Szpital wrzucił do sieci porażające nagranie. Jak wygląda pandemiczna rzeczywistość?

Szpital Pucki opublikował film
Facebook.com/Szpital Pucki
Autor Barbara Bujar22.11.2020

Personel Szpitala Puckiego przerwał milczenie i odpowiedział na zarzuty dotyczące lenistwa medyków. Za pomocą krótkiego filmu lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni pokazali internautom, jak rzeczywiście wygląda ich praca w czasie pandemii koronawirusa. Otwieramy drzwi i zachęcamy do refleksji – napisali na Facebooku.

Dwa dni – tyle czasu dostał personel Szpitala Puckiego, żeby przekształcić go w placówkę zakaźną. Podczas drugiej fali epidemii koronawirusa w podobnej sytuacji znalazło się jeszcze wiele polskich lecznic. Wszyscy z całych sił przygotowywali oddziały tak, by spełniały one wszystkie niezbędne wymagania i zapewniły pacjentom odpowiednie warunki.

- Decyzja Wojewody Pomorskiego o przekształceniu na trwale zapisze się w historii Szpitala Puckiego… dostaliśmy właściwie 2 dni aby stać się szpitalem zakaźnym. Zabrakło tylko czarodziejskiej różdżki… - czytamy na Facebooku Szpitala Puckiego.

Rząd otwiera galerie. Lekarz: to błąd i skandalRząd otwiera galerie. Lekarz: to błąd i skandalCzytaj dalej

Pracownicy szpitala pokazali, jak wygląda ich praca. W sieci zawrzało

Angażując się w przekształcanie szpitala i tworzenie w nim oddziałów zakaźnych, medykom zabrakło tylko jednego – wsparcia. W ostatnim czasie w mediach społecznościowych coraz częściej pojawiają się informacje dotyczące zbyt wysokich pensji dla pracowników służby zdrowia, która i tak nic nie robi. Wiosną – w opinii medyków – było zupełnie inaczej.

- Jeszcze wiosną czuliśmy ogromne wsparcie, zrozumienie i współczucie… wiosną, kiedy średnia zakażeń na SARS-CoV-2 nie przekraczała 500 przypadków (…) powtarzane niczym mantra komunikaty, dotyczące czyhającego zagrożenia, których nikt - niestety - nie chciał słuchać. Równolegle z tym pojawiły się teorie spiskowe i bunt związany z osłanianiem ust i nosa – kontynuowali medycy z puckiej placówki.

Niestety, społeczne rozluźnienie doprowadziło do poważnego wzrostu zakażeń, który do dziś utrzymuje się na poziomie ponad 20 tysięcy. Mimo to lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni nie są już tak wspierani i doceniani jak na początku pandemii.

- W medykach przestano już widzieć bohaterów… okazali się leniami, którym nie chce się pracować a placówkom medycznym zaczęto zarzucać „robienie interesów na covidzie” – wyznali.

W związku z takimi komentarzami i widocznym brakiem szacunku do medyków wśród niektórych grup społecznych pracownicy Szpitala Puckiego podjęli decyzję – nakręcili film, w którym zaprezentowali odbiorcom, jak wygląda ich praca. Kombinezony ochronne, ciągła dezynfekcja, śluzy przy każdym przejściu i pacjenci w salach.

- Smutne to… no więc proszę Państwa, otwieramy drzwi! Chcąc ukrócić wszelkie spekulacje... pokazujemy jak obecnie wygląda rzeczywistość za zamkniętymi drzwiami Szpitala Puckiego... materiał, który dziś Państwu prezentujemy, to tylko fragment naszej „nowej codzienności” (…) Zachęcamy do refleksji – dodali w opisie filmu.

Dzisiaj grzeje: 1.Pojawiają się, gdy spożywamy zbyt wiele cukru. Objawy, których lekceważenie może skończyć się bardzo źle
2.Minister ujawnił wielkie zmiany dla Polaków po 40. roku życia. Zacznie się już w styczniu
3.Nietypowy objaw raka piersi. Wystarczy przyjrzeć się swoim dłoniom

Niedobór żelaza w organizmie jest bardzo niebezpieczny. Jakie są jego objawy?Niedobór żelaza w organizmie jest bardzo niebezpieczny. Jakie są jego objawy?Czytaj dalej

Mimo szczerości i otwartości puckich medyków w sieci znów rozpętała się burza. Nie wszyscy internauci zrozumieli przekaz i wciąż utrzymywali, że polscy lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarki przesadzają. Byli też tacy, którzy podziękowali za nagranie i życzyli dużo siły w walce z pandemią COVID-19.

Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat. Poważne zmiany dotkną medykówMinisterstwo Zdrowia wydało ważny komunikat. Poważne zmiany dotkną medykówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Martyna Wojciechowska znów zaskoczyła. Chodzi o ważny temat. Podróżniczka pokazała wszystko na wizji w TVN
  2. Mężczyzna blokował karty w bankomatach, a następnie kradł pieniądze. Mieszkańcy polskiego miasta zagrożeni
  3. Rodzina zmarłego z powodu koronawirusa ujawnia opłaty. "Przerażające, jak na tragedii można się wzbogacić"
  4. Gdy zbliża się zawał, organizm wysyła nam sygnały alarmowe. Każdy powinien je znać, gdyż mogą uratować życie
  5. Eksperci biją na alarm. Jeden nawyk sprawia, że jesteśmy mniej odporni na koronawirusa, teraz lepiej z niego zrezygnować
  6. Wczoraj nie pokazał klasy, choć uprawia sport dla dżentelmenów. Marcin Najman i jego piękne hobby ze zwierzakami
  7. Jej mąż zginął. Kiedy przejrzała pliki w jego laptopie zamarła, znalazła porażającą wiadomość

a

Następny artykuł