Szpital położniczy zaatakowany przez terrorystów
fot. unsplash.com/Brandon Holmes
Autor Barbara Bujar - 19 Maja 2020

Zaatakowali szpital położniczy. Nie oszczędzili nawet noworodków

Szpital położniczy w Kabulu został zaatakowany przez terrorystów. Napastnicy przebrani za policjantów wtargnęli na oddział położniczy. Strzelali do wszystkich, nie oszczędzając przy tym nawet noworodków. Wśród ofiar znalazły się również dzieci.

Szpital Dasht-e-Barchi, w którym doszło do zamachu, mieści się w stolicy Afganistanu i jest prowadzony przez międzynarodową organizację Lekarze bez Granic. 12 maja doszło w nim do tragedii.

Rano przebrani za policjantów terroryści zaatakowali oddział położniczy, na którym znajdowały się matki z dziećmi i cały personel medyczny. Napastnicy bez skrupułów strzelali do wszystkich, nawet do dzieci, które kilka chwil temu przyszły na świat. Trwało to około czterech godzin. Przez cały ten czas matki osłaniały swoje dzieci własnymi ciałami. Do akcji wkroczyły afgańskie siły zbrojne, którym udało się opanować sytuację. Niestety nie wszystkich udało się uratować.

- Zginęły co najmniej 24 osoby, a 16 zostało rannych – informuje fakt.pl

Miał tysiące partnerów. Według specjalistów mógł być pacjentem zero epidemii AIDSMiał tysiące partnerów. Według specjalistów mógł być pacjentem zero epidemii AIDSCzytaj dalej

Szpital zaatakowany w trakcie porodu

W momencie strzelaniny jedna z pacjentek zaczęła rodzić. Kobietą zaopiekował się personel, który razem z nią ukrył się w szpitalnym schronie. Bez odpowiedniego sprzętu medycznego nie było to łatwe. Położna, która odbierała poród miała do dyspozycji jedynie papier toaletowy i chusty. Pacjentka bardzo cierpiała, jednak starała się nie krzyczeć. Terroryści wiedzieli, że ktoś ukrył się w schronie i przez cały czas próbowali się do niego dostać do. W końcu kobieta urodziła. Pielęgniarki własnymi rękami musiały przerwać pępowinę. Najważniejsze było jednak to, że na świat przyszło maleństwo, któremu matka od razu włożyła palec do ust, żeby nie płakało.

W szpitalu postrzelona została również mała Nazia. Dziewczynka, która miała zaledwie trzy godziny. Napastnicy dwa razy postrzelili ją w nogę. Imię Nazia otrzymała po swojej mamie, która nie przeżyła ataku. Jak informuje fakt.pl, dziewczynka przeszła już operację, dzięki której będzie mogła chodzić.

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski przekazał najnowsze infomracje. Poważne zmiany od 1 czerwca

2. Premier Morawiecki apeluje do Polaków. Mówi, co się wydarzy w kraju w najbliższej przyszłości

Chociaż w Afganistanie często dochodzi do zamachów, bo aż od 11 do 16 rocznie, ten był pierwszym, w którym zaatakowano matki i ich dzieci. Na ten moment nikt nie przyznał się do ataku. USA oskarża jednak Państwo Islamskie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka właśnie poszła na całość. W Lidlu, Kauflandzie i Auchan razem wziętych nie ma nic lepszego
  2. Znika kolejne obostrzenie, wielu Polaków będzie zachwyconych. Minister Zdrowia podał ważną datę
  3. GIF wycofuje z rynku lek używany przez miliony Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności
  4. Myśleli, że to zwykła grypa. Ich małżeństwo trwało zaledwie 72 godziny
  5. Kołatanie serca ma wiele przyczyn. Nie należy go lekceważyć, gdyż może być objawem niebezpiecznych chorób
  6. Wielkie zmiany w Biedronce, klienci mocno zaskoczeni. Wprowadzili już w 113 sklepach, mogą także w twojej okolicy

Następny artykuł