeń.

Koronawirus w Polsce nie daje za wygraną. Choć na terenie całego kraju obowiązują wyznaczone przez rząd obostrzenia, patogen cały czas się rozprzestrzenia. Przypomnijmy, że tylko w ciągu ostatniej doby testy potwierdziły zakażenie u 600 osób. Zgodnie z raportem Ministerstwa Zdrowia najwięcej potwierdzonych przypadków odnotowano w województwach: małopolskim (111), mazowieckim (70) i śląskim (62). Znacznie mniej, bo tylko 27 zachorowań potwierdzono w województwie podlaskim. Tam jednak sytuacja także uległa pogorszeniu. W jednej z placówek medycznych wykryto nowe ognisko zakażeń koronawirusem.

Lekarze stwierdzili, że nie mogą jej pomóc. Rodzice 12-latki otrzymali bulwersującą wiadomośćLekarze stwierdzili, że nie mogą jej pomóc. Rodzice 12-latki otrzymali bulwersującą wiadomośćCzytaj dalej

Koronawirus w szpitalu. Jeden z oddziałów został zamknięty

Jak donosi serwis internetowy Radia Zet, w województwie podlaskim doszło do masowego zarażenia koronawirusem. Na terenie jednej z placówek medycznych COVID-19 potwierdzono u 22 osób. 10 z nich to pacjenci, resztę stanowią pracownicy szpitala. W obliczu tej sytuacji dyrekcja podjęła decyzję o zamknięciu jednego z oddziałów. Działania szpitala są cały czas monitorowane przez sanepid.

Nowe ognisko koronawirusa zostało wykryte w szpitalu psychiatrycznym w Choroszczy koło Białegostoku. Oddział ogólnopsychiatryczny należący do Kliniki Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku został zamknięty. Przyjęcia pacjentów będą możliwe dopiero po zwalczeniu problemu.

- Na oddział nowi pacjenci nie będą przyjmowani do czasu wygaszenia ogniska epidemicznego, dwoje pacjentów przeniesiono na oddział zakaźny - poinformowała PAP dyrektor szpitala Ewa Zgiet cytowana przez Radio Zet.

Na terenie placówki medycznej w Choroszczy trwa dokładna dezynfekcja pomieszczeń. Lekarze sprawują także opiekę nad zakażonymi osobami. Pozostali pacjenci mają być bezpieczni i wyposażeni przez pracowników w odpowiednie środki ochrony. Cały czas odbywają się także badania na obecność koronawirusa. W środę miało zostać przeprowadzonych tam ponad 200 takich testów.

- Wprowadzony jest wzmożony reżim sanitarny, pracownicy i pacjenci wyposażeni są w środki ochrony indywidualnej. Na bieżąco prowadzone jest ozonowanie pomieszczeń oddziału - fragment oświadczenia szpitala czytamy na portalu.

Dzisiaj grzeje: 1. Już jutro wchodzi w życie nowy zakaz. Dotknie wiele osób
2.14 lat nie płacił abonamentu, aż zajęto mu konto. Według przełomowego wyroku nie musi go płacić w ogóle
3. Porażająca wiadomość obiegła media. Nie żyje Bill Gates Senior

Sytuację, z którą przyszło zmierzyć się pracownikom i pacjentom placówki w Choroszczy, cały czas monitorują pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku, którzy czekają na informacje w prawie podejmowanych tam działań. Na ten moment nie wiadomo niestety, ile osób zostało poddanych kwarantannie. Jak ustalili dziennikarze Radia Zet, placówka podlega samorządowi województwa podlaskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Witold Pyrkosz zmarł 3 lata temu. Widok jego grobu wywołuje morze łez, niewiarygodne, gdzie się znajduje
  2. Pół miliona poszkodowanych. Żywioł zniszczył wszystko. Olbrzymie straty na świecie
  3. Niepokojące objawy u niemowlaka. Nie wolno ich bagatelizować
  4. Ile ofiar koronawirusa nie miało chorób współistniejących. Niepokojące dane
  5. Wykorzystują lukę, aby obejść obostrzenia. Nowe maseczki stają się coraz bardziej popularne
  6. Zwykła marchewka w orientalnej okrasie zupełnie zmienia smak. "Surówka afrykańska" jest banalnie prosta, a niesamowicie pyszna

Następny artykuł