szpital w Przemyślu
fot. https://unsplash.com/ DaanStevens
Autor Natalia Niewczas - 23 Lipca 2020

Pacjenci stracili wzrok podczas leczenia w szpitalu. Sprawiedliwości postanowili poszukać w sądzie

Szpital jeszcze całkiem niedawno, bo w XIX wieku, kojarzono głównie z miejscem, w którym zamiast otrzymać leczenie, ponosi się śmierć. Choć dynamiczny rozwój medycyny i stale podnoszone kwalifikacje lekarzy diametralnie zmieniły opinię o medycznych placówkach, niektórych pacjentów czasem wciąż spotykają tam potencjalnie groźne dla zdrowia sytuacje.

Szpital w Przemyślu oskarżony przez pacjentów - miejsce, w którym chorzy mieli otrzymać fachową pomoc, stało się przyczyną ich dalszych problemów ze zdrowiem. Jak twierdzą, w szpitalu zlekceważono zachowanie prawidłowych standardów higieny.

Wczesne objawy raka jelita grubego. Im szybciej je dostrzeżemy, tym większe szanse na wyleczenieWczesne objawy raka jelita grubego. Im szybciej je dostrzeżemy, tym większe szanse na wyleczenieCzytaj dalej

Przemyski szpital w ogniu krytyki

Wojewódzki Szpital w Przemyślu zlokalizowany w województwie podkarpackim krytykowany przez pacjentów - według doniesień portalu se.pl, chodzi o brak zachowania odpowiednich standardów higieniczno-sanitarnych. Panujący w szpitalu brak sterylności, jak twierdzą, w ich przypadku doprowadził do znaczących uszczerbków na zdrowiu.

Liliana Szczepek i Renata Małogowska-Doszyń przychodziły na zabiegi do Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu. Obie panie cierpiały na zwyrodnienie plamki żółtej. Postanowiły skorzystać z programu, który oferował mające pomóc w walce z chorobą zastrzyki w gałkę oczną. Zamiast powstrzymać rozwój choroby, terapia wywołała dodatkowe objawy, w tym stan zapalny i częściową utratę wzroku. Pacjentki zgłosiły się na konsultację w Szpitalu Klinicznym w Lublinie. Na podstawie pobranych tam próbek lekarze stwierdzili zakażenie bakterią.

Dzisiaj grzeje: 1. Zła informacja dla posiadaczy umów o pracę. Zapowiedź DGP budzi niepokój
2. W listopadzie mogłeś jeszcze kupić za 15 zł. Dziś go sprzedają z 67-krotnym przebiciem
3. Lidl rusza z wielką akcją, kupisz aż 8 w cenie 4. Ale tylko w jeden dzień, lepiej się pospieszyć

Obie panie źle wspominają zastrzyki, na jakie przychodziły do Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu. Liliana Szczepek w swojej relacji nadmienia o nieprawidłowościach w standardach higieniczno-sanitarnych, na jakie zwróciła wówczas uwagę wraz z innymi oczekującymi na zabieg pacjentami. Lilianę Szczepek zaskoczyła między innymi obecność brudnych fartuchów zalegających na korytarzu. Kobieta została wpuszczona do pokoju zabiegowego, gdy inny pacjent leżał jeszcze na łóżku.

Stanowisko szpitala jest jasne - Bartosz Grabowy, pracownik działu prawnego szpitala upiera się, że reżim sanitarny został w placówce dochowany. Tłumaczy także, że podobne zakażenia bakteryjne należą do częstych powikłań pozabiegowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Ogromna kompromitacja, musieli interweniować zwykli ludzie. Policjant aż stracił pracę. Mężczyzna będzie miał bardzo duże kłopoty
  3. Pani Beata rozpoczęła nowe życie dzięki ekipie "Nasz nowy dom". Doszło do dramatu, ktoś podpalił cały jej dobytek;
  4. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  5. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  6. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  7. Urodziło im się siwe dziecko. Myśleli, że jest chore. Okazało się wyjątkowe

Następny artykuł