Szpital: Zamknięty z powodu koronawirusa
pixabay_geralt
Autor Damian Witoń - 19 Marca 2020

Jeden z największych szpitali w Polsce wstrzymuje działalność. Wszystko przez koronawirusa

Szpital znajdujący się przy ulicy Banacha w Warszawie jest nieczynny. Powodem jego tymczasowego zamknięcia było wykrycie wirusa SARS-CoV-2 u jednego z pracowników medycznych.

Szpital na ulicy Banacha w Warszawie został czasowo zamknięty. Placówka zawiesza przyjmowanie nowych pacjentów. Nikt również nie może opuścić budynku. Powodem decyzji jest wykrycie wirusa SARS-CoV-2 u jednego z pracowników medycznych.

Lekarz z Kielc, który był zarażony koronawirusem popełnił samobójstwo. Przyczyną była prawdopodbobnie fala nienawiści z jaką się zmagałLekarz z Kielc, który był zarażony koronawirusem popełnił samobójstwo. Przyczyną była prawdopodbobnie fala nienawiści z jaką się zmagałCzytaj dalej

Szpital na Banacha zamknięty. Powodem koronawirus wykryty u jednego z pracowników

U jednego z pracowników szpitala wykryto wirus SARS-CoV-2, który może wywoływać niezwykle niebezpieczną chorobę COVID-19, objawiającą się między innymi ciężką niewydolnością układu oddechowego. W związku z tym zarząd placówki postanowił okresowo ją zamknąć.

Działalność szpitala została zawieszona, nie ma żadnych przyjęć, nie powinno być też wyjść. Są wdrażane procedury adekwatne do sytuacji, która zaistniała. U jednego z pracowników medycznych zostało potwierdzone zakażenie koronawirusem - mówi rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Mirosław Wielgoś

Jak podaje portal tvn24.pl, rektor poinformował również, że aktualnie trwa identyfikacja osób, które mogły mieć bezpośredni kontakt z zarażonym. Podobno potencjalnie zagrożonych może być nawet 80 osób. Zostaną one poddane przymusowej 14-dniowej kwarantannie oraz badaniom na obecność wirusa SARS-CoV-2. Według Wielgosia wszystkie pomieszczenia, w których przebywały ostatnio osoby z grupy ryzyka, zostały już zdezynfekowane. Placówka będzie mogła bardzo szybko wznowić swoją działalność.

- Spodziewamy się wznowienia pracy szpitala jeszcze w dniu dzisiejszym - zapewnia rektor Wielgoś

Aktualnie w Polsce potwierdzono już ponad 320 przypadków zarażenia koronawirusem. Przyczynił się on do śmierci 5 osób na terenie naszego kraju. Sytuacja jest bardzo niepokojąca, gdyż epidemia rozprzestrzenia się bardzo szybko. W związku z tym bardzo ważne jest pamiętanie o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przede wszystkim powinniśmy unikać zbędnego ryzyka. W miarę możliwości lepiej zostać w domu i nie wychodzić z niego bez konieczności. Jeżeli już jednak to zrobimy, to musimy wystrzegać się przebywania w tłumie. Po powrocie do domu zaleca się dokładne umycie rąk przy użyciu środków dezynfekujących.

Dzisiaj grzeje: 1. Piąta ofiara śmiertelna w Polsce. Liczba zarażonych stale rośnie

2. Jest dobra wiadomość ws. epidemii w Polsce. Prof. Maksymowicz ujawnia

W przypadku zauważenia u siebie objawów takich jak trudności z oddychaniem, katar, ból gardła, kaszel, wysoka gorączka, bóle mięśniowe i poczucie ogólnego rozbicia, należy pozostać w mieszkaniu i skontaktować się telefonicznie z najbliższym punktem sanepidu. Szczególnie ostrożne powinny być osoby starsze oraz chore, gdyż to właśnie dla nich koronawirus jest najgroźniejszy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce
  2. Kto najciężej choruje na koronawirusa? Jest najnowszy raport, prawda jest bardzo smutna
  3. Objawy mogące świadczyć o nowotworze u dziecka. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Media dotarły do szczegółów wypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prawdopodobną przyczyną nieuleczalna choroba
  5. Choroby, które sieją największe spustoszenie. Odpowiadają za śmierć ponad połowy Polaków
  6. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka

Następny artykuł