szpital: brak pomocy
unsplash Luis Melendez
Autor Klaudia Gaicka - 23 Września 2020

Przerażające sceny w polskim szpitalu. Pacjent zmarł po kilku godzinach spędzonych w poczekalni

Szpital jest od tego, aby nieść pomoc chorym. Niestety polskie realia nie pozostawiają suchej nitki na tym założeniu. Historia pana Dariusza jest szokująca, a jej zakończenie tragiczne. Nie powinno być przyzwolenia na takie zachowanie względem potrzebującego.

Szpital powinien ofiarować choremu pomoc. Niestety obecnym na dyżurze w gdańskim szpitalu psychiatrycznym lekarzom nie chciało się tego zrobić. Szokująca historię z tragicznym zakończeniem zaprezentował portal Popularne.pl.

Przybylska, Jobs, Glinka, Pavarotti. Wszystkich zabrała jedna, arcygroźna groźna choroba, której objawów nie wolno bagatelizowaćPrzybylska, Jobs, Glinka, Pavarotti. Wszystkich zabrała jedna, arcygroźna groźna choroba, której objawów nie wolno bagatelizowaćCzytaj dalej

Szpital nie pomógł pacjentowi w potrzebie. Pan Dariusz umierał czekając na ławce

Początkowo rodzina pana Dariusza zjawiła się wraz z nim na SOR. Liczyli, że to właśnie tam odnajdą pomoc dla mężczyzny. Pan Dariusz kilkukrotnie przeszedł atak padaczki po tym, jak odstawił alkohol. Niestety ten stan nie był wystarczający dla ratowników, uznali, że nie pomogą panu Dariuszowi.

- Otworzyła pani ratownik drzwi, przedstawiłam jej sytuację i powiedziała, że brata nie przyjmą - powiedziała siostra pana Dariusza cytowana przez Polsat News.

Pani Brygida uznała, że najlepszym pomysłem w takiej sytuacji będzie zabranie brata do lekarza pierwszego kontaktu, który wskaże im, co powinni w dalszej kolejności zrobić.

Internista wskazał, aby pan Dariusz udał się do szpitala psychiatrycznego w Gdańsku. Mężczyzna dostał skierowanie, tak aby nie tworzono już żadnych problemów przy jego przyjęciu. Około 17 udało im się dotrzeć na miejsce, zaraz po tym pan Dariusz dostał kolejnego ataku padaczki.

- Krzyknął, zesztywniał i upadł jak kłoda na plecy, sztywny już, i uderzył tyłem głowy o beton - relacjonuje siostra mężczyzny.

Stan pana Dariusza wzbudził obawy jednego z ratowników medycznych. Podszedł on do mężczyzny, jednak nie miał zbyt wiele czasu, gdyż na oddziale przyjmowano akurat innego pacjenta, który był agresywny.

Pan Dariusz wraz z siostrą oczekiwali na przyjęcie na szpitalnej ławce. Nie mogli liczyć na niczyją pomoc ani wsparcie. Mężczyzna nie był nawet świadomy, gdzie się znajduje. Na pytanie ratownika odpowiedział, że jest w Niemczech.

Wkrótce pan Dariusz dostał kolejnego ataku, po nim nie odzyskał już przytomności. Dopiero wtedy wpuszczono go, a w zasadzie wniesiono na izbę przyjęć. W ciągu następnych godzin, kiedy stan pacjenta się pogarszał, mężczyźnie podano jedynie relanium.

Jedna z lekarek poinformowała siostrę Dariusza Brygidę, że jej brat powinien się znaleźć jak najszybciej na oddziale neurologicznym. Rozpoczęto intensywne poszukiwania karetki.

Dzisiaj grzeje: 1. Media obiegała smutna wiadomość. Nie żyje znana polska piosenkarka, jej przeboje nucił cały kraj
2.Ile zarabia Magda Gessler? Można się złapać za głowę
3.Zamach na Donalda Trumpa. Ktoś wysłał do niego przesyłkę ze śmiertelnie niebezpieczną zawartością

- Poza wzywaniem transportu międzyszpitalnego zdecydowaliśmy się na wzywanie karetki transportowej oraz poproszenie rodziny, aby ona wzywała tę karetkę - przekazała rzeczniczka gdańskiego szpitala psychiatrycznego w rozmowie z Polsat News.

Niestety całość akcji trwała zbyt długo i pan Dariusz zmarł w niedzielę wieczorem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. https://turysci.pl/hotel-paradise-240920-hm-skandal
  2. Naukowcy alarmują, jesteśmy królikami doświadczalnymi testującymi niezatwierdzone leki. Część składników nie została nigdy przebadana
  3. Specjaliści ostrzegają i uspokajają. Pandemia w dobie sezonu grypowego
  4. 17-letnia mama wiedziała, że umiera. Zostawiła dla swojego dziecka wzruszającą wiadomość
  5. Nowa epidemia w Chinach. Choroba wydostała się z fabryki farmaceutycznej
  6. Sok z malin jest niezastąpiony zimą, zrobisz go bez problemu w zaciszu domowym. Sklepowe odpowiedniki przegrywają w przedbiegach

Następny artykuł