szpital w Stalowej Woli zamknięty
fot. https://unsplash.com/ Martha Dominguez de Gouveia
Autor Natalia Niewczas - 18 Sierpnia 2020

Cały szpital zamknięty. Zakażenie wśród personelu

Szpital wstrzymał przyjmowanie nowych pacjentów. Choć w czasach pandemii wokół szpitali narosło wiele problemów logistycznych czy zaopatrzeniowych, podobne wiadomości wciąż potrafią wzbudzić społeczny niepokój. Lęk może wzmocnić dodatkowo powód zamknięcia placówki - jeden z pracowników został zarażony koronawirusem.

Szpital w Stalowej Woli został zamknięty dla nowych pacjentów. Testy laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u jednego z pracowników medycznej placówki. Nie jest wykluczone, że do zarażenia doszło wskutek zatajenia informacji o kontakcie pacjentów z chorą na COVID-19 osobą.

Sanepid pilnie poszukuje wiernych. Koronawirus w jednym z najsłynniejszych kościołów w PolsceSanepid pilnie poszukuje wiernych. Koronawirus w jednym z najsłynniejszych kościołów w PolsceCzytaj dalej

Szpital nie przyjmuje pacjentów


Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli zamyka podwoje dla nowych pacjentów. Decyzję wymusił pozytywny wynik na obecność koronawirusa u jednej z pracownic. Potrzebujący fachowej pomocy medycznej chorzy muszą liczyć się z utrudnieniami.


Jak podaje portal wiadomości.radiozet.pl, pracownica Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli została zarażona koronawirusem. Zamknięty jest nie tylko sam szpital, ale i przyszpitalne przychodnie specjalistyczne. Pacjenci wymagający natychmiastowej interwencji będą kierowani do innych okolicznych placówek.


Zakażona COVID-19 pracownica szpitala w Stalowej Woli przebywała na terenie placówki przed dniem 10 sierpnia. Pozostali członkowie personelu mają zostać zbadani na obecność koronawirusa. Wciąż nie wiadomo, jak długo szpital będzie działał w ograniczonym trybie.


- W tej chwili prowadzimy selekcję i osoby, które kontaktowały się z tą panią będą przebadane i jeżeli się okaże, że są “negatywne”, to szpital wznowi działalność, a jeżeli będą “pozytywne” to będziemy mieć problem - tłumaczy Janusz Zarzeczny, starosta powiatu.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażające słowa lekarza. Dwa dni przed diagnozą usłyszał, że jest zbyt młody na raka
2. Kierowco, od tych stacji paliw trzymaj się z dala. UOKiK ujawnił, że "chrzczą" paliwo

Istnieją przypuszczenia, że do zakażenia pracownicy doszło wskutek zatajenia informacji przez pacjentów. Zważywszy na to, jak często o podobnych incydentach wspominali w rozmowach z dziennikarzami ratownicy medyczni, podobny scenariusz jest prawdopodobny.


W poniedziałek 17 sierpnia Ministerstwo Zdrowia doniosło o kolejnych 595 przypadkach zakażenia koronawirusem. Tego samego dnia potwierdzono kolejnych 8 śmierci spowodowanych COVID-19.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Doszło do tragedii, jest ofiara. Policja przekazała przykre informacje
  2. Zamiast podwyżek grosze. Emeryci mogą pomarzyć o pieniądzach, które dostać mieli politycy
  3. Pilny apel Ministerstwa Zdrowia. Niepokojące informacje dotyczące wesel
  4. 18-latka odczuwała ból głowy i mdłości. Było już za późno na pomoc
  5. Koronawirus w TVP. Jest oficjalne potwierdzenie
  6. Syn Zenka Martyniuka został porwany dla okupu. Gwiazdor disco polo postanowił go odbić bez pomocy policji

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł